24 Ocak 2022 Haftası – Günlük

24 Ocak 2022 PAZARTESİ

Ay günün tamamında Terazi burcunda olacak. İletişim becerileri, sosyalleşme ihtiyacı yüksek olacak bugün. Hayatı, keyifle geçirilecek zamanı, sorumlulukları, kararları, fırsatları ve sorunları paylaşmak, ortaklaştırmak isteğinde olacağız. Paylaşınca artan güzellikler, dert, tasa azaltan etki yapacak. Yani niyetimiz bu olacak. Güne sağlamlık hissi veren durumlar, görüşmeler, düşünceler, kalıplar ile başlayacağız. Bir şeyleri aceleye getirmeden, savaş, mücadele, çatışma yaşamadan işlerimizi halletmek isteyeceğiz. Olgun ve sağ duyulu hareket edenlerin çok daha fazla ilerleyeceği nitelikte bir gün. Bir de sorumluluklar ön plana çıkacak. Yapmış olmak için değil de gerçekten kendimizi verecek şekilde işlerimize odaklanacağız.

Mars’ın Oğlak burcuna geçişi de aslında 6 Mart 2022 ye kadar bizi planlı, programlı, uzun vadeli hedeflere hizmet eden, stratejik bazı mücadelelere girişeceğimizi işaret ediyor. Zaten her ne için uğraşıyorsak işin içinde bunların ve organize olma becerisinin olması gerekiyor. Bu hedefler adına yapacağımız kalıcı iş birliklerinin kıymetli olacağını söyleyebiliriz. Mars bu burç geçişi sırasında önemli değişim ve fırsat noktalarını da tetikleyecek.

25 Ocak 2022 SALI

Ay saat 06:56 sonrasında Akrep burcunda olacak. Gergin ve hareketli bir sabaha uyanıyoruz. İletişim problemleri yaşama, istediğimiz cevaba ulaşamama, doğru soruları soramama, uzlaşmacı bir dili tercih etmeme ihtimali var.  Şartları zorlama eğilimindeyiz günün büyük çoğunluğunda. Açılmayan kapıları aralamak, bize söylenen ile yetinmeyip daha fazlası için ısrar etme meyli de söz konusu olacak. Kolaya kaçan, kolaylıkla akan değil de mücadeleli olan işlerden haz edeceğiz. Arkasını mantıkla besleyemediğimiz inatlaşmalar, sırf karşı çıkmış olmak adına direnmeler, olmayanı oldurmaya çalışmalar yaşanabilir. İlerleyen saatlerde işler bir şekilde kendiliğinden akmaya başlayacak. Hatta öğleden öncesinde gereksiz yere bu kadar inatlaştığımıza hayıflanabiliriz. Şartlarla- diğerleriyle-kararlarla-beklentilerle…

Öğleden sonra geliştiren fırsatlar, fayda sağlayan kişiler, işimizi kolaylaştıran dokunuşlarla yolumuz kesişebilir. Çok geç saatlerde plansız ve beklenmedik durumlar bir kez daha gerginlik malzemesi olabilir. Ne kadar esnek olabilirsek o kadar dengede kalacağız akşamın ilerleyen saatlerinde.

26 Ocak 2022 ÇARŞAMBA

Ay günün tamamında Akrep burcunda olacak. Güne durduran, geciktiren, engellenmiş hissettiren durumlar ile başlıyoruz. İstediğimiz, hırslandığımız, mutlaka olmasını beklediğimiz, kabul görmesini arzuladığımız şey her ne ise ona ulaşmak kolay olmayabilir. Bu sabah duvarlara konuşuyor, hiç yerinden kımıldamayan bir şeyi hareket ettirmeye çalışıyor, değişmeyeceği belli olanı evirip çevirmeye uğraşıyor gibi hissedebiliriz. Hız beklentisi, takdir edilme, onaylanma ihtiyacı v.b. şeyler nafile bir çaba sanki.  Durağan olana, zamana sabır göstermenin, mecburiyetlere çok fazla takılmamanın faydasını görebiliriz. Bir şeyler yapabilmek ve asıl istediğimize ulaşabilmek için sanki öncesinde yapılması gerekenler, aşılması gereken seviyeler, yerine getirilmesi zorunlu olan beklentiler, ikna edilmesi gereken birileri var sanki.

