17 Ocak 2022 Haftası -Günlük

17 Ocak 2022 PAZARTESİ

Ay günün tamamında Yengeç burcundaki seyrine devam edecek. Günün ilk yarısı duygusal olarak yönetilmesi gereken durumlarda çok daha rahat yol alacağız. Ancak yine de günün tamamında yarın günün ilk saatlerinde gerçekleşecek dolunayın etkileri çok yoğun. Özellikle de öğleden sonra akşam saatleri bu gerginlik duygusal anlamda yıpratıcı olabilir. Üzerimizde hissettiğimiz duygusal baskı bizi yapmam dediğimiz şeyleri yapmaya, söylemem dediğimiz şeyleri söylemeye itebilir. Olaylar ve kişiler bizi bu konuda provoke edebilir. Damarımıza basan, bizi ve şartları zorlayan, yumuşak karnımızdan dürten manipülatif girişimler sonuç verebilir. Tabi ki olmasın diye söylüyorum 😊

Sezgisel açıdan da olanı, olmayanı, olacağı bir şekilde anlam, algılama, yorumlama eğiliminde olacağız bugün. Bu durum eğer doğru kullanmışsak çok işimize yarayabilir.

Stratejik açıdan atacağımız adımlar bu sezgilerin etkisinde olacak.

Bugünlerde iyi bir şeyler yapmak istiyorsak bunun yüksek idealler ve ortaklaştırılan fayda eşliğinde ele alınması, şifa bulmaya ya da olmaya hizmet etmesi en doğru strateji olacak aslında.

Karşılıklı güç savaşlarına veya kör inatlaşmalara, direnç haline değil de esneklik uyum ve hoşgörüye, fedakarlık ve bağışlayıcılığa dayanan adımlar sanılanın ya da korkulanın aksine daha sağlam yol aldıracak.

18 Ocak 2022 SALI

Güne Dolunay ile başlıyoruz. Yılın ilk dolunayı biraz sert etkiler barındırıyor. Ve bugün kadersel yolu işaret eden Ay düğümleri de Boğa-Akrep aksına geçiyor. Pek çok açıdan olayların ve yön değişikliklerinin tetikleyici olacağı nitelikte önemli bir gün. Dolunayın ardından Ay da henüz burç değiştirmeden önce Ay düğümleri ile temas kuracak.

Velhasıl bu dolunay ile yaşamınızda tetiklenen, su yüzüne çıkan, sonuçlanan her ne ise önümüzdeki 1,5 yıllık süreçte yürümeniz gereken yolu şekillendirecek diyebiliriz.

Gün içinde Ay 07:02 sonrasında günün geri kalanında Aslan burcunda olacak. Görünmek, var olanı sergilemek, ön plana çıkmak, önemsenmek ve kendi istek ihtiyaçlarımızı kabul ettirmek isteğindeyiz günün tamamında. Bu açıdan akşam saatleri bir miktar iletişim sorunları yaşanabilir. Fikir ayrılıkları ve önceliklerin çatışması sebebiyle karşı karşıya gelme ve inatlaşmalar yaşanabilir.

Dolunay ile ilgili detaylı yorumlarımı haftanın notları yazımda bulabilirsiniz.

