18 Temmuz 2022 haftası -Günlük

18 Temmuz 2022 PAZARTESİ
Ay saat 14:17 ye kadar Balık burcunda ve 09:42 ile bu saat arasında açısız olacak. Erken saatlerde uzlaşma noktasına varamasak bile kendimizi etkili, anlaşılır ve net bir şekilde ifade etme şansı bulabiliriz. Ancak yine de genel olarak iletişim konusunda zorluklar yaşayabileceğimiz ve bu sebeple de şartları çok fazla zorlamanın uygun olmayacağı nitelikte bir gün. Özellikle de günün ikinci yarısında. Venüs yengeç burcuna geçiyor ve Merkür Plüton karşıt açısı etkili olacak gün boyunca.

PAZARTESİ GÜNÜ VENÜS, 11 AĞUSTOS’A KADAR KALACAĞI YENGEÇ BURCUNA GEÇECEK.  
Eğlence, keyifli zaman deyince aklımıza farklı ve sıra dışı diyebileceğimiz planlar değil de bildiğimiz, kendimizi güvende hatta ailemizle bir arada gibi hissedeceğimiz ortamlar ve kişiler ön plana çıkacak. Yeni başlayan İlişkilerde sevgi, şevkat, merhamet, aidiyet vurgulu olacak. Var olan ilişkiler açısından da sahiplenen, ait hissettiren tavırlar dikkat çekecek. Aile ile bir arada geçirilen vakit, evde ve sevdiklerimizle yapacağımız aktiviteler her zamankinden daha keyifli gelecek. Geleneksel olanın cazip geleceği, çılgınca ve gösterişe dayalı değil de mutluluk, güven ve huzur verenin arzulanacağı bir dönem olacak. Bu dönemde bir yuva kurmak, bir aileye sahip olmak, aileyi sağlamlaştırmak adına motive olacağız. Hem özel hem de sosyal hayatımızda yuvada gibi hissettiren kişilere çekileceğiz.

PAZARTESİ GÜNÜ MERKÜR PLÜTON KARŞIT AÇIDA OLACAK.

 • Bazı düşünce ve sözleri, hareketleri takıntı haline getirme, fikirlerimizle diğer insanların üzerinde baskı kurmaya çalışma eğilimi verebilir. Kuru inatlar da cabası diyebiliriz.
 • Aşırı tepkiler verme, sözlü atışmalara girme, patavatsız ve tutarsız konuşmalar nedeniyle kırıcı olabilme eğilimi de var. Yenilir yutulur değil diyeceğimiz laflar havada uçuşabilir.
 • Karar ve fikirlerde radikal değişimler yaşama ihtimali olabilir. Ya kendi içimizde yaşadığımız ya da dışarıdan bir manipülasyon ile gelen bir hadise sebebiyle.
 • Önemli görüşmeleri bu etki altında iken planlamasak iyi olur. Mecbur kalmışsak da baskı kurmaya çalışan yaklaşımlardan uzak durmakta fayda var. Siz yapmazsınız da karşınızdaki sözleri ile içinde bulunduğunuz durumu manipüle edebilir.
 • Arkadan iş çeviren, komplo içerikli konuşmalara şahitlik edebiliriz. Dahil olmamak elimizde.
 • Olmaz cevabını kabul etmeyen kişilerin ısrarı yorucu olabilir. “Mecbur kaldım kabul etmek zorunda kaldım” dedirten durumlar yaşanabilir. Baskıya boyun eğmek zorunda kalabiliriz.
 • Görüşme ve konuşmalarınızda acaba bu cümlemin sonucu nereye varır ve kimlere dokunur diye düşünebilmek de önemli olacak bu etki altındayken… 
 • Diplomasi görüşmeleri anlamından uzaklaşıp, benim üstünlüğümü ve otoritemi kabul et görüşmeleri halini alabilir. Ne izin verin ne de başkasına uygulayın.
 • Bu tesir ile olabilecek şiddetli baş ağrılarına, migren ataklarına dikkat!

19 Temmuz 2022 SALI
Ay günün tamamında Koç burcunda olacak. Yarın kesinleşecek Güneş Plüton karşıt açısının etkilerini yoğun olarak hissedeceğimiz nitelikte bir gün. Bir şeylerin kontrolden çıkması, yönetilemez noktaya gelmesi, birikenlerin taşması, patlaması v.b. şeyler yaşanabilir. Kırıcı olmaktan çekinmeyen, tepkisel davranma eğiliminde kişiler görebiliriz etrafta. Özellikle günün ikinci yarısı ve akşam saatleri fiziksel ve duygusal açıdan yara almaya ve yaralamaya müsait olacağız. Olmasın diye söylüyorum 😊 Bugün bir konuda cesaretimizi kıran gelişmeler yaşanabilir. Y ada daha önce yaşanmış böyle bir durum bir kez daha gündeme gelebilir. Telafi şansını kaçırmamak lazım.

