19 Aralık 2022 Haftası – Günlük

19 Aralık 2022 PAZARTESİ
Ay Akrep burcunda olacak. Duygusal yoğunluğun fazla olacağı bir gün. Bir konuyu, biriyle yaşadığımız bir durumu mesele haline getirme eğiliminde haftaya başlıyoruz. Zor ve çetrefilli işler, kişiler, ilişkiler gündemde olabilir. Sıkışmış hissettiğimiz krizleri durumları çözmek gerekecek. Şartları zorlama ve olmayanı oldurmaya çalışma eğiliminde olacağız. Kapıların kapanmasına eyvallah demeyip her türlü detayı, imkanı kullanma ihtiyacında olacağız. Hayır dan anlamayan tipler, istediğini elde etmeden bırakmayan kişiler stres ve gerginlik yaratabilir. Genel olarak işlerden ziyade ilişkileri sorunsuz yönetmekte zorlanacağız. Bu sebeple gereksiz polemiklere girmeden, kıyıdan kıyıdan dolanarak asıl sonuç elde etmeyi planladığımız işe yoğunlaşarak günü geçirebiliriz. Takıntı haline getirdiğimiz her ne varsa onu geride bırakmak adına çaba sarf edebiliriz. Açılmayan kapıları, karşımızdakinin sınırlarını, sorun çözmek adına tüm imkanları zorlamak gerçekten bize yol aldırabilir ama ilişkiler açısından yıpratıcı olabilir. Günün anahtarı “esneklik” diyebiliriz. Sorunları, krizleri çözmenin en zor değil basitleştiren çözümlerine bakabilmek de öyle.

20 Aralık 2022 SALI
Ay günün tamamında Akrep burcunda olacak. Sabah saatlerinde hareketli, canlı, motive, iletişime açık olmamıza katkı sağlayacak etkiler var. Çok kolay sıkılma, bir an evvel hareket geçme, yaptıklarımızın sonucunu bir an evvel alma ihtiyacı, değişiklik beklentisi, planın dışına çıkma beklentisi v.b. şeyler var. Bu arada illa ki plana uygun hareket edelim, sabah için yapılacaklar listesini takip edelim desek de şartlar çok değişken olacak. Akşam saatlerinde ise çok daha durağan, motivasyon azaltan, yavaşlatan, tedbirli olmayı ve sorumluluklarla ilgilenmeyi gerektiren durumlar yaşanabilir. İlerleyen saatlerde olayları olduğu kadarıyla kabullenmek, kuralları, prensipleri, beklentileri esnetebilmek iyi gelecek. Bugün 11 Mayıs 2022 de Koç burcuna geçen ve sonrasında retro hareketi sebebiyle 28 Ekim’den bu yana Balık burcunda seyreden Jüpiter tekrar Koç burcuna geçecek ve 16 Mayıs 2023 e kadar u burçtaki seyrine devam edecek. Girişimcilik, liderlik, cesaret, şans kapıları, yeni girişimler ve adımlar eşliğinde açılacak bu dönemde. Her zamankinden daha fazla risk alacağız hepimiz bazı konularda. Aman dikkat! demek gerekiyor bazı durumlarda. Bunun yanında öne atılan, liderlik eden, inisiyatif alıp ön plana çıkan kişiler gündeme gelecek.  Olanı canlandıran, uyuyanı harekete geçiren, her ne varsa onu olduğundan daha büyük etki yaratan hale getiren, sesi yükselten, kalabalıkları harekete geçiren vasıflar dikkat çekecek. Fırsatları yakalamak için bir miktar aksiyonel olmak gerekecek.  Yani her zamankinde daha talepkâr, girişimci, şans ve fırsatın ayağına gelmesini bekleyip kendi şansını yaratanlar gündemi de hareketlendirecek. Bu dönemde ölçüsüz riskler ve her şeyin iyi olacağına inanıp tedbirsiz davranma hali faydadan çok zarar yazabilir. Ülkemiz gündemi açısından bunu siyasi arenada, yönetim ve meclis ile ilgili gündem maddelerinde göreceğiz. Yeni oluşumlar, lider modeller, ön plana çıkan, sivrilen, belki de sert bir siyasi tavır gösterenler dikkat çekecek.