http://astrokarmik.com/17-ocak-2022-haftasina-dair-notlar/

19 Ocak 2022 ÇARŞAMBA

Ay günün tamamında Aslan burcunda olacak. Sabaha planlanmamış ve belki de şaşırtıcı durumlar eşliğinde başlayacağız. Özellikle günün erken saatleri ve öğleden öncesinde sorgulayıcı, yargılayıcı ve mesafeli yaklaşımlar sebebiyle gerilebiliriz. Arzuladığımız yakınlığı, samimiyeti, takdiri elde edemeyebiliriz. Ya da yakınlık hissetmediğimiz, gerçekten de mesafeli olmayı  tercih ettiğimiz , yanında rahat olamadığımız kişilerle bir arada olabiliriz. Sorumluluklar, mecburiyetler, her zaman yapılması gereken işler bu kez bir miktar yorucu gelebilir. Otoriteye karşı gelmek ve kuralları, düzeni sorgulamak gibi şeyler ekstradan stres yaratabilir. Üstelik de bu etkiler altında bir şeyleri değiştirmek, esnetmek, kırmak gibi çabalar büyük bir direnç ile karşılaşabilir. Kendimizi yalnız, desteklenmiyor, anlaşılmıyor ve kabul görmüyor hissedeceğimiz durumlar olabilir. Engeller, gecikmeler, anlaşmazlıklar, tıkanıklıklar ilerleyen saatlerde giderek azalacak ve çözümcül yaklaşımlar sayesinde yol alacağız.
Bu durgunluk veren ruh hallerini geride bırakmak adına belki de bir miktar kendimizi şımartacağımız aktiviteler, neşelendiren uğraşlar iyi gelebilir.
Günün ilk yarısında otorite çekişmeleri, saygınlık elde etme adına gösterilen çaba, otorite olmanın hevesi gibi şeyler ön planda.
İlerleyen saatlerde ise özgüven, yöneten ve inisiyatif alan tavırlar işe yarayacak. Bu kez bunlar için karşımızda bir direnç olmayacak.

20 Ocak 2022 PERŞEMBE

Ay saat 17:01 e kadar Aslan burcunda ve 11:15 sonrasında bu saate kadar açısız olacak. Günün ilk yarısı hız kazandıracağınız işler, mücadeleli ve uğraştırıcı meseleler söz konusu olabilir. Her zamankinden daha özgüvenli ve kararlı bir duruş sergileyeceğiz. Eğer bunlara ihtiyaç duyduğunuz konular varsa değerlendirilebilir. Günün ikinci yarısında günün getirdiklerini toparlama, eğer belli bir ritim tutturduysanız onu devam ettirme şansımız olabilir. Akşam saatlerinde zamanı verimli şekilde değerlendirmek, detayları kaçırmadan her şeyi düzen sokmak, plan yapmak ve plana uymak ihtiyacında olacağız.

Bugün Güneş yaklaşık 1 ay için Kova burcuna geçecek. Alternatifler, yenilikçi ve çözüm üreten yaklaşımlar, hedef ve ideallerin paylaşılması, ortaklaştırılması, bir gruba ve ortak niyetlere dahil olma ihtiyacı artacak bu süreçte. Yeni sistemler yaratma isteği, organizasyon revizyonları, kalabalıklarla bir araya gelme ve bir arada hareket etme olanağı sunan idealler gündeme gelebilir. Akıl, mantık, bilgi ve teknoloji ile yol alacağımız, bütüne faydayı hedefleyeceğimiz, eşit ve hakkaniyetli olana yaklaşacağımız, sosyal alanda kendimizi ifade etme şansı bulacağımız bir dönem olacak. Planları, yeniliği, gelişmiş olanı, farklı bakış açısı ile yenilenen hedefleri hayatımıza çekeceğiz. Ekip ruhunun canlanacağı, arkadaşlık ve dostluk temasının vurgu kazanacağı durumlara hazırlıklı olalım.

21 Ocak 2022 CUMA

Ay Başak burcunda ilerleyecek günün tamamında. Önce Uranüs ardından da Venüs ile uyumlu açıları olacak. Bu sebeple genel olarak akıcı ve belki de keyifli zaman geçirmeye uygun bir gün.
Her zaman yaptığımız işleri farklı bir yöntem kullanarak yapmak, değişik bir deneyim için cesaret göstermek bugün bize iyi gelecek. Mekan değişikliği, mekanın içinde yapacağımız düzenlemeler eşliğinde yapılacak değişimler heyecan verici olabilir.
Bakış açımızı değiştirmek, esnek düşünmek, planları da bu şekilde görüp revize edebilmek sayesinde pek çok şey daha pratikleşecek.
İşlerimizi toparlamak ve hafta sonuna yapılacaklar listesinden özgürleşmiş olarak girmek isteğine kulak verelim. Özellikle günün ilk yarısı bu açıdan hızlı yol alabiliriz.
Öğleden sonra işlerin yarım kalmasını ya o kadar da kafamıza takmayacağız ya da önceliğimiz daha keyifli zaman yaratmak olduğundan dolayı somut bir sonuç ve işlerin bitmesi adına verimli geçiremeyeceğiz.
Her durumda mutlu muyuz ona bakmak lazım?
Değişen planlar, hazırlıklı olmadığımız durumlar, alışık olmadığımız rutin ve görevler için endişelenmek yerine farklı olanın heyecanını hissetmeye çalışabiliriz.

