21 Şubat 2022 Haftası – Günlük

21 Şubat 2022 PAZARTESİ
Ay saat 12:18 e kadar Terazi burcunda 08:01 sonrasında bu saate kadar açısız olacak. Sabah saatlerinde üzerimizde bir olayın, kişinin ya da yapılması gerekenlerin baskısını yoğun olarak hissedebiliriz. Her şeyi ve içinde bulunduğumuz ortamda insanlarla olan ilişkimizi dengede tutmanın çabası yorucu olabilir. Ancak az zamanda çok iş halletmek için mücadele edilmesi gereken şeylere zaman ayırmak için elverişli olabilir. Güç katan dayanışma örnekleri çıkabilir karşımıza. İş birlikleri yaratma motivasyonu da yüksek olabilir. Gerçek manada sağlam bir dayanışma söz konusu olabilecek mi ona bakmak lazım yine de. Heyecan yaratan ah olsa ne güzel olur dediğimiz ancak çok sağlam bir dayanağı, temeli olamayan konular da söz konusu olabilir.
Günün ikinci yarısında çok daha kararlı ve net olacağız. Bir hedefe kitlenme, bir amaca ulaşmak için asıl gerekenin ne olduğunu anlama şansı bulacağız. İkili ve sosyal alanlarda el ele veren, anlaşma ve güç birliği sağlayan ortamlar bulabiliriz. Önemli ve bu sebeple de işimizi şansa bırakmak istemediğimiz konuşma, görüşmeler, etki bırakmayı hedeflediğimiz karşılaşmalar için değerlendirebiliriz. Geç saatlere bırakmadığınız sürece anlaşma ve anlaşılmaya dair kapılar açık olacak.

22 Şubat 2022 SALI
Ay günün tamamında Akrep burcunda ilerleyecek. Değişken ve gerginliği bol bir sabaha uyanıyoruz. Planlamadığımız, beklemediğimiz, hazırlıklı olmadığımız gelişmeler karmaşa yaratabilir. Aklımız başka işlere kaydığı ve gündem değiştiği için yapmamız gereken işlere odaklanmakta zorlanabiliriz.

Günün ikinci yarısında durduran, geciktiren, sabır göstermeyi ve sorumluluk almayı gerektiren durumlar söz konusu olabilir. İstesek de ilerleme kaydetmekte zorlanabiliriz. Yerine getirilmeyen görevler, ortada kalan sorumluluklar, bilemediğimiz ya da koruyamadığımız sınırlar sorun yaratabilir. Kaygı veren gelişmeler ya da bunların beklentisi, vesveseli ruh halleri, felaket senaryolarının yaratacağı stres söz konusu olabilir. Akşamın ilerleyen saatlerinde yaşanabilecek gelişmeler ya da alınacak haberler rahatlama sağlayacak. Akşam saatleri ikili ilişkiler ve keyif veren plan ve görüşmeler için de güzel olabilir.

23 Şubat 2022 ÇARŞAMBA
Ay 16:28 e kadar Akrep burcundaki seyrine devam edecek. Zor işler, uğraştırıcı meseleler gündemde olacak. Hem şartları zorlamanın hem de bir şeylere zorlanmış hissetmenin baskısı üzerimizde olacak. Sert yaklaşımlar, katı tutumlar, esnemekte zorlanan haller söz konusu olabilir. Bu sabit tutumları ilişkilerde değil de bir hedefe kitlenmek ona dair kararlı bir tutum sergilemek üzerinden kullanmak faydalı olabilir. Sabah saatlerinde aradığımız uyumu, dengeyi, desteği elde edememe ihtimali var. Özellikle de en yakınımızda olmasını beklediğimiz kişilerden, desteğini her zaman aldığımız ve buna alışık olduğumuz bağlarımızdan bu kez farklı bir tutum görebiliriz. İhtiyaç her ne ise onun yeteri kadar karşılanmaması enerjimizi düşürebilir. Saat 12:23 ile 16:28 arasında Ay açısız olacak ve sonrasında Yay burcuna geçecek. Günün geri kalanında değişik bir şeylerle uğraşmak, yeni şeyler öğrenmek, sıkıcı rutin ve sorumlulukların dışında bir şeylerle ilgilenmek iyi gelecek. Faydalı işlerle uğraşmanın, sosyal ortamlarda bu faydayı paylaşmanın, sanat ve içinde güzellik olan her şeye zaman ayırmanın keyif vereceği bir zaman dilimi. Ancak ilerleyen saatlerde çekişme ve inatlaşmalar söz konusu olacak. Yanlış anlama ve anlaşılmalardan kaynaklanan çatışmalar yaşanabilir. Herkesin kendi alanını ve şartlarını koruma ihtiyacı sınırların sorgulanmasına ve bu sebeple de gerginliklere vesile olabilir. Ciddiyetsiz tavırlar da her şeyi fazlasıyla ciddiye alan haller de tepki çekecek.

