16 Mayıs 2022 Haftasına Dair Notlar

Youtube kanalımdan haftanın yorumlarını izlemek isterseniz diye bağlantıyı şuraya bırakayım. Abone olursanız yeni tüm yayınlardan haberdar olabilirsiniz. Yazılı yorumlar için de sayfayı aşağıya kaydırabilirsiniz. 

Pazartesi günü 25 derece Akrep burcunda bir Ay tutulması meydana gelecek. Satürn etkisinde bir tutulma yaşayacağız. Sert yüzleşmeler yaşayacağımız, mecburiyetler barındıran, değim ihtiyacının altını çizen bir süreç bu. 

 • Güvende olmak, elimizdekini korumak ile bir şeyleri riske atıp asıl istediğimiz her ne ise ona dair adım atmak arasında kalabiliriz. Konfor alanının dışındaki ihtimaller kendini gösterebilir. Daha fazlasının cazibesi ile huzur ve güven ortamı arasında bir tercih yapmamız gerekebilir.
 • Bir şeyleri düzeltmek ve yoluna sokmak adına ne kadar ileri gidebiliriz, ne kadar risk alabiliriz ya da şartları ne kadar zorlayabiliriz onu göreceğiz. Şifalandırılacak hikayeler adına neleri ya da belki de neleri geride bırakmayı göze alabiliriz.
 • En derinlerde yer alan problemleri keşfetmek adına en yüzeyde olan illüzyonu aşabilecek miyiz acaba? Akan suyu elde etmek adına tıkanıklık yaratan taşlardan kurtulmak hem çaba hem de akışın belirsizliğine rıza göstermeyi gerektiriyor. Buna gücümüz, cesaretimiz var mı acaba?
 • İşleyen gibi görünen ancak yıpranmış, paslanmış bu nedenle de zaten zarar ziyan olan sistem biz durup dururken neden bozayım dediysek bile arıza sinyali verecek bu dönemde.
 • Bile bile kendini zora sokan, çetrefilli durumlara dalan ve şartları zorlayan kişilerle karşılaşacağız. Bunlardan birini aynada görebiliriz.
 • Sabitlerimiz, kurallarımız, doğrularımız, temellerimiz köklü sarsıntılar yaşatacak.
 • Bu düzen bozulmaz dediğimiz o nedenle de tedbire gerek duymadığımız noktalar sinyal verecek. Kendini hatırlatacak.
 • Bu maç buradan dönmez artık dediğimiz konularda da uzatmalardaki bir gelişme şartların da değişmesine vesile olabilir.
 • Görünen ile görünmeyen arasındaki farkı keşfetme tutulması bu.
 • Bazı konularda da kırılım noktasını yaşama ihtimali olacak. Bu aşamayı da geçtiysek her şey değişecek.
 • Genel olarak bakacak olursak, aksiyon aldıran ama ardından tam harekete geçmişken bir vesile ile durduran gelişmeler gündeme gelebilir. Ya da zaten durmuş ve ağır adımlarla ilerlediğimiz konulardaki bu yavaşlığın sebebine odaklanacağız.
 • Daha fazlası olmaz artık dediğiniz engeller, kısıtlanmış ve yetersiz ve belki de çaresiz hissetmeye vesile olan haberler, duyurular gündeme gelebilir. Engelli parkurda ilerlemeye çalışmak ve engebenin, varılacak noktaya olan mesafenin artmış olduğunu hissettiren, kararlılığımızın testten geçtiği gelişmeler yaşanabilir. Biz bu durumu bugünlerde üzerimizden geçen tır şeklinde tanımlıyoruz 😊

Kolay etkiler değil bunlar ama çook geliştirici de aynı zamanda.
Değişim ihtiyacı, sadeleşme gereği, detoks beklentisi hangi konuda ön plana çıkıyorsa ona kulak vermek gerekiyor.
Dönüşmesi gereken kalıplaşmış olan her ne ise fark etmek gerekiyor.
Bireysel hırsları bir kenara bırakıp büyük çerçeveden olaylara bakma ihtiyacı var tutulma haritasında.

