21 Kasım 2022 Haftasına Dair Notlar

Haftaya GÜNEŞ JÜPİTER ÜÇGENİ ile başlıyoruz. Ne varsa onu büyüten, gelişim imkanlarını görünür hale getiren ve her durumda olumlu düşünme ve iyimser tavırlar sergileme etkisi yaratan bir transit bu. Potansiyelleri ortaya çıkarma, avantaj sağlayacak hamleler yapma, ayağımıza kadar gelen fırsatı değerlendirme, topu gelişine vurup gol atma şansı verebilir. Yani havalı bir durumdan, etkimizi, ışığımızı yükselten bir durumdan, gelişmeden, imkandan bahsediyoruz burada. Ancak “ne varsa onu büyüten” ifadesini doğru anlamak çok önemli. Zira Balık burcunda ve durakta bir Jüpiter sınırları kontrolsüz bir şekilde aşma ve sonrasında da büyük zarara uğrama etkisi yaratabilir. Görünen ve dikkat çeken  göz ardı edilemeyecek boyutlara varan bir sorun ve kriz de olabilir. Ölçüsüz olan her şeyden sakınmak, her fırsat gibi görünene koşar adım tutunmamak, haddini hududunu bilmek, sınırlarını genişletmek ve gücünü göstermek adına kendini tehdit altına sokacak bir hamle yapmamak önemli.

SALI GÜNÜ GÜNEŞ YAY BURCUNA GEÇECEK ve PERŞEMBE GÜNÜ YAY BURCUNDA BİR YENİAY meydana gelecek.

Güneş’in Yay burcuna geçişi ile birlikte önümüzdeki ay gelişim, büyüme, yeni hedefler belirleme, yeni ufuklara yelken açma, umutları tazeleme istek ve eğiliminin artacağın bir ay olacak. Her açıdan kendimizi özgür hissetme ihtiyacı artmışken gelen kısıtlamalar insanlar üzerinde sert etkiler yapabilir. ☹ Güneş Yay burcu döneminin öğrenmek, deneyim kazanmak ve bu açıdan kendimizi geliştirmek kısmına odaklanmak iyi gelebilir.

Yeniay’ın başlatan etkilerini hangi konularda deneyimleyeceğiz? Tabi ki haritanızın aldığı etkiler ile alakalı olacak detaylar ancak ana fikir şöyle olacak:

  • Gelişme, ilerleme, deneyim ve büyüme yaratacak her şey yeniayın kapsamında olacak.
  • Düşünce şeklimiz, bilgi ve tecrübemiz, çözüm süreçlerimiz açısından her zamankinden daha geniş bir çerçeveye ihtiyaç duyacağız.
  • Tüm bunlara vesile olabilecek eğitimler, yeni deneyimler, seyahatler gündeme gelebilir.
  • Din ve inanç uğruna yapılacak şeyler, adalet, hukuk sistemi adına yaşanan gelişmeler yüksek öğrenim ve akademiyi ilgilendirecek kararlar, medya ile bağlantılı düzenlemeler gündeme gelebilir.
  • Dış ilişkiler ve bunlara yönelik gelişme ve düzenlemeler söz konusu olabilir.
  • Bildiğimizi geliştirme, bilmediğimizi öğrenme, anlamadığımızı anlamlandırma, yolumuzu aydınlatma imkanı bulabiliriz.
  • İnandığımız bazı şeyleri de sorgulama şansı da bulabiliriz.
  • İnsanların bilgi alma hakkının, bildiğini ifade etme özgürlüğünün, adalete duyduğu ihtiyacın sorgulanacağı günler olabilir bunlar. Her zamankinden daha fazla. Buna vesile olacak nitelikte bazı gelişme ve düzenlemeler de söz konusu olabilir.
  • Susmayıp konuşmaya karar verenler, gerçeklerle yüzleşmeyi isteyenler, hem kendi hayatında hem de diğer insanlarda farkındalık yaratmak isteyen kişiler gündeme oturabilir.

Haftanın ikinci yarısında MERKÜR VE VENÜS KİRON İLE ÜÇGEN AÇIDA OLACAK.  Bazı yanlış anlaşılmaları düzeltme, kronikleşmiş problemlere çözümler üretme, ilişkilerin sorunlarını düze çıkarma imkanı veren durumlarla karşılaşabiliriz.

Bu haftanın gündeminde bazı ticari girişimler, finansal adımlar ve bunlara hizmet edecek konuşma görüşmeler de olacak.

Bu hafta Pazar günü Jüpiter temmuz ayından bu yana devam eden geri hareketini bitirecek. Hafta başı itibariyle bu sebeple durakta olacak.

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

Spotify de takip etmek için
https://open.spotify.com/show/3eCkFqH

Apple podcast için
https://podcasts.apple.com/us/podcast

İnstagram 
https://www.instagram.com/astrofm_fel… https://www.instagram.com/astrokarmik/

Twitter
https://twitter.com/astrokarmik

Facebook
https://www.facebook.com/astrokarmik

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.