Biraz da Mars ve Venüs Neptün sekstilinden bahsedelim. Hafta başında sizlerle paylaştığımı yorumlarımı tekrar şuraya bırakayım 😊

 • Bir şeylerin kendiliğinden oluşu, suyun akıp yolunu bulması, doğal görünen gelişmeler eşliğinde kaydedilen ilerleme söz konusu olabilir bu hafta.
 • Eğer ayakları yere basan hedeflerimiz varsa bu akış ihtiyacımız olan hareketi tetikleyebilir.
 • Tam tersi durumda ise realiteye uymayan hayal dünyasına, illüzyonlara, havada uçuşan ideallere dayalı bir hedefimiz varsa yani aslında gerçek bir hedefimiz yoksa da bize öyleymiş gibi gösteren bizi net olamayan yollara kendiliğinde sokan, akışın uyuşturmasına tesadüflerin heyecanlandıran büyüsüne kaptıran gelişmeler de yaşanabilir.
 • Dünyevi ve somut kazanç beklentisinde olduğumuz hedefler belirlemek ve planlanmış hedeflerde radikal adımlar atmak için çok uygun olmayabilir. Marsın kararlı ve öne atılmayı bekleyen enerjisinin önünde Neptün’ün sis bulutları olabilir. Yani önümüzü net olarak göremeyebiliriz.
 • Bu hafta içinde, çevremizdekilere, dış dünyada olan bitene karşı duyarlılık artacaktır.
 • Destek sağlayacak- dayanışmanın gücünü hatırlatacak çalışmalarına katılmak, ruhsal açıdan tatmin verecek gayretlerin içinde yer almak için elverişli olabilir bu etkiler.
 • Vicdani açıdan kendimizi rahatlatacak kabullenmeler, itiraflar, bir şeyleri olduğu gibi kabul edip içerde huzuru, barışı yaratan gelişmeler yaşanabilir.
 • Yetenekler ortaya çıkabilir. İlhama dayalı işlere yaratıcılık isteyen iş ve uğraşlara, sezgisel tarafımızı canlandıracak aktivitelere hareket katabiliriz.
 • Sahne sanatları, moda, tasarım, el becerisi gerektirecek işler, yazıp çizerek icra edilen her türlü yetenek, spritüel konularda katılacağınız aktiviteler için destekleyici olacak bu hafta.
 • Eğiliminiz yoksa bile bu içerikte ortamlara ve kişilere doğru çekildiğinizi hissedebilirsiniz.
 • Aşk meşk konuları da yükselen değer olacak bu etkiler altındayken.
 • Duygusallıkta artış, romantizm beklentisi, ikili ilişkilerde akışa bırakan haller, doğal bir çekimin bir araya getirdiği birliktelikler söz konusu olabilir.
 • Keyif veren insanlarla paylaşılan zamanlar, yardımsever, uzlaşan, hoş gören eğilimler dikkat çekecektir.
 • Sosyal, ruhumuza iyi gelen kişi ve ortamlara yönelme eğilimi olacak.
 • Sevdiklerimiz, ilişki yaşadığımız kişiler için yapılacak fedakarlıklar, kabullenici, affedici, bağışlayıcı yaklaşımlar da sergilenebilir.

