20 Haziran 2022 Haftası – Günlük

20 Haziran 2022 PAZARTESİ
Haftanın ilk günü Ay Balık burcunda olacak. Duyguları ifade, sezgisel yaklaşımlar, yaratıcılık ve ilham gerektiren işler, hayal gücünü devreye sokacağımız konular için çok elverişli bir gün. Kararlar ve somut sonuç beklediğimiz şeyler için zemin biraz kaygan olabilir. Ancak geliştirici bir zihinsellik söz konusu olacak. O zaman uçuşmak için de normalde kendimizi sınırladığımız için göremediğimiz şeyleri yakalamak için de çok elverişli olabilir. Kalıcı karar ve adımlar için şansımızı zorlamasak daha iyi olabilir. Akşam saatleri özellikle, dünyevi hedef ve kararlar için ekstra riskli olacak. Kafa karışıklığı, dağınıklık ve karmaşa hali önümüzü görmeyi ve odaklanmayı gerektiren konularda zihnimizi toplamayı zorlaştıracak. Akşam saatleri hayal kırıklığı, kararsızlık, yanılgı, motivasyon düşüklüğü, dirayet azlığı ve hata yapma riskini de barındırıyor.
Merkür Jüpiter sekstilinin olumlu etkilerini daha çok günün ilk yarısında değerlendirebiliriz. O zaman hatırlatalım o etkileri:

 • Olaylara pozitif ve geniş açıdan bakma
 • Geliştirici ve işe yarar fikirler üretebilme
 • Fırsat niteliğinde, yeni kapılar açan konuşma ve görüşmeler yapma
 • Fikir alışverişlerinde bulunma
 • Ticari girişimlerin motivasyonu ve fırsatlarının artışı
 • Büyük hedefler, büyük fikirler, büyük planların gündeme gelmesi
 • İletişim becerilerinin işe yaraması, kapalı kapıları açması
 • Genel olarak çözümcül yaklaşımlar ile hareket etme şansı verebilir bu transit.

21 Haziran 2022 SALI
Ay saat 06:36 sonrasında Koç burcunda olacak. Gergin bir sabaha uyanmakla birlikte herhangi bir duygu durumunda çok uzun süre kalmaya tahammülümüz de olmayacak. Yani negatif başlasa bile gün hızlıca şartlar değişecek. Ya da biz inisiyatif alıp şartları değiştirme eğiliminde olacağız. Hız kazandıracağımız işler ve mücadele gerektiren konular gündemde olacak. Güçlendiren görülme, karşılaşma ve yakınlaşmaların içinde bulacağız kendimizi. Günün ikinci yarısı ve akşam saatleri pek çok açıdan avantaj sağlayan nitelikte geçecek. Haftanın önemli iş ve görüşmeler için tercih edilebilir bir zaman dilimi. Venüs Plüton üçgeni etkileri için de destekleyici olacak.
O zaman hatırlayalım:

 • İlişkiler aracılığıyla güç kazanma,
 • Güç ve destek arayışının karşılık bulması,
 • Çevremizden birilerinin etkisini yetkisini bizden yana kullanması,
 • Yüzeysel olan ilişkilerden haz almama ve derinleşme ihtiyacında artış,
 • İlk kez tanıştığımız kişilerle bile derin bağlar kurma eğilimi,
 • Zaten tanıdığımız kişilerle de ilişkimizin başka bir boyuta geçişi, dönüşmesi, derinlik kazanması,
 • Her durumda bize cazip gelen her türlü ikili ve sosyal ilişkiye karşı yoğun bir çekim hissetme eğilimi
 • İlişkiler konusunda ve finansal kararlarda risk alan tavırlar söz konusu olabilir.
 • Aşırı sahiplenici, kıskanç ve kuşkucu yaklaşımlar bazı durumlarda haddinden fazla yorucu olabilir.
 • Yaratıcı yönümüz tamamen yeni bir şekilde kendini gösterebilir. Eğer sanat içerikli bir işiniz ya da uğraşınız varsa tarzınızı sıfırdan değiştirecek şeyler yaratma ihtimaliniz var.
 • Riskli finansal hamleler de pek ulaşılır ve cazip görünebilir bugünlerde…
 • Aşk hayatlarına dair gizemler, gizli ve yasak aşklar birden ortalığa dökülebilir bu günlerde.
 • Özel olmayan ilişkilerde de güç birliği yaratan durumlar yaşanabilir.
 • İlişkilerde bir temizlik ve yeniden yapılanma, şifalanma durumu söz konusu olabilir.