BUGÜN MERKÜR 4 AĞUSTOS’A KADAR KALACAĞI ASLAN BURCUNDA OLACAK.

 • Düşüncede ve kendini ifade etmede bir güven artışı ancak bunun yanında eğer önüne geçmeyi becerememişsek egoya dayalı bir sabit fikirlilik durumu olabilir bu zaman zarfında.
 • Düşüncelerimizle ve zekamızla takdir toplama isteği artacak. Daha göz dolduran ve etki bırakan sunum ve konuşma becerileri de öyle
 • İfade biçimi daha bir görsel ve yankılı hale gelebilir.
 • Bu bahsettiğim pozitif etkilerden maksimum verimi alabilmek için daha esnek ve karşı tarafın ne istediğini de anlamaya çalışan tavırlar gereklidir.

20 Temmuz 2022 ÇARŞAMBA
Ay akşam saatlerine kadar Koç burcunda olacak. Sabah saatlerinde organize olmak, planlı programlı hareket edip az zamanda çok iş halletmek için şartlar uygun olacak. Bildiğimizi pratikte uygulamak, bir şeyleri deneyip öğrenmek, tekrarlamak, bilen birine sormak, akla ve tecrübeye kulak vermek işimizi kolaylaştıracak. Günün ikinci yarısı ise Güneş Plüton karşıtlığının tesirini en yoğun biçimde yaşayacağımız zaman dilimi. Mücadeleli konular, buna çanak tutan olaylar ve kişiler ön plana çıkacak. Bile bile lades durumlar, üzerimizde baskı oluşturan, gerginlik yaratan, tepki vermeden duramayacağımız şeyler yaşanabilir. Saat 17:18 ile 21:22 arasında Ay açısız ve sonrasında Boğa burcunda olacak.

Hafta başında sizlerle paylaştığım GÜNEŞ PLÜTON KARŞIT AÇISI ile ilgili yorumları hatırlatayım. Bu transit sırasında Mars 30 Nisan Güneş tutulması derecesini tetikliyor olacak.  Güneş Plüton arasındaki açı kısa süreli etkili olsa bile ek tetik mekanizmaları ile birlikte bu haftanın de önemli gelişmelere gebe olduğunu söyleyebiliriz.

 • Güç savaşları, haklı haksız mücadeleleri, gergin ve parlayıcı nitelikte bir tepkisellik artmış olacak.
 • Gemileri yıkan tavırlar, kestirip atmalar, bir şeyler olsun ya da olmasın diye inatlaşıp şartları zorlayanlar ön plana çıkacak bu etkiler altındayken.
 • Otorite ile çatışma, söz sahibi kişilerin baskısı, kendi gücümüzü ele almak ile birilerinden güç ve destek almak arasında sıkışma durumları söz konusu olabilir.
 • Hayatımızda bazı konularda radikal ve olmazsa olmaz bazı değişimlerin eşiğinde olduğumuzu hissedebiliriz. Buna yönelik kararlar alabiliriz.
 • Zaten farkında olduğumuz ve değiştirmeyi arzuladığımız şeyleri hayata geçirebiliriz ya da sıkı sıkıya bağlı olduğumuz, takıntı haline getirdiğimiz bir takım şeyleri de istemeden değiştirmek zorunda kalabiliriz.
 • Dışardan baskı alma veya kendi kendimizi içinde bulunduğumuz durumu zorlaştırma durumu söz konusu olabilir. Bile bile lades dediğimiz şeyler, gümbür gümbür gelen hikayeler gündem olabilir.
 • Birikenlerin patlaması, bastırılanların kontrolsüz çıkışı sert bir rüzgar etkisi yaratabilir bugünlerde.
 • Asla ve kesinlikle yapmam, söylemem, kabul edemem dediğimiz yani büyük konuştuğumuz ya da bize külliyen ters gelen, normal şartlarda yadırgadığımız ve ayıpladığımız, hamurumuza uymayacağını düşündüğümüz şeylerin gerçeğe dönüşmesi söz konusu bu değişim temasında. Buna mecbur kalabiliriz.
 • Baskı altında kalıp bir konuda sözümüzü çiğnemek mecburiyetinde kalabiliriz.
 • Özellikle erkek figürleri ve bize göre otorite ve baskın olan kişilerle, patronlarla, devlet kurumları ile zıt düşme ve isteklerin kabul ettirilmeye çalışılması nedenli gerginlikler yaşanabilir.
 • Yeni zorluklar yaratacak adım, girişim ve görüşmelerden kaçınmak gerekiyor.
 • Zaten yolunda gitmeyeni kökten değiştirmek açısından ise itici güç olabilir.
 • Zoru başarma, olmayanı oldurma ve savaşıp kazançlı çıkma hırsı da verebilir.
 • Yoktan var olmayı, küllerinden yeniden doğmayı işaret eden olaylar da yaşanabilir.

