24 Nisan 2023 Haftası – Günlük

24 Nisan 2023 PAZARTESİ
Akşam saatlerine kadar Ay İkizler burcunda olacak. Sabah saatleri pek çok açıdan fırsat yakalama şansı veren, bilgiye ulaşma ve önemli konuşmalar, kararlar, bilgi alışverişleri açısından değerlendirmek gereken bir zaman dilimi. Gün ortası itibariyle 21:58 e kadar dağınıklık ve karmaşa hakim olacak. Bu sebeple günün ilk yarısını bugün için planladığını işleri toparlamaya yönelik değerlendirmeniz daha iyi olabilir. Hangi konuda daha çok değerlendirebiliriz:
Merkür Mars sekstili ve Güneş KAD kavuşumu ile haftaya başlıyoruz. Cesaretle söylenen sözler, alınan kararlar, yapılan konuşmalar, net ve özgüvenli bir iletişim tarzı dikkat çekecek bu etkiler altında. Aradığımız bilgiye, cevaba, karara ulaşmak açısından da destekleyici etkiler söz konusu olacak. Yeni bir deneyimin cesaret adına oldukça verimli etkiler alacağız haftanın özellikle de ilk günü. ( bugün için günün ilk yarısı)

25 Nisan 2023 SALI
Kalıcı adımlar, uzun vadeli olmasını beklediğimiz hedefler, istikrar ve somut sonuçlar hedeflediğimiz iş ve girişimler, bunlara hizmet edecek görüşme ve konuşmalar için oldukça elverişli bir gün olacak. Her durumda Merkür retrosunu göz ardı etmeden, risklerini bilip tedbirini alarak bu konularda değerlendirilebilecek güzel bir gün. Hafta başında sizlerle paylaştıklarımı tekrar hatırlatalım bugün için : “ İstikrar adına yapılacak planlamalar, bu amaçla yapılacak iş birlikleri, uzun vadeli hedefler ve bu uğurda atılacak adımlar için destekleyici bir etki olacak. Kalıcı faydalar adına girişilecek her şey desteklenecek bu etkiler altındayken. Organize olmak, ayakları yere sağlam basan hamleler planlamak, sorumluluk bilinci ile hedefe odaklanmak için ideal olabilir.”

26 Nisan 2023 ÇARŞAMBA
Ay günün tamamında Yengeç burcunda olacak. Duygusal hal ve hareketler, tepkiler yoğun olacak günün tamamında. Sabah saatlerinde hareketli ve hızlı bir tempo sebebiyle pek çok şeyi tam olarak anlamadan ve üzerinde durmadan geçebiliriz. Ancak akşam saatlerinde abartılı olan her şeyden sakınmak şart olacak. Olduğundan büyük gören ve gösteren gözler tepkileri de çoğaltacak. Ya da aşırı iyimserlik savurgan bir etki yaratarak zamanı, enerjiyi, maddeyi kontrolsüz tüketmeyi verebilir.

27 Nisan 2023 PERŞEMBE
Ay saat 09:29 itibariyle Aslan burcunda olacak. Özgüven, irade ve kararlık konusu, yönetme ve hakimiyet kurma arzusu önem kazanacak. Ancak dozunu iyi ayarlamaki diğer insanların da kendi merkezlerinde kalma eğilimini göz ardı etmeden hareket etmek kıymetli olacak. Ego savaşlarına ve kişiselleştirilmiş çatışmalara, gücü elinde bulundurulanların bunu kullanma eğilimine, bun alarşı çıkanların da sert tepkilerine şahit olacağımız bir gün. Tabi ki böyle olayların kıyısında, içinde yer alam riski de mevcut. Olmasın diye söylüyorum 😊 Direnç ve baskı bir arada ve kısır döngü yaratacak. Mecburiyetler, manipülasyonlar, skandal etkisi yaratacak durumlar söz konusu olacak. Gün için de ayrıca Venüs kontağının ardından ardından Mars Kiron karesi de etkili olacak. Hafta başında belirttiğim gibi:
“İlişkilerde onarılacak şeyler gündeme gelebilir. Ya da daha önce iz bırakmış sorunlar bir kez daha karşımıza çıkabilir. Sorunlar, güçsüz hissettiren gelişmeler, cesaret kıran durumlar, yönlendirilmeye, korkutmaya, acı çekme riski veren şeyleri gösterip geri adım atmaya, yara almaya vesile olacak her türlü risk önümüzde olacak.  Hak hukuk adına yapılan mücadelelerde haklıyken kendini haksız konuma sokma durumu yaşanabilir. Ya da zarar vermeyi hedefleyen, yumuşak karnından yakalayıp yaralamaya çalışan kişilerin tam tersine yaptıkları ile kendilerini darbeye açık konuma getirmesi söz konusu olabilir. Yani evdeki hesap çarşıya uymayıp ortalığa sallanan bıçak bıçak sallayanların kendi elini yaralayabilir. Her durumda bu etkiler altında hem fiziksel hem de içinde bulunduğumuz şartlar açısından yara almaya ve vermeye yatkın olacağız.”

28 Nisan 2023 CUMA
Ay günün tamamında Aslan burcunda olacak. Günün ilk yarısında yanlış anlama ve anlaşılmalar, gerginlikler, iletişim kazaları v.b. şeyler dikkat çekecek. Günün ikinci yarısı ve akşam saatlerinde de beklenmedik durumlar, beklenen şeylerin aniden patlak vermesi, isyan ve tepkisellik, ters köşe yapan durumlar, otorite ve kurallara karşı yaşanan gerginlikler, hesapların şaşması ve aksaklıkların yaratacağı her türlü sorun, denge bozan, inişli çıkışlı ruh hallerine vesile olan durumlar söz konusu olabilir.

29 Nisan 2023 CUMARTESİ
Önceki günlerin aksaklıkları, patlak çatlakları önce son bulacak sonra da çözüm üretmek adına karşımıza alternatif fırsatlar çıkacak diyebiliriz bugün için. Günün ilk yarısında akıcı bir ortam var. Eğer öncesini düzgün yönettiysek işlerimiz yoluna girecek. Saat 13:52 ile 21:58 arasında bazı şeyler tekrar bir miktar karışabilir ancak yine de büyüyen sorunlar ya da krizli durumlar için ihtimal daha az olacak.
Bugün ve yarın için ayrıca şunları da hatırlatmak da fayda var: “Farklı olanı deneyimlemenin motivasyonu, cesareti söz konusu olacak.  Rutinin ve beklenenin gölgesinde sıkışmak değil de adım atmak, yeni bir şeyler denemek, bir konuda ilk olmak isteğinde olacağız. Kalıplarından çıkmak isteyen kişiler için güzel bir fırsat olabilir. Ya da mekânsal olarak, işinde gücünde, hedefinde yeniye yelken açmak, fark yaratmak, deneyim ve keşif yapmak isteğinde olanlar için de değerlendirilebilir.” Bu olumlu etkileri bugün ilk yarısında ve yarın günün ikinci yarısında değerlendirebiliriz.

30 Nisan 2023 PAZAR
Sabah saatlerinde bazı tıkanıklıklar, engel ve gecikmeler söz konusu olabilir. Ya da motivasyon kayıpları ve mecburiyetler sebebiyle kendimizi baskı altında ve yetersiz hissedeceğimiz durumlar yaşanabilir. Öğleden sonra ve günün ikinci yarısı çok daha akıcı olacak. İşe yarar ve tatminkar şeyler elde etmek, problem çözmek adına kullanılacak araçlar karşımıza çıkacak. Önemli konuşma ve görüşmeler, planlamalar için elverişli olacak.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.