22 Ocak 2022 CUMARTESİ

Ay günün tamamında Başak burcunda seyredecek. Gün içinde bir şeyleri yoluna sokma, düzenleme ve tamamlama ihtiyacımız fazla olacak.  Sabah saatlerinde dalgınlık, yanılgı ve karmaşa riski var. Yoluna sokmak istediğimiz şeylere odaklanmakta zorlanabiliriz. Bütün bildiklerimizi unutmuş ve karıştırmış gibi hissedebiliriz. Çok fazla detayla uğraşmak zorunda kalmaktan ya da sadeleşemeyip detaylara takılmaktan dolayı bir karmaşa hali yaşanabilir. Önemli konuşma, karar ve netlik içermesini beklediğiniz işler için çok uygun değil. Öğleden sonrasında beklemeye, zamana sabır göstermeye dair toleransımız giderek düşecek. Ayrıntıları yakalayıp onlar için ya da onlara karşı kavga eden tavırlara, çatışma ve mücadeleye yatkın olacağız. Zor işlerin altından kalkabilmek adına göstereceğimiz gayret bizi bir yerden sonra hırsına yenik düşen, olayları bireyselleştiren, şartları zorlayan, inatlaşan, didişen bir moda sokabilir. Akşamın ilerleyen saatlerinde bu risk giderek artacak. Kazalar, sakarlıklar, ilişkileri yıpratan karşı karşıya gelmeler, herkesin doğru bildiği noktada direnip esnemeden kalması v.b. şeylerin riski var. Gün içinde önemli işleriniz için gün ortası en elverişli zaman dilimi. Sabah dağıldık, akşam saatlerinde de hırslara yenik düştük dememek için her zaman diliminde ihtiyaç duyduğumuz şeyin ne olduğunu görebilmek şart.

23 Ocak 2022 PAZAR

Duygusal açıdan ihtiyacımız dengede kalmak, çok fazla yorulmadan işlerimizi halletmek, işler güçler ile uğraşmak zorunda kalmadan keyifli zaman geçirebilmek, iyi ilişkiler kurmak şeklinde bugün. Ancak gün içinde iletişim konusu sıkıntı yaratacak. Eski bir konunun tekrar gündeme gelmesi, söylenmiş bir sözün artçıları, bir bilginin eksik ya da sorun yaratacak şekilde kullanılması, yalan ya da yanlış ifadeler sebebiyle ortaya çıkabilecek sorunlar söz konusu olabilir. Anlaşma ve uzlaşma noktasından da uzaklaşabiliriz. Tek niyetimiz bu olsa bile.

Bugün anlaşmalar, kararlar, önemli konuşmalar için değil de kendi içimizde bazı meseleleri gözden geçirmek, içsel olarak niyetlerimize odaklanmak ile değerlendirebiliriz. Gün içinde ortaya çıkan ya da zaten oluşmuş olan iletişim krizleri çözüm için karşımıza çıkabilir. İkili ve sosyal ilişkiler açısından sorun yaratan iletişim problemleri söz konusu olabilir. Özellikle günün ikinci yarısında ve akşam saatlerinde yaralayıcı durumlar, kırıcı ifadeler v.b. şeylerin riski var. Tabi ki olmasın diye söylüyorum 😊

Sevgilerimle
Dr. Samiye Özbaş Soysal