21 Temmuz 2022 PERŞEMBE
Ay günün tamamında Boğa burcunda olacak. Günün büyük kısmında önceki günlere göre nispeten dengeli, keyif odaklı olacağız. Çok fazla kendimizi yormadan yapacağımız işler, keyif alıp verme odaklı planlar günün önemli motivasyonları olacak. İyi ilişkiler yoluyla halledilecek işler, anlaşma ve uzlaşmaya, huzur ve denge yaratmaya yönelik yaklaşımlar söz konusu olacak. Akşam saatlerinde ise çok daha aceleci, tolerans eksikliği sebebiyle çatışma meyilli olacağız. İlerleyen saatlerde biz dengede kalmaya niyet ettikçe yalpalama sebebi olabilecek gelişmeler yaşanacak.  Sessiz kalmak da işe yaramayacak, tam tersi tepkisel haller de. Belki de biri diğerine vesile olacak. Olmasın diye söylüyorum 😊İkisinin arasında bir yol bulup dengede kalma çabası göstermemiz gerekecek. Fiziksel güç isteyen işler, cesaret gerektiren, aksiyon aldıran durumların içinde bulabiliriz kendimizi. Kişiselleştirilmiş çatışmalar yerine enerjimizi gerçekten işe yarayacak olan iş ve uğraşlara aktarmak çok daha iyi olur.

22 Temmuz 2022 CUMA
Ay günün tamamında Boğa burcunda olacak. Sabah saatleri değişik deneyimler adına hareketli olacak. Daha önce karşılaşmadığımız problemlere çözüm üretmemiz gerekebilir. Her zaman düşündüğümüzden farklı, izlediğimiz yolun dışında hareket etmemiz gerekecek. Beklenmedik durumlar, çözüm üretmekte zorlanacağımız şeylere vesile olabilir. Hazırlıklı olmanın mümkün olmadığı soruların çalışmadığımız yerden geleceği nitelikte geçecek günün ilk yarısı. Günün ikinci yarısı da gecikmeler ya da bekleneni beklendiği şekilde ve zamanda alamamanın etkisi ile motivasyonlar düşebilir. Akşamın ilerleyen saatlerinde bu gerginliği üzerimizden atma, olayları akışına bırakma ve olan ya da olmayan her ne varsa bir şekilde kabullenme eğiliminde olacağız.

23 Temmuz 2022 CUMARTESİ
Ay sabah saatleri itibariyle İkizler burcunda olacak. İletişim açısından akıcı, bilgiye ulaşmak, isteğinde olacağımız, hareket halinde olmayı tercih edeceğimiz bir tatil günü. Anlaşmak, uzlaşmak, iş birliği yapabilmek, destek alışverişlerinde bulunmak adına şartlar uygun olabilir. İlgi odağımız sürekli değiştiğinden, aynı anda pek çok şeyi merak ettiğimizden bir miktar kafa karışıklığı ve kararsızlık söz konusu olabilir. Ama genel olarak haftanın keyifli ve akıcı bir günü diyebiliriz. Zihinsel aktiviteler, önemli konuşmalar, yaratıcılık ve çözümcül bakış açılarına ihtiyaç duyan konular, yeni bir şey öğrenmek, var olanı pekiştirmek, bilgi akışına hizmet eden konularla ilgilenmek, eğitim yaşamı ile ilgili kararlar almak, adımlar atmak için gün boyunca güzel etkiler söz konusu olacak.

24 Temmuz 2022 PAZAR
Ay günün tamamında İkizler burcunda olacak. Bugün de akıcı ve çözüm süreçleri açısından destekleyici bir gün olacak. Bir türlü çıkış yolunu bulamadığımız, sorunlara çare olamadığımız konularda kolaylaştıran fikirlerle buluşabiliriz. Alternatif olanı denemek, yeni fikirlere açık olmak, bilmiyorsak bir bilene sormak, direnç göstermeyip tavsiye almak her şeyi daha akıcı hale gelecek. Bu etkiler altında aynı zamanda daha önce yapılan ve belki de sorunlara sebep olmuş bir konuşmanın telafisini de yapabiliriz. Konuşmalarımızla, iletişim halinde olduğumuz kişilere iyi gelebiliriz. Ya da birileri bize bunu yapabilir. Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…

Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

 

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.