24 Nisan 2023 Haftasına Dair Notlar

Merkür Mars sekstili ve Güneş KAD kavuşumu ile haftaya başlıyoruz. Cesaretle söylenen sözler, alınan kararlar, yapılan konuşmalar, net ve özgüvenli bir iletişim tarzı dikkat çekecek bu etkiler altında. Aradığımız bilgiye, cevaba, karara ulaşmak açısından da destekleyici etkiler söz konusu olacak. Yeni bir deneyimin cesaret adına oldukça verimli etkiler alacağız haftanın özellikle de ilk günü.

Haftanın ilk 3 günü ayrıca Güneş Satürn sekstili de etkili olacak. İstikrar adına yapılacak planlamalar, bu amaçla yapılacak iş birlikleri, uzun vadeli hedefler ve bu uğurda atılacak adımlar için destekleyici bir etki olacak. Kalıcı faydalar adına girişilecek her şey desteklenecek bu etkiler altındayken. Organize olmak, ayakları yere sağlam basan hamleler planlamak, sorumluluk bilinci ile hedefe odaklanmak için ideal olabilir.

Çarşamba ve Perşembe günlerinde Venüs ve Mars’ın Kiron kontağı olacak. İlişkilerde onarılacak şeyler gündeme gelebilir. Ya da daha önce iz bırakmış sorunlar bir kez daha karşımıza çıkabilir. Sorunlar, güçsüz hissettiren gelişmeler, cesaret kıran durumlar, yönlendirilmeye, korkutmaya, acı çekme riski veren şeyleri gösterip geri adım atmaya, yara almaya vesile olacak her türlü risk önümüzde olacak.  Hak hukuk adına yapılan mücadelelerde haklıyken kendini haksız konuma sokma durumu yaşanabilir. Ya da zarar vermeyi hedefleyen, yumuşak karnından yakalayıp yaralamaya çalışan kişilerin tam tersine yaptıkları ile kendilerini darbeye açık konuma getirmesi söz konusu olabilir. Yani evdeki hesap çarşıya uymayıp ortalığa sallanan bıçak bıçak sallayanların kendi elini yaralayabilir. Her durumda bu etkiler altında hem fiziksel hem de içinde bulunduğumuz şartlar açısından yara almaya ve vermeye yatkın olacağız.

Hafta sonu da Mars Uranüs sekstili devrede olacak. Farklı olanı deneyimlemenin motivasyonu, cesareti söz konusu olacak.  Rutinin ve beklenenin gölgesinde sıkışmak değil de adım atmak, yeni bir şeyler denemek, bir konuda ilk olmak isteğinde olacağız. Kalıplarından çıkmak isteyen kişiler için güzel bir fırsat olabilir. Ya da mekânsal olarak, işinde gücünde, hedefinde yeniye yelken açmak, fark yaratmak, deneyim ve keşif yapmak isteğinde olanlar için de değerlendirilebilir.

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

Spotify de takip etmek için
https://open.spotify.com/show/3eCkFqH

Apple podcast için
https://podcasts.apple.com/us/podcast

İnstagram 
https://www.instagram.com/astrofm_fel… https://www.instagram.com/astrokarmik/

Twitter
https://twitter.com/astrokarmik

Facebook
https://www.facebook.com/astrokarmik

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.