21 Aralık 2022 ÇARŞAMBA
Ay saat 10:12 itibariyle Yay burcunda olacak. Güneş’in Oğlak burcuna geçişi ve Güneş Jüpiter karesinin etkileri söz konusu bugün. Enerjimizi boşa harcamadan, gereksiz konulara fazla mesai vermeden, olmayacak dualara amin demeden hareket etmemiz gereken günler bunlar. Ölçüyü kaçırma, riskleri görememe, neler yapabileceğimiz konusunda aşırı özgüven ile tedbirsiz davranma eğilimi var bu etkiler altında. Hem ilişkiler hem de finansal konularda boyumuzu aşan ve kontrolsüz kararlar, önünü arkasını düşünmeden atılacak adımlar için riskler var. Ani ve dengesiz, denge bozan her türlü hamleden kaçınmak gerekiyor. Tam da yeniayın arifesinde, bir şeyleri kestirip atmaya, defter kapatmaya, yeni bir dönem başlatmak adına sorunları, tedbir noktalarını görmezden gelmeye yatkınlık olacak. O nedenle ölçüsüz heyecandan, gaza gelmekten, harekete geçme motivasyonu sebebiyle göz kararmasından, dimyata pirince gitme cazibesinden sakınmak şart.
Güneş’in Oğlak burcuna geçişi ile birlikte gelecek planları, yıllık hedefler, somut yol haritaları üzerine yoğunlaşacağımız bir aylık bir döneme başlıyoruz. Elimizde ve geçmişte hedeflediğimiz işleri başarı ile tamamlama, ne aşamaya geldiğimiz ile yüzleşme, eğer planlarımız ile elde ettiklerimiz arasında bir uyumsuzluk varsa rotayı yeniden hesaplayıp, gelecek planlarını baştan oluşturma eğiliminde olacağız. Sorumlu ve hedef odaklı çalışacağımız, istikrar katabileceğimiz, sonucu ile tatmin yaratacak, tamamlanmış hissettirecek ayakları yere basan planlara odaklanmak iyi gelecek. Yılın hasat zamanı. Emeklerin karşılığı ile yüzleşip yeni emeklerin neye verilmesi gerektiğine karar verme zamanındayız. Zamanı verime dönüştürmek isteyeceğiz. Bu dönemi, organize olmak, yönetmek, idare etmek, görev alıp yerine getirmek, sorumlulukların farkına varmak sayesinde çok daha verimli hale getirebiliriz. Bu dönemde kurallar, prensiplerde bize kazanç sağlayacak. Yeter ki yeri geldiğinde yeteri kadar esnetmeyi becerebilelim…
Dayanıklılığımızı hatırlayacağımız, hedeflerimizi besleyeceğimiz, verim alıp ilerleme kaydedeceğimiz, hayatın ciddiye alınacağı ve de ciddi işler yapıp başarılar elde edebileceğimiz, bu merkezde hareket edeceğimiz bir dönem olacak…

22 Aralık 2022 PERŞEMBE
Ay günün tamamında Yay burcunda olacak. Değişiklik yapmak, farklı bir deneyim yaşamak, yeni bir şey öğrenmek, yeni insanlarla bir araya gelmek, hayatımıza renk ve değişiklik katmak ihtiyacında olacağız. Çevremizde, mekanda, kılık kıyafetimizde, estetik olarak bize her zaman iyi gelenin ve alışık olduğumuzun dışında bir şeyler denemek iyi gelecek. Hedefimizde gelişim, ilerleme ve deneyim imkanı var. İlk kez olan ve denenmemiş olan her şey bugün cazip gelecek. Günün ikinci yarısı ve akşam saatleri toparlayıcı ve nispeten daha dengeleyici olacak. Hareket etmiş olmak için değil de doğru hareketi yapmak için çaba sarf edeceğiz. Atacağımız adımlar, alacağımız kararlar uzun vadede işe yarasın isteyeceğiz. Tecrübeye kulak vermek ve fikir alışverişlerinde bulunmak için değerlendirilebilir. Ayakları yere basan şeylerin ihtiyacında olacağız. Gecenin ilerleyen saatlerinde dağınıklık ve karmaşa hakim. İşlerinizi aslında geceyi geç saatlere kadar uzatmamak iyi olabilir.

23 Aralık 2022 CUMA
Bugün saat 13:16 da Oğlak burcunda bir yeniay gerçekleşecek. Yeniay bize iş ve kariyer konularının, resmi iş ve girişimlerin, organizasyonların, yönetimin, gelecek hedef ve planlarının daha ön plana çıkacağı adımları işaret ediyor. Hayatımızın bazı alanlarında alınacak yeni sorumluklara, yeni projelere niyet edeceğimizi söylüyor. Tedbirli ve sabırlı ol, hızlı ilerlemeleri değil de kalıcı adımları hedefle diyor yeniay haritası. Düşünüp planlayarak, riskleri hesap ederek çıkılan yollar sayesinde uzun vadedeki başarı ve tatmin hedefleri gerçekleşebilir. Buna yaşamınızın hangi alanında daha çok ihtiyaç duyuyorsanız artık o meseleye her zamankinden daha ciddiyetle yaklaşmak, o konuda günü kurtaran çözümler ve farazi, fantazi hikayeler yerine gerçek bir hikaye yazıp kendi kendine çalışan sağlıklı bir sistem kurabilmek önemli olacak. Somut bir şey görmek isteyeceğiz. Ya da somut ulaşılabilir bir hedef koymak. Hayali ve salt umut veren cümleler kesmeyecek.  Gerçeklerden konuşmak ve gerçekleşecek olana emek vermek isteyeceğiz. Bu yeniayın tetikleyeceği ve başlatıcı olan gelişmelerin sonucunda elde edeceğimiz şey, varacağımız nokta tatminkar olmalı. Aceleye getirmemek lazım niyetleri. Gerçekten istikrar sağlayabileceğimize inandığımız şeyler bir adım öne çıksın. Sürdürülebilirlik, istikrar sorunu yaratacak şeyler sonrasında özgüven özsaygı kaybı vesilesi olabilir.

24 Aralık 2022 CUMARTESİ
Ay Oğlak burcunda olacak. Günün genelinde ama özellikle de ikinci yarısı ve akşam saatlerinde  iyi ilişkiler, iyi iletişim ve bunlar sayesinde halledilecek şeyler söz konusu olacak. Günün ilk yarısında hız, pratiklik ve kurallara çok da takılmadan ilerleyebilmek avantaj sağlayacak.

25 Aralık 2022 PAZAR
Ay saat 10.13 sonrasında Kova burcunda olacak. Organizasyonlar, ortak hedefler, bir arada hareket etmeyi seçeceğimiz insanlarla yapacağımız planlar, geliştirici sosyal ortamlar için fırsatlar veren bir gün olacak. Gelecek ile ilgili yapı taşları şekillenebilir. Umut veren ve bu umuda ortak olacak kişilerle yolumuzun kesişmesine vesile olan şeyler, yeniayın başlatan etkilerini değerlendirebileceğimiz durumlar söz konusu olabilir bugün.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.