19 Aralık 2022 Haftasına Dair Notlar

Hafta başında fiziksel güç sarf edecek, mücadele isteyen, krizli ve sorunu büyüme eğiliminde olan işler karşımıza çıkabilir. İlişkileri yıpratmadan, hedefe odaklanarak, unutmadan iş bitiricilik ile yol almak avantaj sağlayacak. Finansal açıdan bir bedel ya da zarar gerekirse onu da göze almak gerekiyor. Başkalarının derdini çözmek, kendimizden önce onları düşünmek, fayda sağlamak adına aksiyon almak, harekete geçmek eğiliminde olacağız özellikle haftanın ilk iki günü. İşte bu noktada bize göre çare olan şey karşımızdakinin tercihi mi diye bakmak lazım. Hızlıca pratik olarak hayata geçirdiğimiz çözümler birilerinin en istemediği zararlara vesile olabilir. Yeter ki çözülsün bu da bu bedeli öder herhalde dediğimiz noktada önceliklerin farklı olabileceğini hatırlamak şart. En incesinden özel ilişkilerimizde eski bir sorun tekrar patlak verebilir. 

20 Aralık Jüpiter Koç burcunda
11 Mayıs 2022 de Koç burcuna geçen ve sonrasında retro hareketi sebebiyle 28 Ekim’den bu yana Balık burcunda seyreden Jüpiter tekrar Koç burcuna geçecek ve 16 Mayıs 2023 e kadar u burçtaki seyrine devam edecek. Girişimcilik, liderlik, cesaret, şans kapıları, yeni girişimler ve adımlar eşliğinde açılacak bu dönemde. Her zamankinden daha fazla risk alacağız hepimiz bazı konularda. Aman dikkat! demek gerekiyor bazı durumlarda. Bunun yanında öne atılan, liderlik eden, inisiyatif alıp ön plana çıkan kişiler gündeme gelecek.  Olanı canlandıran, uyuyanı harekete geçiren, her ne varsa onu olduğundan daha büyük etki yaratan hale getiren, sesi yükselten, kalabalıkları harekete geçiren vasıflar dikkat çekecek. Fırsatları yakalamak için bir miktar aksiyonel olmak gerekecek.  Yani her zamankinde daha talepkâr, girişimci, şans ve fırsatın ayağına gelmesini bekleyip kendi şansını yaratanlar gündemi de hareketlendirecek. Bu dönemde ölçüsüz riskler ve her şeyin iyi olacağına inanıp tedbirsiz davranma hali faydadan çok zarar yazabilir. Ülkemiz gündemi açısından bunu siyasi arenada, yönetim ve meclis ile ilgili gündem maddelerinde göreceğiz. Yeni oluşumlar, lider modeller, ön plana çıkan, sivrilen, belki de sert bir siyasi tavır gösterenler dikkat çekecek.

21 Aralık Güneş Oğlak burcunda
Gelecek planları, yıllık hedefler, somut yol haritaları üzerine yoğunlaşacağımız bir aylık bir döneme başlıyoruz. Elimizde ve geçmişte hedeflediğimiz işleri başarı ile tamamlama, ne aşamaya geldiğimiz ile yüzleşme, eğer planlarımız ile elde ettiklerimiz arasında bir uyumsuzluk varsa rotayı yeniden hesaplayıp, gelecek planlarını baştan oluşturma eğiliminde olacağız. Sorumlu ve hedef odaklı çalışacağımız, istikrar katabileceğimiz, sonucu ile tatmin yaratacak, tamamlanmış hissettirecek ayakları yere basan planlara odaklanmak iyi gelecek. Yılın hasat zamanı. Emeklerin karşılığı ile yüzleşip yeni emeklerin neye verilmesi gerektiğine karar verme zamanındayız. Zamanı verime dönüştürmek isteyeceğiz. Bu dönemi, organize olmak, yönetmek, idare etmek, görev alıp yerine getirmek, sorumlulukların farkına varmak sayesinde çok daha verimli hale getirebiliriz. Bu dönemde kurallar, prensiplerde bize kazanç sağlayacak. Yeter ki yeri geldiğinde yeteri kadar esnetmeyi becerebilelim…
Dayanıklılığımızı hatırlayacağımız, hedeflerimizi besleyeceğimiz, verim alıp ilerleme kaydedeceğimiz, hayatın ciddiye alınacağı ve de ciddi işler yapıp başarılar elde edebileceğimiz, bu merkezde hareket edeceğimiz bir dönem olacak…

Perşembe günü Güneş Jüpiter kare ve Venüs Uranüs üçgen açıları kesinleşecek.
Bu açıların etkilerini Çarşamba- Cuma arasında yaşayacağız. Enerjimizi boşa harcamadan, gereksiz konulara fazla mesai vermeden, olmayacak dualara amin demeden hareket etmemiz gereken günler bunlar. Ölçüyü kaçırma, riskleri görememe, neler yapabileceğimiz konusunda aşırı özgüven ile tedbirsiz davranma eğilimi var bu etkiler altında. Hem ilişkiler hem de finansal konularda boyumuzu aşan ve kontrolsüz kararlar, önünü arkasını düşünmeden atılacak adımlar için riskler var. Ani ve dengesiz, denge bozan her türlü hamleden kaçınmak gerekiyor. Tam da yeniayın arifesinde, bir şeyleri kestirip atmaya, defter kapatmaya, yeni bir dönem başlatmak adına sorunları, tedbir noktalarını görmezden gelmeye yatkınlık olacak. O nedenle ölçüsüz heyecandan, gaza gelmekten, harekete geçme motivasyonu sebebiyle göz kararmasından, dimyata pirince gitme cazibesinden sakınmak şart.

Cuma günü Oğlak burcunda yeniay
Yeniay bize iş ve kariyer konularının, resmi iş ve girişimlerin daha ön planda olacağını işaret ediyor. Hayatımızın bazı alanlarında alınacak yeni sorumluklara, yeni projelere niyet edeceğimizi söylüyor. Tedbirli ve sabırlı ol, hızlı ilerlemeleri değil de kalıcı adımları hedefle diyor yeniay haritası. Düşünüp planlayarak, riskleri hesap ederek çıkılan yollar sayesinde uzun vadedeki başarı ve tatmin hedefleri gerçekleşebilir.

Hafta sonu Merkür Neptün sekstil etkisi söz konusu olacak
Sezgilerin, ilhamın, zihinsel üretkenlik ve yaratıcılığın tetikleneceği bir hafta sonu olacak. Eğer sadece mantık çerçevesinde olaylara bakan ve geri plandaki soyut ve manevi anlamları görmekte zorlanan biriyseniz hafta sonu iyi gelebilir. Bu etkiler altında iletişimde de yumuşama, esneklik, uyum ve iş birliği adına ılımlı yaklaşımlar söz konusu olabilir.

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

Spotify de takip etmek için
https://open.spotify.com/show/3eCkFqH

Apple podcast için
https://podcasts.apple.com/us/podcast

İnstagram 
https://www.instagram.com/astrofm_fel… https://www.instagram.com/astrokarmik/

Twitter
https://twitter.com/astrokarmik

Facebook
https://www.facebook.com/astrokarmik

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.