23 Mayıs 2022 Haftası – Günlük

23 Mayıs 2022 PAZARTESİ
Haftanın ilk günü fırsatlar veren, bunları değerlendirme adına motivasyon katan bir gün. Zor işlerin altından kalkma, mücadele edilmesi gereken işlere yoğunlaşma gücünü bulabiliriz kendimizde. Gwenel olarak hayatımızın yönü, işlerimizin akışı, hedeflerin desteklenmesi adına yapılması gereken değişimleri yapma, alınması gereken kararları alma adına itici bir güç söz konusu. Olması gerekenleri yaratmak adına bir çeşit iyimserlik de var. Bu sebeple normalde cesaret edemediğimiz, çekindiğimiz, gözümüzde büyüyen ya da gözümüzü korkutan işlere girişmek, hamleleri yapmak adına cesaret toplayabiliriz. Gelişmeler bize kendimizi desteklenmiş hissettirecektir. Harekete geçip yolunda gitmeyen ne varsa kökten değiştirme cesareti katacak etkiler var bugünlerde. Girişimcilik, adım attıran bir özgüven, olayları yoluna sokma, problemleri kökten çözme, köklü ve ha gayret dedirtecek kararlar alma eğiliminde olacağız. Bu etkiler altındayken bazen olmayanı oldurma, ölçüsüz hırs sebebiyle mantıktan uzaklaşma v.b. riskler de var. Duygusal ve kontrolsüz bir tepkisellik de yaşanabilir özellikle hassasiyetimiz olan bir konuda çok fazla üzerimize gelinmişse. Güç savaşlarından, gereksiz dirençlerden, haklı olma telaşından korunabilmişsek gerçek gücümüzü fark edip bunu bir şeyleri dönüştürme, iyileştirme adına kullanabileceğimiz etkiler söz konusu. (Her türlü destek açıda bile Merkür retrosunu kulağımıza küpe ederek hareket etmek önemli bu süreçte. )

Akşam saatlerinde planların dışına çıkmak gerekecek. Şartların ve duygusal beklentilerin, önceliklerin çok hızlı değişeceği, güven, denge , huzur ihtiyacının yeterince karşılanamayacağı bir akşam. Ancak farklı deneyimler yaşamak, yeni bir şeyler öğrenmek için elverişli olabilir.

Merkür Retro sebebiyle bugün Boğa burcuna geri dönüyor. Retronun geri kalanı bu burçta gerçekleşecek.

24 Mayıs 2022 SALI
Karar alma mekanizmalarının hızlı çalışacağı bir gün. Ancak bununn yanında kalıcı anlaşmalar ve ilişkilerde istikrar verecek, uzun vadeli hedefler koymayı gerektirecek adımlar atma eğilimi de olacak. Cesaretle yapılan konuşmalar ve edilen teklifler, ortaya koyulan fikirler, kalıcı iş birliklerini, uzun yol haritası olan birliktelikleri ve anlaşmaları hedefleyecek. Tüm ilişkilerimizde hem ortak meseleleri hem de karşımızdakini ciddiye almak, saygı sınırlarını korumak, ölçülü davranmak önemli. Sorumlu ve olgun tavırlar mutlaka ödüllendirilecek.  Emek ve özen konusu ön plana çıkacak. Taahhütler kalıcılık barındırdığından arkasında duramayacağımız şeylere hiç yeltenmemek önemli olacak. Aceleye getirilmiş kararlar ve tepkiler, üzerinden çok düşünülmemiş birden bir fırsat yakalarcasına edilmiş teklifler sonradan can sıkıcı olabilir. Ha zaten hesap kitap edilmiş şeyler vardır ve karar süreçlerinde azıcık cesaret istiyordur o başka. İlişkilerimize, ortak planlara, yol haritalarına gerçekçi gözle bakma imkanı veren etkiler de söz konusu. Aksaklıkların giderilmesi için neye ihtiyacımız olduğunu görme ve gerekeni yapma ihtiyacında olacağız. Biz çözüm üretme ihtiyacındayken gelen bir teklif ya da ortaya sürülen bir fikir heyecan katabilir. Bir de seçici olmak ve özellikle bir işi, hedefi, niyeti paylaşacağımız kişileri özenle seçmek de kıymetli bu etkiler altındayken.

Sabah saatlerinde akışta kalmak iyi gelecek. Geçmiş tecrübeleri hatırlamaya fırsat veren gelişmeler de yaşanabilir. Gün ortasında belirsizlik, karmaşa ve dağınıklık var. En dikkatli olmamız gereken zaman dilimi. Akşam saatlerinde etkileyici konuşmalar, önemli görüşmeler, bilgi paylaşımları, çözüm üreten yaklaşımlar iyi gelecek. Gün bitimine yakın sert etkiler var. Yani çok geç saatlere kadar kalmadan günü vakitlice bitirmek daha güzel olabilir. Hem çatışma hem de kaza ve sakarlıkların, zarar görme eğilimi veren risklerin ihtimali artmış olacak gece saatlerinde.