24 Şubat 2022 PERŞEMBE
Ay günün tamamında Yay burcunda olacak. Gelişmek, alan genişletmek, öğrenmek, daha fazla ve derin bilgiye sahip olmak adına istek ve ihtiyacın yoğun olacağı bir gün.  Genel olarak Ay’ın açıları destekleyici de olsa, haftanın neredeyse tamamında etkili olan Mars-Zeus kare açısı bugün kesinleşiyor. Askerler, ordular ve askeri konularla alakalı sert etkiler veren bu transit yorucu olacak. Buna yarın kesinleşecek Merkür Uranüs karesinin etkilerini de katacak olursak iletişim kopuklukları, ani kararlar, fevri tepkiler, sert konuşmalar ve  beklenmedik hamleler söz konusu olabilir. Malum savaş gündemini tetikleyen bir gün ☹.

Günün akışında sabah saatlerinde akılcı söylemler ve bilgi ile hareket etmenin önemine dair bir vurgu var. Başkalarına sunacağımız deneyimler de, farklı bakış açılarına vesile olacak bilgi de iyi gelecek. Cesaret katan, bizde olanı sunma motivasyonu veren şeyler söz konusu olabilir. Gün ortasında kontrolsüzlük ve ölçüsüz şeylerin riski var.  Heyecanlandıran bu nedenle de hesapsız hareket etmeye sebep olan gelişmeler yaşanabilir. Bu zaman dilimi aynı zamanda uçuşma, dağınıklık ve kolaya kaçan tavırların, tembelleşme eğiliminin riskini de barındırıyor. Öğleden sonra toparlanacağız. Gerçeklerle yüzleşme, neyin neden olduğunu anlama, sorumlulukların farkına varma hali söz konusu. Önümüzü görmek isteyeceğiz. Üzerinde uğraştığımız şeyin somut bir faydaya dönüşmesini bekleyeceğiz. Elle tutulur sonuçlara ve olumlu anlamda geri dönüşü olana emek vermeyi tercih edeceğiz. Akla, sağduyuya, olgunlukla yapılan hareketlere yönlendiren kişiler, tecrübe sahipleri devrede olacak.

25 Şubat 2022 CUMA
Ay akşam saatlerine kadar Yay burcunda olacak. Güne dağınıklık, karmaşa ve bir çeşit boşluk hissi ile uyanabiliriz. Ne yapacağımıza karar verememe, odaklanma sorunları, uyuşukluk hali ve isteksizlik söz konusu olabilir. Sorumluluklar bu sebeple aksayabilir. Aslında genel bir oluruna bırakma, mana arama hali, bulamamışsak vazgeçişler, çok heves ettiğimiz bir konuda sebepli sebepsiz motivasyon yitirme gibi şeyler de olabilir.
Ay saat 06:24 ile 19:27 arasında açısız olacak. Bir şeylerin kararını vermek hem kolay olmayacak hem de verdiğimiz karar için önümüzü görmekte zorlanacağız. Önemli iş ve kararlar, adımlar, görüşmeler için akşam saatlerini tercih edebiliriz.
Sağlamlık, istikrar, somut hedefler ve tatminkar sonuçlar adına çok daha kararlı olacağız akşam saatlerinde. Bu zaman diliminde de duygusal açıdan anlamak, anlaşılmak, sevginin ifadesi konusu akıcı olmayabilir. Akşam saatleri gelecek planlarına odaklanmak, plan program ve organizasyon işlerine yoğunlaşmak iyi olabilir.

Bugünün artısı zaten işe yoğunlaşmak enerjimizi bu konuya kanalize etmek olacak.

Bugünün riski birikmiş öfkenin çok kontrolsüz biçimde patlayıcı olarak çıkması v.b. şeyler.

Merkür Uranüs kare açısının etkilerinden hafta başında bahsetmiştim. Zaten bu etkileri dünden bu yana yoğun olarak yaşıyoruz.