Ne için savaşıyoruz ve bu savaşı ne kalitede veriyoruz?
Sonuçta ne elde etmeyi planlıyoruz?
Ne elde ettik?
Hayal edilen ile realiteye uyan arasında ne fark var?
Hayal edilen ile elimize geçen arasında ne fark var?
Bu uğurda ne kadar gayret ettik?
İstikrarlı bir çaba içinde olduk mu?
Organizasyon yaratabildik mi?
Gerçekten istedik mi?
Karşılığında nelerden vazgeçmeyi göze aldık?
Heyecanımızı kaybetme noktasına bizi getiren nedir?
Ne dair umut tazeleme gereği duyuyoruz?
Sil baştan başlayabilmenin gücü kimin elinde?
Bunun olabilmesi adına neleri geride bırakmak hangi kalıplarımızı kırmak gerekiyor?
Bizi ağırlaştıran, hızımızı kesen fazlalık olan şeylerden, yüklerden arınmak adına neyi göze alabiliriz?
Ne konuda fazlasıyla ısrarcı davranıyoruz? Bu ısrardan vazgeçsek göreceğimiz gerçek tablo ne olabilir?
Hırslarımızı duygusal gerekçelerle mi besliyoruz?
Olsun ya da olmasın diye ısrar ettiğimiz direndiğimiz şeylerin mantıksal ve somut bir gerekçesi var mı?
Gerçeğe dayandığı için kendi kendimizi sınırladığımız, sınırları aşamadığımız ya da gerçeğe dayanmadığı için bir yol haritasına dönüştüremediğimiz somutlaştıramadığımız hedeflerin, konuların yüzleşmesi var bu aralar havada.

Bu ve bunun gibi şeyler sorgulanacak bu tutulma ile birlikte…
Hepimizin yaşamında farklı farklı konularda…
Ama aynı sertlikle…
Benzer aydınlanmalarla…

Tutulmanın yöneticisi MARS NEPTÜN KAVUŞUMUNDA bu hafta. Dirayet, kararlılık göstermekten ziyade olanla olmayanın ayrımını yapabilme ve gerekirse bir şeylerden feragat edebilme, vazgeçebilmenin gücü var bu etkiler altındayken. Maddesel anlamda hedefler belirlemek ve planlanmış hedeflerde radikal adımlar atmak için çok uygun olmayabilir. Ancak daha önce göremediğimiz, perdenin arkasında yer alan ayrıntıları, nedensellikleri fark etme şansımız olabilir. Çevremizde olan bitene, diğerlerinin haline, ihtiyaçlarına dair her zamankinden daha duyarlı ve gayretli olacağız. Birilerine, bir amaca destek sağlayacak aktivitelerde bulunmak, imece usulü olan işlerin içinde yer almak, enerjimizi çok daha manevi ve ulvi işlere akıtmak istek-ihtiyacında olacağız. Tutulma haritasının bizde sorgulatacağı şeyler arasında bu da var. Hedefin, gayretin kime hizmet ediyor ya da birilerine fayda sağlarken bir başkasına zarar yazıyor mu? Dedirten bir ayrıntı ekliyor gündeme. Yaratıcılık, geniş hayaller, ilhama dayalı işler, sezgisel açıdan geliştiren işler söz konusu olduğunda güzel gelişmeler kaydetme imkanı bulabiliriz. Hareketlerin, mücadelenin, istek ve motivasyonların gerekçelerini anlama, anlamlandırma şansımız olabilir. Bütüne hizmet eden gayretlerin, aksiyonların içinde bulabiliriz kendimizi.

Bu haftanın bir diğer transiti GÜNEŞ PLÜTON ÜÇGENİ yaptığımız, ortaya çıkardığımız işlerle diğer insanların üzerinde etki bırakma, gücü ele alma, yöneten, yönlendiren, inisiyatif sahibi olan olma isteğimiz artmış olacak. Manipülasyonlar ve dolaylı şekilde bir işin içine itilmeler, çekilmeler de mümkün. Güç katan iş birlikleri, etkili kişilerin bizden yana destek veren şekilde yer alması şartların tam da bizim istediğimiz yöne evrilmesini sağlayan dürtülmeler söz konusu olabilir. İşte bu tam da bizim istediğimiz gibi kısmına pür dikkat bakmak lazım. İstediğimiz gerçek manada “ihtiyacımız olan mı” kısmını sorgulayabiliyoruz bazen imkansız gibi görünen şeyler kendiliğinde olduğunda. Biraz işkillenmek de lazım velhasıl. Bu şimdi niye durup dururken oldu? Bu niye bana yardım etti? V.b. soru işaretleri dozunda iyi gelebilir bu etkiler altındayken. Bu etkiler altındayken başlanacak yürütülecek işlerde tutkuyu hissetmek, enerjimizin tamamını , %100 ümüzü ortaya koymak her zamankinden kolay olacaktır.

