27 Haziran 2022 Haftası – Günlük

Youtube kanalımdan haftanın yorumlarını izlemek isterseniz diye bağlantıyı şuraya bırakayım. Abone olursanız yeni tüm yayınlardan haberdar olabilirsiniz. Yazılı yorumlar için de sayfayı aşağıya kaydırabilirsiniz. 

27 Haziran 2022 PAZARTESİ
Ay İkizler burcunda olacak. Günün neredeyse tamamında konuları, kararları netleştirme, kronik problemleri ya da kronikleşme eğiliminde olan meseleleri çözüme kavuşturma şansı veren konuşma ve görüşmelerin içinde yer alabiliriz. Merak eden haller zihinsel açıdan geliştirici olan faaliyetlere yönelmemizi sağlayacak.  Soruna değil de çözüme odaklanan bakış açıları kalıcı çarelere yol açabilir. Yazma, çizme, öğrenme öğretme açısından destekleyici bir gün. Genel olarak aklıyla, bilgisiyle, konuşmalarıyla birilerine fayda sağlayan kişiler görebiliriz etrafımızda. Belki bunu biz de birileri için yapabiliriz. Astroloji bilgisinden fayda elde etmek için de güzel bir gün olacak 😊

Salı erken saatlerde kesinleşecek Mars Satürn sekstilinin olumlu yapılandırıcı ve toparlayıcı etkilerini bugün daha verimli şekilde değerlendirebiliriz. Bunların başlatan değil de sonlandıran, tamamlayan, yarım kalanı telafi eden kısmına odaklanmak daha iyi olabilir.

28 Haziran 2022 SALI
Ay saat 14:53 e kadar İkizler burcunda ve 05:38 sonrasında bu saate kadar açısız olacak. Dağınık, karmaşa halinde, verim almakta zorlanacağımız nitelikte geçecek günün bu zaman dilimi. Belirsizlikler plan yapmayı zorlaştıracak. Yanılgı ve dalgınlık vesilesi ile yaşanacak aksilikler, kararsızlık ve odaklanma sorunları bizi yorabilir. Önemli ve netlik beklediğimiz işler ve görüşmeler için çok uygun değil ne yazık ki. Üstelik de Ay kapanma fazında ve önemli başlangıç kararları açısından çok destekleyici değil. Oysa ki ihtiyacımız ve hedefimiz tamamen farklı olacak. Bir şeyleri yoluna sokmak, yol haritasını netleştirmek, yapılması gerekenler için gereken gayreti ortaya koymak isteğinde olacağız. Bu açıdan özellikle özel hayatımız ve evimize dair düzen konusunda öğleden sonra ve akşam saatleri daha uygun olabilir. Ya da bu konulara yoğunlaşıp düşünebiliriz. İçsel sorgulamalar temizlik yapılması gereken alanları bulma şansı verebilir. Ruhsal, zihinsel ve fiziksel detoks adına güzel ve manevi çalışmalar açısından değerlendirebileceğimiz bir akşam olacak.

29 Haziran 2022 ÇARŞAMBA

Ay Yengeç burcunda olacak. Saat 05:52 de Yengeç burcunda bir yeniay meydana gelecek. Aile, yuva, kökler, annelik, duygusal bağlarımız, sevme ve sevilme şeklimiz, bağlanma modelimiz, bağlanma ve aidiyet ihtiyacımız üzerine bir yeniay bu. Çok sorgulatacak en temel duygusal kalıplarımızı ve en temel ihtiyaçlarımızı. Bunları temin etmek ve edememek arasında kalmış, temel duygusal ve dürtüsel ihtiyaçlarımızı anlamaya çalışıyor, hem köklenmek istiyor hem de bunu neye, bereye ve kime yapacağımızı bilemiyor olabiliriz. Hem anne olmak istiyor hem de bundan çekiniyor olabiliriz. Hem yuva sahibi olmak hem de buna hazır hissetmiyor olabiliriz. En yakınımızda olmasını istediklerimiz bizden uzaklaşma ihtiyacını en çok duyanlar olabilir. Ya da tam tersi.  Ait hissedemediğimiz bir yerlerde mahsur kalmış gibi hissedebiliriz. Duygusal beklentilerin yüksek olduğu ancak bunları gerçekçi temellere dayandırmakta zorlanacağımız durumlar söz konusu. Sahiplenme isteğimiz, sahiplenilme ihtiyacımız çok yüksek olacak bugünlerde. Ya buna hazır olana gönlümüz razı olmayacak ya da bizim gönlümüzde yatanı sarıp sarmalama şansı bulamayacağız. Yani duygusal yoğunluk ve hassasiyet hat safhada diyebiliriz.