Hayatı biraz akışa bırakmanın ne kadar rahatlatacağını ilerleyen saatlerde daha güzel anlayacağız.

Öğleden sonra ve akşam saatleri hem manevi açıdan tatmin hali var hem de genel olarak kabullenici ve kolaylaştırıcı etkiler söz konusu olacak. İlhama dayalı işler için, sanat, müzik v.b. uğraşlar için, destek alışverişleri için, ruhsal konularla ilgilenmek için çok elverişli olabilir.

Bugün Merkür Retro hareketi sebebiyle Oğlak burcuna dönecek ve 14 Şubat 2022 ye kadar bu burçta seyrine devam edecek ( 4 şubat ‘a kadar Retro)

  • Planlar, projeler
  • Gelecek hedefleri
  • Mesleki konular
  • Başarı odaklı ve amaçlı yaptığımız şeyler
  • Geleceğin garanti altına alınması, somut kazanımlar elde edilmesi, takdir edilme beklentisi
  • Emeklerin karşılığını alma ihtiyacı v.b. şeyler sorgulanacak ve Merkür retrosu ile alakalı aksaklıklar bu tip konularda yaşanacak.

Bu dönem genel olarak daha önce verilmiş kararların ve edinilen ortak amaçların tekrar gözden geçirilmesi ve bir kısmının revizyonu, iptali söz konusu olabilir. Hedefler değişebilir. Organizasyonlar ve yönetim anlayışını, para piyasalarını ilgilendiren kararların tekrar gözden geçirilmesi söz konusu olabilir.

27 Ocak 2022 PERŞEMBE

Ay bugün saat 10:34 sonrasında Yay burcunda olacak. Bu saat öncesi önemli konuşmalar, fikir alış verişleri ve karar götüren hesap kitap işleri için değerlendirilebilir ancak bir sonuca varmak, nihai bir karar vermek için yine de şartlar tam olarak oluşmayacak. Bir şeyler havada asılı kalacak sanki. Her detayı yakalayan hatta biraz fazla kuşkucu yaklaşımlar yorucu olabilir sabah saatlerinde. Konuşurken karşımızdakinin üzerinde bırakacağımız tesir önemli olacak.  Aradığımız cevaplara ulaşmadan bir işin peşini bırakmama hali zor işlerin, zor insanların üstesinden gelme motivasyonu da var bu sabah.

Ancak ilerleyen saatlerde daha çok kolaya kaçan tavırlar dikkat çekecek. Özellikle akşam saatlerinde sorumluluklardan kaçma, rutinlerin dışına çıkma, bağımsız hareket etme, deneyim yaşamak adına yapılması gerekenleri birkaç basamak atlayarak geçiştirme eğilimi olacak. Ölçüsüz ve kontrolsüz tavırlar, yaklaşımlar söz konusu olabilir. Yine de keyifli ve ikili ve sosyal ilişkiler açısından destekleyici bir akşam olacak. Geliştirici olan aktiviteler, kişiler ve planlar devreye girecek ve bize olumlu olanı, fırsat sunabilecek olanı daha rahat görme imkanı verecek.