25 Mayıs 2022 ÇARŞAMBA
Ay günün tamamında Koç burcunda olacak. Haftanın olumlu günlerinden biri. Hız katmayı planladığımız işler, önemli görüşmeler, ivme kazanmayı, gelişim kaydetmeyi beklediğimiz konular için destekleyen etkiler var. Karar aldıran ya da belki de alınmış kararları kendi istediğimiz yönde değiştiren, etki bırakan konuşma ve görüşmeler gündemde olabilir. Vazgeçmeyen, ne kadar kararlı ve motive olduğunu karşısındakine göstermeye çalışan, ısrarcı kişiler göreceğiz etrafta. Bazıları rahatsızlık verse de kim daha çok kararlı ve bu karar doğrultusunda ısrarcı ise o bir şeyler elde edecek. Araştırma, inceleme nitelikli işler, çözümlemeler, analiz çalışmaları için ideal olabilir günün getirdikleri.

26 Mayıs 2022 PERŞEMBE
Ay bugün de Koç burcundaki seyrine devam edecek. Ciddiyetler ele alınması gereken işler, uzun vadeli hedef ve projeler gündeme gelebilir. Sabır göstermemiz, zamanı verimli yönetmemiz gereken bir gündeyiz. Bir de tecrübeye kulak vermek kısmı çok belirgin. Rehberlik almak, bir bilene başvurmak, aklı selim ile hareket etmek ve buna teşvik eden insanlarla muhatap olmak bize iyi gelecek. Genel olarak kalıcı niyetler açısından yine destekleyen bir gün diyebiliriz. Akşam saatlerinde yarın kesinleşecek Venüs Plüton kare açısının etkileri hissedilecek.  Gereksiz gerginliklerden, inatlaşma ve çekişmelerden uzak durmak gereken bir akşam.

27 Mayıs 2022 CUMA
Ay sabah saatlerindeki kısa süreli açısız durumundan sonra sabah 08:22 sonrasında günün geri kalanında Boğa burcunda olacak. Güvende olmak ve mevcudu korumak, risk almadan, konforumuzu kaybetmeden verimli bir gün  geçirmek isteğinde olacağız. Ancak şartlar buna pek müsaade etmeyebilir. Güç çekişmeleri ve inatlaşmaların olduğu ortamlarda bulunmak yorucu olabilir. En çok istediğimiz şey olan dengenin şaşmak zorunda kalacağı, bunun için şartları ve bizi zorlayan kişilerle muhatap olacağımız nitelikte bir gün. Finansal konularda da zorlanmalar, risk içeren durumlarla baş etmemiz beklenebilir. İkili ve sosyal ilişkiler açısından zorlayıcı ortamlarda, çetrefilli ve gerginlik yaratan durumların ortasında kalabiliriz. Dengede kalmaya çalıştıkça dürten, şartları ve sabrımızı zorlayan tipler olabilir etrafımızda. Hatırlamakta fayda var. Bu tarz inatlaşmalar en az iki kişi arasında yaşanıyor 😊Havayı elektriklendiren, bizi etkisi altına almaya çalışan, yönlendirildiğimizi, manipüle edildiğimizi hissettiren dokunuşlar her zamankinden daha çok rahatsızlık verecek bugün.

28 Mayıs 2022 CUMARTESİ
 Ay günün tamamında Boğa burcundaki seyrine devam edecek.  Hem riskli şeyler yapmak istemiyoruz hem de rutinden çıkıp deneyim yaşamak isteğindeyiz bugün. Tıkır tıkır işleyen ve hiç sürprizi olmayan bir şeyler planladıysanız bugün o gün değil diyelim 😊 çok değişkenli, önceliklerin de birbiriyle yarışacağı, sağlam değil de kaygan bir zeminde gibi hissedeceğimiz nitelikte bir gün.  Şartlar, istekler, duygusal ihtiyaç ve öncelikler konusunda çok hızlı geçişler yaşayacağız. Değişiklik ihtiyacı çok baskın. Bakış açımızı değiştirecek olaylar, kişilerle tesadüfi şekilde yollarımız kesişebilir. Denediğimiz şeyler tahmin etmediğimiz şekilde keyif verebilir. Bugün Venüs Boğa burucna geçecek.

29 Mayıs 2022 PAZAR
Ay akşam saatlerine kadar Boğa burcunda. Yeni projeler, niyetler, ihtimaller, tetikleyici durumlar gündeme gelebilir.  Motive eden konuşma ve görüşmeler, cesaret ve ivme katan gelişmeler, girişimci ve aksiyon alan olma şansı veren, heyecan katan olaylar tetiklenebilir. Risk aldıran ve ölçüsünü kaçıran durumlardan yine de sakınmak lazım. Saat 19:22 sonrasında Ay günün geri kalanında İkizler burcunda olacak.

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

Spotify de takip etmek için
https://open.spotify.com/show/3eCkFqH

Apple podcast için
https://podcasts.apple.com/us/podcast

İnstagram 
https://www.instagram.com/astrofm_fel… https://www.instagram.com/astrokarmik/

Twitter
https://twitter.com/astrokarmik

Facebook
https://www.facebook.com/astrokarmik

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.