Jüpiter etkisinde ve Venüs Jüpiter sekstilinin eşlik edeceği bir yeniay bu.  Büyüten, geliştiren, fırsatları çoğaltan en azından isteğimizin bu olacağı bir yeniay etkisi söz konusu. Abartılı riskler, ölçüsüz tavırlar, kontrolden çıkan durumlar başta eğlenceli gelse bile sonradan gerçek boyut ve alınan riskler ortaya çıktığında keyifler kaçabilir. Özellikle ailevi konularda yapılacak işleri maddi ve manevi açıdan en masraflı şekilde çözme eğilimi söz konusu olabilir. Sınırlarımızı koruyabilmek önemli. Bu yeniayın temasında bir de şöyle bir durum var. Avantaj sağlayan, olumlu gelişmeleri yaratacak, faydayı çoğaltacak imkanlar var tam da karşımızda ama bunların bize ait olması, gerçek anlamda kazanca dönüşmesi bizim gayretimiz ve samimi niyetimiz gerekecek.

Kontrolsüz olan her şeyden sakınmamız ancak bunun yanında fırsatları da görüp yakalamamız gerekecek. Günün genelinde sorun diyebileceğimiz meseleler de gündeme gelebilir. Özellikle akşam saatlerinde canımızı sıkan ve bir türlü çözemediğimiz için gönlümüzü yoran gelişmeler yaşanabilir.

30 Haziran 2022 PERŞEMBE
Ay Yengeç burcunda olacak. Günün ilk yarısı değişik deneyimler, sıkıcı olan şeylerden sıyrılmamızı sağlayacak aktiviteler, sorumluluklarımızı hafifletecek yaklaşımlar söz konusu olacak. Öğleden sonra da bir şeyleri akışa bırakma, karşılıklı anlayış ve hoşgörü, destek alış verişleri ve manevi açıdan güç verecek dayanışma halleri için uygun. Ancak akşam saatleri Ay Mars Plüton karesini tetikleyecek. Hem duygusal çıkışlar, çatışma ve agresyon ortamları hem de fiziksel zarara dair riskler açısından zorlayıcı olacak. Duygusal patlamalar ve tepkisel durumlar yıpratıcı olabilir. Üzerimizde hissettiğimiz baskı, yönlendirilme hali taşıran damla olabilir. Aşırı korumacı, sahiplenici ve kuşkucu yaklaşımlar da can sıkıcı olabilir ve tepki çekebilir.

1 Temmuz 2022 CUMA
Ay Aslan burcunda olacak. Tabi ki riskleri de var ancak yine de haftanın en destekleyici ve keyif veren günlerinden biri. Ama yarın kesinleşecek Mars Plüton karesini de yoğun olarak hissedeceğiz gün boyunca. Risk aldıran durumların, maddi açıdan tedbirli olmadan hareket edeceğimiz, gözümüzü karartan durumların ya da tam tersi toz pembe gözlüklerin etkisinde hareket edeceğiz. Yani objektif hareket edip, kararlar almakta zorlanabiliriz. Her şeyin olumlu göründüğü tablolar arka planda pek çok farklı hikaye barındırıyor olabilir. Ya da bizi dürten, manipüle eden, teşvik eden, damarımıza basan, kafamızı karıştıran, üzerimizde baskı oluşturan meseleler aslında güzel fırsatlara açılan kapılar olabilir. Arasındaki farkı görebilenler avantaj sağlayacak.

2 Temmuz 2022 CUMARTESİ
Ay Aslan burcunda olacak. Sabah saatleri gergin olacağız. Önemli ve karar aldıran konuşmaların içinde yer alabiliriz. Bu da stres verebilir.  Ancak tecrübeye kulak vermek, geçmiş tecrübelerin alınmış dersleri ile hareket etmek fayda sağlayacak. Gün ortasında plansızlıklar ve hesap edilmemiş durumların karmaşası var. Akşam saatlerinde kafa karışıklığı ve yanlış anlama ve anlaşılmaların riski var. Akşam saatlerinde ayrıca negatif ve motivasyonsuz hissetme hali söz konusu. Engellenmiş, desteklenmiyor hissedeceğimiz ya da istediğimizi alamıyor, arzuladığımıza ulaşamıyor ve kısıtlanmış ruh halinde olacağımız bir akşam ve gece olabilir.

3 Temmuz 2022 PAZAR
Ay saat 15:31 e kadar aslan burcunda ve 12:58 ile bu saat arasında açısız olacak. Keyifli, hareketli, dinamik ve aksiyon alan bir tatil günü geçirmek istersek saat 15:31 e kadar şartlar uygun olacak. Gecenin negatif etkilerini üzerimizden atmak elimizde olacak. Önemli konuşma ve görüşmeler, cesaret gerektiren girişimler, fiziksel güç sarf edeceğimiz işler için günün ilk yarısı uygun. Öğleden sonra önceliklerimiz değişecek. Bir şeyleri düzenlemek, yoluna sokmak, halletmek, verim almak, işerimize odaklanmak ihtiyacımız olacak.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

Spotify de takip etmek için
https://open.spotify.com/show/3eCkFqH

Apple podcast için
https://podcasts.apple.com/us/podcast

İnstagram 
https://www.instagram.com/astrofm_fel… https://www.instagram.com/astrokarmik/

Twitter
https://twitter.com/astrokarmik

Facebook
https://www.facebook.com/astrokarmik

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.