Hatırlatmak gerekirse;

 • Ani kararlar, ani karar değişiklikleri, zihinsel uçuşma ve dağınıklık, sinirsel gerginlikler, fikrimizi değiştirecek ani gelişmeler, beklenmedik planlar, hazırlıklı olmadığımız konuşmalar, dengeleri değiştirecek haberler söz konusu olabilir.
 • Görüş ayrılıklarının hiç tahmin etmediğimiz sonuçlar doğurması, bizi tahmin edemediğimiz bir noktaya taşıması da mümkün.
 • Tepkisel bir düşünce ve iletişim tarzı sebebiyle önemli konuşmalar söz konusu olduğunda kontrolü tamamen kaybedecek ve bu sebeple de istikrar, güven ve düzen halini sarsacak durumlar yaşanabilir.
 • Patlayıcı tepkiler, patavatsızlıklar, agresyonlar, aniden çıkan ve neye mal olacağı düşünülmemiş laflar, iletişimde köprülerin yıkılması söz konusu olabilir.
 • Tabi ki olmasın diye söylüyorum 😊
 • Alışık olmadığımız ve daha önce göremediğimiz detayların içinde olduğu durumlar, kaynağı ya da hedefi sürpriz niteliğinde olan kararlar gündeme bomba gibi düşebilir.
 • Bu etkileri hem bireysel yaşamlarımızda hem de toplumsal konularda verilen tepkiler ve yapılan çıkışlar açısından düşünebiliriz.

26 Şubat 2022 CUMARTESİ
Ay günün tamamında Oğlak burcunda olacak. Önemli ve uzun vadeli olmasını istediğimiz işlere odaklanma ihtimalimiz var bugün. Sorumluluklar gündemimizde. Yol haritalarına, hedefe ve buna yönelik plan ve programa ihtiyacımız var. Bize bunları veren ortamlarda ve kişilerle bir arada olmak isteyeceğiz. Bazılarımızda bunu başkasıyla değil de kendi içimizde değerlendirmeyi tercih edeceğiz. Hangi konuda sağlam ve istikrarlı bir hedefe ihtiyacımız varsa o konuya yoğunlaşacağız. Sabah saatlerinde ikili ve sosyal ortamlarda anlaşmaya müsait şartları bulabiliriz. Ancak bazı kırgınlıkların, anlayışsız davranışların, yaralayıcı tavırların riski de var. İlerlemek istediğimiz bir konuda birileri bize aslında gerçeklerin tam da öyle olmadığını gösterebilir. Hız kazanmak istediğimiz işlerde durduran tedbir noktaları dikkat çekebilir. Durmak yerine kontrol noktalarına kulak vermek iyi gelebilir. Günün ikinci yarısı çok daha akıcı ve destekleyici olacak. Yeni yol ve yöntemler, alternatifler, değişiklik yaratacak dokunuşlar, farklı bakış açıları verecek düzenlemeler, bunlara hizmet edecek planlar için elverişli. Sürprizler, plansız ama belki de keyif veren aktiviteler söz konusu olabilir. Akşam saatleri de genişleten, geliştiren ortamlar-kişiler iyi gelebilir.

Bugünün genelinde ve yarın için sağlık ve bağlantılı konularda alınacak kararlar, yapılacak konuşmalar söz konusu olabilir. Bunların bir kısmı tepki çekebilir.

Genel olarak iletişim dilini sadeleştirmek, temiz ve saf bir dil kullanmak da önemli olacak.

27 Şubat 2022 PAZAR
Ay akşam saatlerine kadar Oğlak burcunda olacak. Sabah saatleri günün en keyifli zaman dilimi. Esneklik, uyum, olayları akışına bırakma ve bulunduğumuz ortamı yumuşatma eğiliminde olacağız. Günün geri kalanında bir şeyleri hızlandırma, şartları istediğimiz şekle değiştirme, birilerini ikna etme, kararımızı kabul ettirme ihtiyacında olacağız. Üzerimizde hissedeceğimiz duygusal baskı ilerleyen saatlerde artacak.  Mecburiyetler, sorumluluklar, dayatmalar, zor insanlar, çetrefilli durumlar, mücadeleli ortamlar, güç çekişmeleri, kör inatlar yorucu olacak. Gün içinde kazalar, sakarlıklar ve sabırsız, aceleci, tolerans eksik davranışlardan kaynaklı sorunlar da yaşanabilir. Saat 17:49 ile 21:35 arasında Ay açısız olacak ve sonrasında Kova burcuna geçecek. Akşam saatlerine günün gergin hallerini taşımamışsak bir miktar daha esnek ve iş birliğine yatkın olacağız.

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.