14 Şubat 2022 Haftasına Dair Notlar

14 Şubat 2022 Haftasına Dair Notlar

***Bu hafta Çarşamba günü 27 DERECE ASLAN BURCUNDA BİR DOLUNAY meydana gelecek. Bir şeyleri ortaya çıkarmanın, göstermenin ya da görünür olmanın hem isteği ve motivasyonu hem de kaygısı olacak bu dolunay ile birlikte. Dolunay Ay düğümleri ile temas halinde. Bir çekiştirme, arada sıkışmış, kıstırılmış kalma hali var yaşamımızın bir alanında. Bizi çeken, iten, çekiştiren ya da bizim böyle hissettiğimiz konular bu hissiyatı yaratıyor. Karar mekanizmalarında da sıkışmış hissettiriyor. Kadersellik söz konusu illa ki. Ve bunun yanında direnç mekanizmaları devrede. Aslan burcunun hakimiyet ile bağlantısı düşündüğünde egoya dayalı mücadeleler, hakimiyet kurma ya da artırma çabası dikkat çekecek. Direnç konusu da buna karşı olan tarafla yaşanacak.

Bu dolunay genel olarak yönetim, kontrol, etki, yetki mekanizmaları açısından stres barındırıyor.
•Otorite kurmak ya da var olanı devam ettirmek, yönetimi elinde bulundurmak adına verilen çaba yoğun.
•Karşısında da bir o kadar sorgulayıcı ve belki de isyan eden yaklaşımlar söz konusu.
•Yönetim anlayışını ve yönetimde yer alan kişileri ilgilendiren konular masaya gelebilir.
•Egonun esiri olduğumuz ve bu nedenle de zarara uğradığımız şeylerin farkına varabiliriz. Ne güzel olur 😊
•Ast üst dengelerinin değişmesi, daha önce elde edilen yetkilerin, bunların sorgulanmasının gerginliği söz konusu olabilir.
•Bulunduğu konumu, sözünü, otoritesini kalıcı sananlarla bunu zaten baştan kabul etmeyenlerin karşı karşıya gelmesi mümkün.
•Genel olarak ön plana çıkıp görünür olma, kendimizi ve yeteneklerimizi, yaptıklarımızı çok daha fazla gösterme ihtiyacı olacak. Ama bunu nasıl yapacağını bilemeyenler de ekstra stres yüklenecek.
•Sindirilme, sahnenin geri planında yer alma, öne çıkmaya cesaret edememe açısından çok zaman kaybetmiş kişiler bu kez “artık benim zamanım geldi” diye düşünerek öne adım atabilir.

 • Göz önünde olanın ışığının, parıltısının gerçek mi çakma mı olduğu anlaşılacak belki de? Görünür olaylar eşliğinde.
 • Bunun yanında yönetim kademesinde yer alan bazı kişilerin yaptığı bazı açıklamalar, özellikle de kısıtlama, kural ve belki de dayatma içeren nitelikte olanlar fazlasıyla tepki çekebilir. Söylemler sertleşebilir.
  •Bugünlerde aynı zamanda hep var olacağını düşündüğümüz, olumlu özellikleriyle bizim için sahnede yer alan bir kişilik bize yaşamın ve mevkilerin kalıcılığını sorgulatacak nitelikte bir olayla, tavırla gündeme gelebilir.
  •Özel ve sosyal ilişkiler açısından da zorlayıcı yüzleşme ve karşı karşıya gelmeler söz konusu. Dolunay haritasında Venüs Mars hizalanması dikkate alındığında bu durum da risk barındırıyor.
  •Her ne oluyorsa, yaşanıyorsa ya çok ses getiriyor, ya çok risk içeriyor ya da etkileri tahmin edilenden daha yoğun olacak şekilde dalga dalga yayılarak gerçekleşiyor.
  •Aslan burcu altın ile bağlantılı olarak düşünülebileceğinden, altın piyasalarını ilgilendirecek ani çıkış ya da inişler ve yatırımcısını ilgilendiren stresli gelişmeler yaşanabilir ki hemen öncesinde altını ilgilendiren bazı açıklamalar ve uygulamalar işle alakalı sunulanlar gündemde bolca konuşuldu.
  •Genel olarak riskli finansal gelişmeler yaşanabilir. Ya da bazıları bu risklerin cazibesine kontrolsüz biçimde kapılabilir. Ülkemiz açısından da para piyasaları, finansal karar ve uygulamalar, bütçeyi ve kaynakları ilgilendiren gelişmeler açısından dikkat çeken bir dolunay bu.

