15 Ağustos 2022 Haftası- Günlük

15 Ağustos 2022 PAZARTESİ
Ay Koç burcunda olacak. Ay gün içinde yapacağı açılarla Venüs Jüpiter üçgenini tetikleyecek. Genel olarak faydası bol bir gün diyebiliriz. Bir şeylere hız kazandırmak, fırsata dönüştürmek, değerlendirmek, ikili ve sosyal ilişkiler açısından geliştirici destekler sağlamak için uygun bir gün olacak. Gün ortası abartılı olan şeylerden kaçınmak gerekebilir. Fazlasıyla iyimser ve risk alabilir durumda olacağız. Çok pozitif ve hiç kaçırılmaması gereken bir fırsat gibi görünen şeylere dair acele kararlardan da sakınmak gerekebilir. Zaten var olduğunu bildiğimiz fırsatları yakalamak için harekete geçebiliriz. 

16 Ağustos 2022 SALI
Ay Koç burcunda olacak. Günün büyük kısmında toparlayıcı ve organize eden etkiler var. Sorumluluk ve inisiyatif alan tavırlar iyi gelecek. Gün ortası ve sonrasında iş birliği, anlaşma, el sıkışma ve uzun vadeli olabilecek şeylerin kararını verme, kalıcı düzenlemeler yapma, istikrar verecek hamlelere odaklanma, otorite ile uyum eşliğinde hareket etmek için elverişli. Yeni fikirler, alternatif çözümler, bakış açısını değiştiren yaklaşımlar, geliştirici olan deneyimler her zamankinden daha cazip olacak. Yeni kararlar ve neden olmasın dedirten teklifler, değişiklik sağlayacak çözüm süreçlerini çalıştıracak her şey için uygun bir gün. Zihinsel yaratıcılık ve özgün düşünmeye eşlik edecek olan her şey için de. Akşam saatlerinde üzerimizde baskı hissedeceğimiz, bizi yoran, yıpratıcı olan şeylere yatkınlık var.

17 Ağustos 2022 ÇARŞAMBA
Ay Boğa burcunda olacak. Maddi konular, güvenlik konuları, uyum ve işbirliği yaratmayı hedefleyen meseleler, keyif vereni verim yaratan ve yormayan iş ve uğraşlar gündemimizde olacak. Günün ilk yarısı haftanın olumlu etkilerini değerlendirebileceğimiz şekilde geçecek. Öğleden sonrasında ise ilişkilerde gerginlik, çatışma ve inatlaşma durumları yaşanabilir.

18 Ağustos 2022 PERŞEMBE
Ay Boğa burcunda olacak. Günün ilk yarısında yeni bir şeyler öğrenmek ve daha önce kullanmadığımız bir fırsatı değerlendirmek için elverişli. Stabilizasyon ve huzur istiyoruz bugün. Önceliğimiz mevcudu devam ettirip verime dönüştürmekten yana. Ancak öğleden sonra rüzgar beklemediğimiz yönden esecek ve bizi alternatiflere açık olmaya zorlayacak. Hesap edilmemiş, doğaçlama, farklı olaylar ve hızlıca karar verip harekete geçmemizi gerektiren durumlar söz konusu olabilir. Dış şartlar bizim dengede kalmamızı zorlaştırabilir. Sorular çalışmadığımız ve tedbir almadığımız yerlerden gelebilir. Akşam saatlerinde de durduran, geciktiren, sorumluluk yükleyen, ciddi kararlar almayı gerektiren durumlar yaşanabilir. Olayları ağırdan almak zorunda kalmak, uzun süreli taahhütlerin altına imza atmak gerekebilir. Kaygı verici bu sebeple de düşündüren gelişmeler yaşanabilir. Olayları ve içinde bulunduğumuz durumu ciddiye almak ancak haddinden fazlasından kaçınmak gerekecek.

19 Ağustos 2022 CUMA

Hem stres hem de yorucu işlerle ve insanlarla uğraşmak zorunda kalmaktan kaynaklanan gerginlikler bir araya gelince günü haftanın en dikkat gerektiren günü yapıyor. Anlaşmazlıklar, tolerans göremediğimiz konularda yaşayacağımız sorunlar, gösteremediğimiz noktalarda da anlaşmazlıklar söz konusu olacak. Bir şeyler olsun ya da olmasın diye inatlaşan tipler görebiliriz etrafta bolca. Riskli hareketler, bir şeyleri aceleye getirmekten kaynaklanacak sorunlar, önünü arkasını düşünmeden verilen tepkiler gerginlik malzemesi olabilir. Kazalar, sakarlıklar, iletişim kaynaklı kısa devreler yaşanabilir. 

