16 Ocak 2023 Haftası-Günlük

16 Ocak 2023 PAZARTESİ
Hafta başında zor ancak sonucu ya da uğrunda savaşması cazip olan işler gündemimizde olacak. Bir şeyleri başka bir şeye dönüştürmek, bir şeylerin detayını, kök nedenlerini anlamak adına ısrarcı olacağız. Gerçekten istediğimiz ve bu açıdan net bir karalılıkla hareket ettiğimiz şeyler adına çaba göstereceğiz. Zaten bildiğimiz, alışık olduğumuz ancak belki de bir süreliğine bu alışkanlığa ara verdiğimiz şeylerin dönüşü söz konusu olabilir. Ya da bir konuda “denedim oldu/denedim olmadı” şeklinde bir farkına varma hali yaşanabilir. Bir revizyon ya da planlama adına yapılacak konuşmalar söz konusu olabilir. Bugün her şeyi açık etmeyen, kendi içinde bir şeyleri kotarmaya çalışan insanlar olabilir etrafınızda.  Destek alan değil de kendi kendine yeten, kendi gücünü ifade edebilen insanlar iş birliğini zorlaştırabilir. Ya da gerçekten güç katan, iş birliği yapmanın çıtayı yükselteceği kişiler her zamankinden daha cazip gelebilir. Sabah saatlerinde tüm bunlara ek olarak her zaman almaya alışık olduğumuz desteği yeteri kadar alamama, hep alışık olduğumuz düzeni devam ettirememe v.b. şeyler de yaşanabilir. Akşam saatleri ise hafta sonunun etkilerinin devamı niteliğinde diyebiliriz. Ani duygusal patlamalar, beklenmedik haberler, alışık olmadığımız durumlar yaşanabilir. Samimiyetsiz, rahatsızlık verici, şüphe duymamıza vesile olan, gerginlik ve inatlaşma malzemeleri verecek olan  ortamlarda bulabiliriz kendimizi.

17 Ocak 2023 SALI
Ay akşam saatlerine kadar Akrep burcunda olacak. Sabah saatlerinde istemediğimiz bir durumla, direnç göstereceğimiz bir haberle, motivasyonumuzu kıracak bir gelişmeyle karşı karşıya kalabiliriz. Kaygı verici, yalnız, desteklenmiyor, anlaşılmıyor, kabul görmüyor, kaale alınmıyor hissettiren durumlar söz konusu olabilir. Gün ortası ve sonrasında ikili ve sosyal iletişim konusunda çok daha rahat olacağız. Kendimizi etkili bir şekilde ifade etme, bir konuda ne kadar kararlı olduğumuzu gösterme, güç katan iş birlikleri adına hareket geçebilme, niyetlerimizi besleyecek adımlar atma adına destekleyici etkiler var. Saat 17:26 ile 20:32 arasında Ay açısız. Sonrasında Yay burcunda olacak. Nispeten rahatlatıcı ve geliştiren güzel etkiler var.

18 Ocak 2023 ÇARŞAMBA
Sabah saatlerinde ve günün ilk yarısında yapılacak işleri yetiştirme telaşı, acelemiz olan konularda yaşanabilecek aksaklıklar söz konusu olabilir. Genel olarak tepkisellik, çabuk öfkelenme, patlayıcı bir gerginlik ihtimali olan bir sabah. Şartları zorlayan, hızlıca yol almak isteyen, muhalefete ve durmaya tahammülü olmayan insanlarla karşı karşıya kalabiliriz. Acele ve telaşın verebileceği her türlü duygusal stres ve fiziksel risk söz konusu.
Bugün bize güç katacak, gerçek ve kalıcı bir değişimi tetikleyecek adımların atılabileceği nitelikte bir gün.

19 Ocak 2023 PERŞEMBE

Ay akşam saatlerine kadar Yay burcunda olacak. Biraz dağınık ve rahat bir enerjiyle başlasak da güne, devamında gün ortası itibariyle çok daha sorumluluk bilinciyle, organize ve zamanı verime dönüştürme ihtiyacı ile hareket edeceğiz. Yarım kalan işleri toparlamak için ideal olabilir. Bitmesi gerekenleri tamamlamak ya da düzenleme içerikli işlerle uğraşmak için de.

20 Ocak 2023 CUMA

Yarın akşam saatlerinde gerçekleşecek olan yeniay öncesinde Ay kapanma fazında. Enerjimiz önemli başlangıçlar, hareketli ve mücadele etmeyi gerektiren işler, ilk adımlar için yeterli olmayabilir. Ancak yine de pek çok yarım işi toparlamak, organize olmak, uzun vadeli planların yapılandırması adına mesai harcamak için elverişli olabilir. Yani adımın kendisini değil de tasarımını yapmayı destekleyen etkiler söz konusu. Günün ilk yarısında iletişim trafiği yoğun. Akşam saatlerinde de planlı plansız bir hareketlilik, değişkenlik söz konusu olacak.

21 Ocak 2023 CUMARTESİ

Zor bir gün. Akşam saatlerine kadar hem Ay kapanıyor hem de zorlayıcı, şartları değiştirmeye, bir şeyleri bitirmeye, geride bırakmaya hizmet edecek nitelikte gerginlikler söz konusu.  Sözüm geçsin, fikrin kabul edilsin, kararım uygulansın isteyenler olacak etrafta. Mutlak ve muhalefet görmeyen bir kararlılık, otorite, hükmeden tavırlar dikkat çekecek. Gücün merkezi tartışılacak. Hedeflerin ve değişim yaratacak adımların imkansız görünen tarafları cazip görünecek. Saat 21.28 de Kova burcunda bir yeniay meydana gelecek.

Bu yeniay Jüpiter etkisinde bir yeniay.  Grupları organizasyonları, hedef birliği ile bir araya gelen insanları etkileyen, bu tarz oluşumların harekete geçeceği ya da bu nitelikte yeni oluşumların gündeme geleceği bir yeniay bu.

22 Ocak 2023 PAZAR

Genel olarak hareketli bir gün. Hem yapılan planlar hem de hareket ihtiyacı baskın olacak. Üretilecek fikirler de geleceğe yönelik tohum atan cinsten olacak. Eğer biz havada asılı kalmasına izin vermeyip somut yol haritalarına dönüştürebilmişsek.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.