28 Ocak 2022 CUMA

Ay günün tamamında Yay burcunda olacak. Sabah saatlerinde ve günün ilk yarısında toparlayıcı etkiler var. Düzen, organizasyon, plan, program konusunda yapacaklarımız günün geri kalanındaki dağılma problemlerinin önüne geçebilir. Gerçekçi yaklaşımlar sayesinde olayları çok daha net görebilir, karar alabilir ve yol haritası çizebiliriz. Bugün aynı zamanda bir derde mutlaka kalıcı bir çözüm üretme, bir planı mutlaka hayata geçirme, belki de birilerinin derdine çare bulma ihtiyacında olacağız. Ama bugün çare bulma ve kalıcı çözüm üretme konuları istediğimiz şekilde akmayabilir. Direnç görebilir ya da bize göre çare olan muhatabına bir şey ifade etmeyebilir. Çok da ısrar etmemek lazım. Bir konuda harekete geçmek zorunda kalabiliriz. Henüz hazır hissetmeden. Kurallara, mecburiyetlere takılmış olabiliriz. Çok heves ettiğimiz bir konuda cesaretimizi kıran bu sebeple de üretkenliğimizi, çalışma azmimizi kıran kişiler olabilir etrafta. İlerleyen saatlerde ve özellikle de akşam saatlerinde dağınıklık ve karmaşa hali var. Odaklanma problemleri, belirsizlikler  sebebiyle bir şeylere karar vermekte zorlanma, hevesimizin kaçması ya da yanlış anlama ve anlaşmazlıklar yaşama riski var.

29 Ocak 2022 CUMARTESİ

Ay 12:08 e kadar Yay burcunda ve açısız olacak.  Günün ikinci yarısında sorumluluk bilinci ve bir şeylere hız kazandırma ihtiyacı giderek artacak. Zaten buna uygun olmayan hal ve hareketler anında tepki görecek. Genel olarak tepkisel, sabırsız ve çatışma meylinde olacağız. Diller istemesek de günün tamamında bir miktar sivrileşecek. Bu seviyeye vardırmadığımız sürece etki bırakan, ikna edici konuşmalar yapmak için ideal olabilir. Karar mekanizmaları etkin biçimde çalışacak. Özellikle günün ikinci yarısında. Konsantrasyon isteyen işlere yoğunlaşma adına da değerlendirilebilir. Somut bir sonuç elde etmek ama buna hızlıca ulaşmak isteğinde olacağız.

Cumartesi günü itibariyle 19 Aralık’ dan bu yana Retro hareketinde olan Venüs direkte dönmek üzere durağan durumda olacak.

Venüs Oğlak burcunda Retrosunu tamamladığında Retro Merkür Oğlak burcunda Plüton ile bir arada.  Bir şeyleri yeniden yapılandırmanın önündeki şart köklü karar değişiklikleri, belki de ezberlerin bozulması ve revizyon hedefli geciktirilmiş bazı konuşmaların yapılması olacak.

30 Ocak 2022 PAZAR

Ay günün tamamında Oğlak burcunda olacak. Sorumluluklar, tamamlanması beklenen işler, yoluna sokulması gereken konular, disiplinle çalışmayı gerektiren meseleler gündemde. Bu meseleler ya biz başkaca planlar yaparken karşımıza çıkacak ve bizi durduracak. Ya da biz zaten bunlarla uğraşırken kafamızı başka yöne çevirmemiz gereken sürprizli durumlarla, ek sorunlarla karşılaşacağız bugün.

Hafta başında da yazdığım gibi öngörülmesi çok da mümkün olmayan, şaşırtıcı durumlar, gelişmeler gündem olabilir bu etkiler altındayken. Ayın yeniay öncesi kapanma fazında olmasını da dikkate alacak olursak bu sürprizli, hesap edilmemiş konuların bazı defter kapatmalar, bitiriş ve geride bırakışlar şeklinde yaşanması da mümkün. Bugün sıkı görevler ve olmazsa olmaz iş listeleri var önümüzde. Bunun yanında da bu saydıklarımdan bir an evvel kurtulma isteği. Biri diğerini baltalayacak. Tabi biz buna müsaade ettiysek 😊

Bugün ayrıca bildiğimiz bir doğrunun sorgulanması, yaşam felsefesi ve ideoloji olarak belirlediğimiz, izinden yürüdüğümüz değerlerin zorlanması, inançların sert kayaya çarpması v.b. durumlar da yaşanabilir. Karşı karşıya kaldığımız durumlar buna alışık olmadığımız ya da beklemediğimiz bir noktadan muhalefet edecek ve bizi de bir şeyleri sorgulamaya itecek.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

 

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.