20 Ağustos 2022 CUMARTESİ
Ay İkizler burcunda olacak. Dünün stresini, gerginliğini üzerimizden atma şansı veren bir gün.  İletişimi bilgi akışı, fiziksel hareket, merak, öğrenme ile ilgili şeyler yoğun gündem oluşturacak. Genel olarak sosyal, hoş sohbet ortamlar, keyifli ve hareketlendiren aktiviteler için elverişli bir gün olacak. İyileştiren, şifalandıran çabaların, konuşmaların faydasını göreceğiz akşam saatlerinde. Bugün Mars İkizler burcuna geçiyor.
25 Mart 2023 e kadar devam edecek uzun ve zorlu bir süreci başlatacak.  Mücadele gücümüzü, ne için ve ne nitelikte bir mücadele verdiğimizi işaret eden Mars, İkizler burcunda iken bu savaşı dilimizle, kelimelerle vereceğimizi gösteriyor.  Hareketli ve enerjik, hızla ilerleme kaydetmek isteyen bir tarzımız olur bu dönemlerde. Çekişmeli olduğumuz durumlarda kıvrak zeka ve yeri geldiğinde de sivri diller devreye girer.
Sıkıntılı olabilecek durumların içinden ince zeka ve mantığa dayalı konuşmalar sayesinde çıkabilme şansımız olur. Görüşleri ifade etme konusunda adeta başkaldıran ve hakkını sözlerle savunan bir tarzımız olur.  Bu yolla can yakmamak önemli Mars’ın İkizler burcundan geçişi sırasında. 
Bilgiyi almak ve yaymak, merak edip bu merakın peşinden koşmak en büyük mücadele konusudur. Hevesimiz genel olarak artar ancak bu heveslere ulaşacak sabrı göstermekte ve enerjimizi odaklamakta zorlanabiliriz. İsteklerimize ulaşma yolunda, etkileyici konuşmalarla karşımızdakinin aklını çelme ve sözlü ikna etme becerisi dikkat çeker.
İletişim konusu, ticari konuları, eğitim ve bilgi akışını sağlayan tüm kaynak ve araçlarla ilgili konuları hedefine alacak bu dönem. Retrosu da bu içerikteki konuların aksaması, zarara uğraması ya da zarar vermesi ile birlikte yaşanacak.
Mars 30 Ekim 2022—12 Ocak 2023 arasında İkizler burcunda geri hareketini yapacak. Mars ikizler burcu geçişi ve üstelik de burada yapacağı retro ülkemiz açısından riskli durumları tetikleyecek. T.C. haritasının 12. Evinde gerçekleşecek olan bu transit perde arkası olaylarını, hesap edilmemiş zararları, ya da hesap edilmiş zararların ifşasını, düşmanca planları, gizli kapaklı işleri, hapishaneleri, suçluları, suç kabul edilecek faaliyetleri, mahkum eden durumları, terörist faaliyetleri, komplo içerikli girişimleri işaret edebilir ☹

21 Ağustos 2022 PAZAR
Yanlış anlama ve anlaşılmalar, yanılgı ve dalgınlıklar sebebiyle sorunlar yaşayabileceğimiz nitelikte bir gün olacak. Zihinsel karmaşa, objektifliğimizi yitirme, gerçeklikten uzaklaşma etkisi de olabilir. Bu etki altındayken mantıksal ve zihinsel odaklanma hedefli şeylerde aksaklık yaşanabilir. Duyduklarımız, gördüklerimiz bizi yanıltabilir. Bakış açıları farklılıkları yanlış anlaşılmaları da beraberinde getirebilir. Bilgi ve tecrübesine başvurduğunuz kişiler yanılgı oluşturabilir. Niyetleri bu olmasa bile… Yani anlatılanda bir sorun olmasa bile anlama ve anlaşılma kısmı aksayabilir. Radikal kararlar ve hatta sizin için önemli ise günlük ve basit kararlarda bile dikkatli olmamız gerekebilir.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

 

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.