Bugün GÜNEŞ yaklaşık 1 ay için YENGEÇ BURCUNA geçecek.
Önümüzdeki 1 ay boyunca ailemiz, sevdiklerimiz, çocuklarımız, yerleşik düzenimiz, evimiz, yuvamız ve bu merkezdeki konular ana gündem maddelerimiz olacak. Memleket meseleleri, ülkeyi ilgilendiren konular da her zamankinden daha çok konuşulacak, gündemde olacak. Geleneksel olanı hatırlamak, eskileri yad etmek, anıları konuşmak, yeni anılar yaratmak için ideal bir dönem olacak. Evlenmek, çocuk sahibi olmak ile ilgili, içine doğduğumuz ve kurduğumuz aileyi besleyecek, geliştirecek onarak hikayeler gündem olacak. Duygusal ve sezgisel açıdan aktif bir dönem olacak bu.

22 Haziran 2022 ÇARŞAMBA
Ay günün tamamında Koç burcunda olacak. Ay geçen hafta etkili olan Mars Kiron kavuşumunu tetikleyecek. Geçtiğimiz hafta yaşanan zorlayıcı olayların devamı ya da benzeri konular gündeme gelebilir. Günün tamamı fiziksel riskler açısından yorucu. Kaza, sakarlık, yaralanma, yanık v.b. şeyler bir kez daha dikkat ve tedbir gerektiriyor.
Geçen hafta bu konuda yazdığım yorumlarımı tekrar hatırlamak isterseniz buyurun linki.

http://astrokarmik.com/13-haziran-2022-haftasina-dair-notlar/

23 Haziran 2022 PERŞEMBE
Ay saat 14:57 ye kadar Koç burcunda ve 11:02 ile bu saat arasında açısız olacak. Güne gergin başlayacağız ve günün ilk yarısı üzerimizdeki baskı artmış olacak. Kişisel kavgalar, karşı karşıya geldiğimiz insanlarla yaşanacak zorluklar söz konusu olacak. Şartların ve insanların hayatı zorlaştırdığı durumlar yaşanabilir. Ay Boğa burcuna geçtikten sonra günün geri kalanında çok daha uzlaşmacı ve kolaylaştıran yaklaşımlar dikkat çekecek. İşbirliğine, dengeye yatkın kişiler hem içinde bulunduğumuz durumu ve ruh halimizi yumuşatacak. Ya da biz olaylara daha pozitif tarafından bakmayı seçeceğiz.

24 Haziran 2022 CUMA
Ay günün tamamında Boğa burcunda olacak. Güven ve huzur ihtiyacımızın, konfor beklentimizin, eğlenceli ve yormayan aktivite arzumuzun karşılık bulması mümkün bugün. Ancak mücadele isteyen işer açısından verim alamayabiliriz. Bir de akşam saatlerinde şartların değişmesi, planların değişmek zorunda kalması ekstra stres yaratabilir.

25 Haziran 2022 CUMARTESİ
Ay günün tamamında Boğa burcunda olacak. Duygusal dengeyi yaratmak çok kolay olmayabilir bugün. İnişli çıkışlı ruh halleri ile güne başlayacağız. Hedefimiz hareket etmek, yeni deneyimler yaratmak olacak ancak durduran, sınırlayan faktörler de devrede olacak. İstediğimizi yapmak, arzu ettiğimiz aktivitelere ulaşmak, gönlümüzü doyurmak için öncelikle sorumlulukları yerine getirmek, bekleneni yapmak ve parkurun engel kısmını sabırla geçmek gerekecek. Gereklilikleri yerine getirmeden kaçma çabaları sorun yaratabilir. Akşam saatleri etkili paylaşımlar yapabilme, gücü ele almayı gerektiren konulara odaklanma, etki yaratan kişilerle bir arada olma imkanı v.b. şeyler var.

26 Haziran 2022 PAZAR
Ay İkizler burcunda olacak. Güzel, keyifli ve eğlence yaratabileceğimiz nitelikte bir tatil günü bizi bekliyor. İyi ilişkiler, fırsat artıran işbirlikleri, karşılaşma ve tanışmalar, zihinsel açıdan keyif veren sosyal ortamlar, gezi planları, tatil aktiviteleri için güzel bir gün olacak.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

Spotify de takip etmek için
https://open.spotify.com/show/3eCkFqH

Apple podcast için
https://podcasts.apple.com/us/podcast

İnstagram 
https://www.instagram.com/astrofm_fel… https://www.instagram.com/astrokarmik/

Twitter
https://twitter.com/astrokarmik

Facebook
https://www.facebook.com/astrokarmik

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.