26 Haziran 2023 Haftasına Dair Notlar

Mars Uranüs kare açısı eşliğinde başlıyoruz haftaya. Yoluna koyup hız kazandığımızı düşündüğümüz konularda işler hiç hazırlıklı olmadığımız şekilde gelişebilir. Huzursuzluk, gerginlik veren can sıkıcı durumlar birden patlak verebilir.  Olaylar ve gelişmeler ne yönde olursa olsun ani ve asi çıkışlardan, durup dururken parlamalardan uzak durmakta fayda var. Bu etki altındayken motive olduğunuz ve durmak istemediğiniz bir noktada karşınıza çıkan ufak aksilikler bile büyük tepkiler doğurabilir. Alternatif planlar, tolerans, esneklik can kurtarıcı olabilir. Hedefimiz doğrultusunda biz elimizden geleni yapmış olsak bile bir şeyler değişmek zorunda kalıyorsa ısrar edip bizim ilk noktamızda yani hazırlıklı olduğumuzu düşündüğümüz noktada kalmak için direnmek çocuksu bir hırçınlığa vesile olabilir.… Okun yaydan çıktığı durumlar varsa bunu kabullenmek de gerekiyor. Sorunu yönetmek için belki de bunu en hızlı yapanlar daha hızlı yol alabilirler. 
Bu transit etkisi ile fiziksel risk de arttığından, kazalara da açık hale geldiğimizi aklımızdan çıkarmasak iyi olur. Öfke kontrolü de çok önemlidir. Uzun vadeli kararlar almak için pek elverişli sayılmayabilir bu etkiler. Başlangıç, bitiş, hızlıca harekete geçme, düşünmeden karar alma, kızgınlıkla kestirip atma, heyecana kapılıp hemen hamle yapma, hırsla ve öfkeyle tepki verme gibi durumlardan kaçınmakta fayda vardır. Bu hafta başlında olan olayların geçen yıl yaz aylarında tetiklenen bazı sorunlarla bir etkisi de olabilir.
Salı günü Merkür Yengeç burcuna geçecek. Hafıza canlanacak. Eskiler hatırlanacak. Geleneksel ve korumacı bakış açısı ile birlikte alınacak kararlar gündeme gelecek. Kapsayıcı ancak bir yandan da tehditleri görüp gerekeni de dışarıda bırakan bir iletişim tarız söz konusu olacak. Eskiden öğrendiklerimizi hatırlamak, unutmayacak şekilde öğrenmek, anıların sokaklarında dolaşmak için elverişli bir dönem olabilir. Merkür 11 Temmuz a kadar bu burçta seyredecek.
Bayram süresince özellikle de ilk 2 gününde Güneş Satürn üçgeni etkili olacak. Uzun vadeli kalıcı kararlar, bunlara hizmet edecek görüşmeler için tetikleyici olabilir. Kendimizi gerçekleştirmek için adım atmak ihtiyacı duyabiliriz. Zaten planladığınız ancak doğru zamanı kolladığınız, somut yol haritasına, önünüzü görmeye ihtiyaç duyduğunuz işlerin başlangıcı için destekleyen bir etki olabilir. Kontrolsüz durum ve gelişmelerin ardından ayakları yere sağlam bastırma eğilimi olacak.
Bu açı etkisiyle girişeceğiniz işlerden takdir almak, tatmin olup tatmin yaratma isteği var. Plan, program, somut sonuç ve yol haritaları gündeme gelebilir. Kendimizle ilgili planlar yapmak, dikkatli olmayı ve prensiplere uygun hareket etmeyi gerektiren işlerle uğraşmak, normal şartlarda dayanıklılık gösteremeyeceğimiz büyüklükteki meselelerde önemli rol almak için oldukça elverişli olabilir. Sabır ve kararlılıkla, istikrarla hareket et ödülleri topla diyor bu tesir altında gökyüzünde. Resmi kurumlar olan işleriniz, otorite konumundaki kişilerle olan görüşmeleriniz, iş ve ticaret konulu girişimleriniz, inşaat sektörünü ilgilendiren çalışmalarınız, tadilat ya da yapılandırma aşamaları, güçlü ve yetkin kişilerle iş birliği yapmak, erkek figürlerinin desteğini alıp, tecrübeli kişilerin rehberliğine başvurmak için elverişli olabilir.
Hafta sonu oldukça hareketli olacak.  Venüs Uranüs karesi ve eşliğinde de Merkür ve Güneş’in Jüpiter ile sekstili etkili olacak. Aslında hafta sonunun olayları perşembeden rengini gösterecek. Fikir alış verişleri, geliştirici konuşma ve görüşmeler, bilgiyi çoğaltacak ve geliştirecek adımlar, ticari açıdan çıkacak fırsatlar, girişimcilik gerektiren, olumlu görmeyi, pozitif bakmayı ve büyüme ve gelişmeyi hedefleme konusunu içeren durumlar gündeme gelebilir. Ama bu hafta sonu için aynı zamanda kısıtlanamadan yeni deneyimler yaşama, ve istediğimizi yaşama ihtiyacı da olacak. İlişkiler açısından tepkisel bir gerginlik, hızlı başlangıç ve bitiş kararları gündeme gelebilir. Finansal açıdan önünü görmeden yapılan hareketler söz konusu olabilir.

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

Spotify de takip etmek için
https://open.spotify.com/show/3eCkFqH

Apple podcast için
https://podcasts.apple.com/us/podcast

İnstagram 
https://www.instagram.com/astrofm_fel… https://www.instagram.com/astrokarmik/

Twitter
https://twitter.com/astrokarmik

Facebook
https://www.facebook.com/astrokarmik

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.