Otorite konumundaki kişilerle ve hayatımızdaki erkek figürleri ile işbirliği yapmak, destek almak ve kararlı bir duruş sergilemek için ideal olabilir.  Gücümüzü ve azmimizi göstermek, başarma ve kazanma hırsı ile birlikte zor olan işlere atılmak, motivasyon kazanıp kendimizi ispatlayacak adımlar atmak için oldukça etkili.

Verimli bir şekilde kullanamamışsak veya haritalarımız bu açıdan zaten risk barındırıyor ise, yani gücü yerinde kullanmayı dengeleyemeyen bir kişi isek, baskıcı ve otoriter tutumlar sergileme, insanların üzerinde söz sahibi olduğunu her istediğini onlar istemese de zorla yaptırabileceğini düşünme gibi handikaplar da yaşanabilir ne yazık ki.

Bu haftanın destekleyici MERKÜR JÜPİTER açısı da, bize zihinsel açıdan aktif ve hareketli olma, mantıkta kalma, aklımızı kullanma, çözüm üretme, kendimizi ifade etme şansı verebilir. Özellikle bir türlü çözüm üretemediğimiz, kronikleşmiş, ötelediğimiz, tıkandığımız için başka sorulara geçtiğimiz sorulara tekrar dönüp bakma zamanı diyebiliriz. Bu kez aranan cevap bulunabilir ve asıl ayırt edici puanı buradan alabiliriz. Perşembe günün ikinci yarısı ve Cuma günü bu açıyı hissedeceğiz. Cuma günü haftanın en destekleyici günü diyebiliriz. Özellikle günü ikinci yarısı.

Haftanın diğer olumlu zaman dilimleri Çarşamba ve Perşembe günleri yine günün ikinci yarısı. En yorucu günler ise Cmt ve Pazar günleri

GÜNEŞ CUMARTESİ GÜNÜ YAKLAŞIK BİR AY İÇİN İKİZLER BURCUNA GEÇECEK.
Bu süre boyunca normalden hızlı hareket edip hızlı yol almak isteği duyarız. Bilgi akışı ve iletişim bu süre zarfında en çok ön planda olan konular olur. Konuşmak ve fikirlerimizi bildiklerimizi aktarmak isteği artar. Bilginin merak edip arzuladığımız kadarına da her zamankinden daha hızlı ulaşırız. Bu sürece dair en önemli sorunlar: Sözlü yazlı iletişim ağının bir süzgece gerek duymuyor olması. Ancak bilginin kaynağı doğru ve güvenilir ise bu süreçte kendimizi fikirsel olarak geliştirme fırsatları bulabiliriz. Eğitimler almak, bu içerikli toplantılara katılmak, bilgi alış verişleri ve yazıp çizip kendini ifade etmek açısından oldukça şanslı bir dönemdir. Ancak dediğim gibi bu temayı güven veren kişilerle yaşamak önemli kriterdir. Sıradan ve ikna yeteneği nedeniyle göz dolduran, arkası kof sözde bilgelere itibar etmediğiniz sürece sorun yok…  Çok fazla konuya dalıp hiç birine gereken özeni göstermeme riskine karşı da tedbirli olmak gerekir. Bu süreçte seyahatler, yayıncılık konuları ve haberleşme trafiğinde de bir artış olabilir. Genel olarak toplumda dedikodu mahiyetinde bir hareketlenmeye de şahit olabiliriz. Gazetelerde yalan yanlış haberler okuma riski var ama ona rağbet edip etmemek tamamen bizim elimizde.  

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

 

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

Spotify de takip etmek için
https://open.spotify.com/show/3eCkFqH

Apple podcast için
https://podcasts.apple.com/us/podcast

İnstagram 
https://www.instagram.com/astrofm_fel… https://www.instagram.com/astrokarmik/

Twitter
https://twitter.com/astrokarmik

Facebook
https://www.facebook.com/astrokarmik

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.