***Çarşamba günü aynı zamanda VENÜS MARS hizalanması kesinleşecek. Venüs ve Mars ayın başında da belirttiğim gibi bir süre bu şekilde dans halinde olacak. 6 Mart 2022 de bu hizalanma bir kez daha bu kez Kova burcunda kesinleşecek ve Mart ayının ortalarında kadar aşağıda detaylarını vereceğim etkileri yoğun bir şekilde alacağız. Adeta Oğlak burcunun geri kalanını el ele geçecekler.

Venüs Mars Oğlak burcunda bir arada:
Özellikle kalıcı olmasını istediğimiz ve uzun vadede fayda sağlamasını beklediğimiz ilişkiler bu transitin hedefinde olacak.
İlişkilerde saygınlık, fark edilmek, önemsendiğini hissetmek, kontrol eden olabilmek, sağlam bir yapı kurmak gibi şeylerin ihtiyacı artabilir. Bir araya gelenlerin mevcut birlikteliğinden içinde ön plana çıkma ve kendini gösterme arzusu yoğun olabilir. Bu da gerginliğin fitilini ateşleyebilir. Özel ve sosyal ilişkilerde hızlıca ve bu sebeple de tereddütlere vesile olan kaynaşmalar yaşanabilir. Eğer yeni başlangıçlara niyet edecekseniz tavsiyem işin içine biraz sabır eklemeniz ve olayın duygusal boyutlarını önemsenenizdir. Zira burada kutupsal bir çekim söz konusu da olabilecek. Yani normal şartlarda bana uygun değil dediğiniz bir kişinin de çekim alanına girebilirsiniz. Yaratıcılık, ilişkilerde canlılık, yeteneklerin ortaya çıkışı ve tüm bunların içine serpiştirilmiş cesurca hamleler söz konusu bu transitin etkisi altındayken. Eğer bir ilişki bir çekim içeriyor ancak bu nihayetinde sizin dengenizi bozacak, özsaygınızı, temel değerlerinizi sorgulamaya vesile olacaksa dur diyebilmek önemli.  Kısa süreli ve geliştirmeyen, somut bir hedefi olmayan, elle tutulur bir hikaye yaratmayacak, kalıcılık vaat etmeyen ilişkilerden kaçınmaya çalışın. Bu transit hayatınızın hangi alanına etki ederse etsin orada bir hareketlenme, canlılık ve coşku artışı yaşanacağı kesin. Söz konusu ilişkiler olmasa da.

Bu açı etkisiyle özellikle kadın erkek ilişkilerinde çatışmalar, zorlanmalar ve tartışmalar da söz konusu olabilir. İnatlaşan ve dediğim dedik diyen tavırlar dikkat çekecektir. “Ben bunu istiyorum” deyip de “acaba sen ne istiyor olabilirsin?” diye düşünmekten imtina eden tavırlar takdir edersiniz ki uyumlu ilişkiler yaratamaz… İşte tam da bu noktada olabiliriz bu transit etkisinde iken. Biz değilsek bile ilişkide bulunduğumuz kişiler. Bir ilişkiyi sorunsuz yürütmek ve zarar vermeden paylaşabilmek, ortak hedefler belirlemek, geleceği birlikte tasarlamak hem elzem olacak hem de pek kolay olmayacaktır. İlişkideki rollerin ve sorumlulukların sorgulanmasına sebep olacak olaylar gündem olabilir ve uzun süre bu sorgunun içinde geçebiliriz Mart ayının ortalarına kadar.

***Pazartesi günü MERKÜR bir kez daha ve 10 Mart 2022 ye kadar seyredeceği KOVA BURCUNA geçecek.

Bu süreçte Merkür olaylara mantıksal, gerçekçi ve tarafsız bakabilmemize destek olacak. Zihnimiz yeni olana açık olacak. Fikir üretme becerileri artacak. Gördüğümüz aksaklıkları dile getirmekten çekinmeyeceğiz. Toplumsal olaylar konusunda da herkesin söyleyecek bir sözü mutlaka olacak.  Akademik çalışmalar, teknoloji içerikli işler, zeka ve mantıksal bir bakış açısı gerektiren her türlü iş için uygun bir süreç bu. Özellikle de bu açıdan yapılacak grup çalışmaları ayrıca desteklenmiş olacak. İçinde bilgi, bilimsellik, teknoloji ve yenilik içeren her şey her zamankinden daha çok ilgimizi çekecek. Okuyup öğrenmek, anlayıp kendimizi geliştirmek isteği duyacağız. Bu tarz eğitimler özellikle önümüze çıkacak. Eğer bu nitelikte bir donanımımız varsa bizdeki bilgiyi diğer insanlarla yazılı ya da sözlü olarak paylaşma ihtiyacı duyacağız. Genel olarak düşüncelerimizi ne kadar özgür bırakabilmişsek o kadar geliştirici biçimde sonuçlar alacağımız keyifli bir dönem. Ne, nasıl ve neden sorularını bolca soracağımız, gerçek olanı bulup çıkarma çabasında olacağımız etkiler altında olacağız.

***Haftanın ilk yarısında PLÜTON VE GÜNEŞ’İN AY DÜĞÜMLERİ ile açısı söz konusu olacak. Zaten dolunay haritasındaki Ay düğümleri etkisinden bahsetmiştim. Bu da bize bu hafta alınan kararların, atılan adımların, çıkan sonuçların, gözler önüne serilen tablonun ne kadar dönüştürücü, zorlayıcı ancak bunun yanında güçlendiren, büyüten, kalıpları kırma şansı veren nitelikte olacağını işaret ediyor.

***JÜPİTER URANÜS SEKSTİLİ Cuma günü kesinleşecek. Haftanın tamamında ve dolunay haritasında etkili olacak.  Bu transit etkisiyle kendimizi orijinal uğraşlara çok daha yakın hissederiz.  Keşfedilmeyi bekleyen yaratıcılığımız, doğal yeteneklerimiz gün yüzüne çıkmak için fırsat bulur. Aklımıza daha önce gelmemiş fikirlerin cazibesi artar. Her zamankinden daha fazla çözüm odaklı oluruz. Ancak bu bulduğumuz çözümleri, aklımıza gelen yenilikçi fikirleri çok fazla düşünmeden, heyecana kapılıp aceleyle hayata geçirmemek önemli. (Ziyan olmaması açısından) Genel olarak bize ne veriyor? Yeni olana, teknolojik, bilimsel olana, gelişime açık olacağımızı söylüyor…
Beklenmedik kişilerden, beklenmedik zamanlarda gelen destek ve fırsatlar tetiklenir bu gökyüzü olayı ile birlikte. Eğitim, öğretim konularında, akademik çalışmalarda, her zamankinden daha yüksek bir algı kapasitesi dikkat çeker. 
Yeni bir eğitime, akademik bir çalışmaya, bilginin keşifsel tarafına yol almak, yeteneklerimizi ortaya çıkarmak, bildiğimizi, daha önce teorik olarak öğrendiğimizi pratik hale getirmek, uygulamaya geçmek, daha önce keşfedilmemişi işe yarar biçimde hayata katmak için destekleyici olacak.

Rutinden çıkmak, sizi geliştireceğine, etki ve potansiyel alanınızı genişleteceğine inandığınız yollara girmek, bu nitelikteki başlangıçlara niyet etmek için oldukça verimli olabilir. Aynı zamanda finansal tarafı da ilgilendiren bir transit bu. Yeni para kaynakları ya da buna vesile olacak iş olanakları karşımıza çıkabilir.

***Cuma günü Güneş Balık burcuna geçecek.
Zodyak’ın son durağı. Tüm burçlara ait yaşam deneyimlerini Güneş döngüsü açısından 1 yıl için tamamladık. Balık burcu bize dünyevi olayların ardındaki ruhsal ve manevi gerçekleri görme şansı da tanıyan bir enerji katar. Sevginin, şefkatin, merhametin tatbikatını yapma şansı verir. Dünyevi hırsların yerini duygusal beklentiler alır. Kişisel ilişkilerde ise çekingenlikler, alınganlık ve olayları akışına bırakma eğilimleri görünebilir. Yargıların azaldığı, kabullenmelerin daha kolay olduğu, sezgilerin arttığı, sanatsal yeteneklerin kendini belli ettiği ve romantizm ihtiyacı hissedeceğimiz bir dönem olacak bu bir aylık süreç. Balık burcu mistik konuları, duygusal temaları, evrensel sevgiyi ve bu sevginin şifasını barındırıyor.

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

 

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

 

 

#astroloji #astrolojikdanışmanlık #astrolojieğitimi