27 Mart 2023 Haftasına Dair Notlar

Haftanın ilk iki gününde Merkür Jüpiter kavuşumu etkili olacak. Konuşmalarda aşırı özgüven ve karar mekanizmalarında hız, cesaret katan düşünce yapısı sebebiyle bazı sorunlar yaşanabilir. Gereksiz ve ölçüsüz riskler veren konuşma, anlaşma, yazışma ve kararlar açısından riskler olabilir. Özellikle de resmi işlerde ve sorun yaratmak istemediğimiz kişi ve mevkilerle muattap olma durumunda her zamankinden daha tedbirli yaklaşmak iyi olur. Ama bunun yanında zaten konuşulması gereken konular, zaten alınması geciktirilmiş kararlar açısından da fırsata dönüşebilir. Eğitim almak, gerçek ve geliştirici olan bilgiyi çoğaltmak, zihinsel faaliyetlerde bulunmak ile de değerlendirilebilir.

Perşembe günü akşam saatlerinde kesinleşecek Mars Satürn üçgeni de etkili olacak. Salı günü itibariyle etkilerini yansıtmaya başlayacak. Ve hafta sonuna kadar etkili olacak. Bu durumda Salı günü Hem Merkür Jüpiter kavuşumu da dikkate alındığında haftanın verim alabileceğimiz bir günü haline geldi.  Önemli projelere adım atmak, uzun vadeli gayretler için niyet ortaya koymak adına güzel olabilir. Gerçek, gerçekliğe uygun, somut hedefi olan, kararlılık ve istikrar isteyen, bunu yapabileceğimiz her türlü plan için tetikleyici bir etki olacak bu. Bu arada niyetin ne olduğuna bağlı olarak sonuçları da değişkenlik gösterebilir. Bu etkiler altında art niyetli ya da kendine fayda başkasına zarar vermesini önemsemeyenlerin de bu hedeflerini sağlam bir başarıya ulaştırmaları açısından tetikleyici olabilir. Planlı ve zarar verici bir hareketin başlangıcı da olabilir ne yazık ki.  Biz ilk kısmında kalalım ama ikinci kısımdaki risklere karşı da gözü açık ve tedbirli olalım o zaman 😊

Venüs Uranüs kavuşumu da Cuma günü kesinleşecek. Çarşamba günü itibariyle hafta sonuna kadar etkili olacak. Sürprizler, bir araya gelmesi söz konusu olamayacak kişilerin ortak hareket etmesi, bağlantısızlık içeren bağlantılar, istikrar vermeyen şeyler söz konusu olabilir. İlişkiler açısından dengesizlik riski var. Hızlıca kaynaşma ve çok da sorgulamadan birlikte hareket etme ve sonrasında da hızlıca çıkan problemlere karşı sert tepkisellikler söz konusu olabilir. Ani gelişen olaylar, ani oluşan sosyal ortamlar hızlıca başlayan ilişkiler, birdenbire sonlanan ilişkiler v.b. kulağa stresli gelen durumlar yaşanabilir. Asi ve isyankar durumlar her ortamda gerginlik yaratabilir. Piyasalarda da ani iniş çıkış ile alakalı sorunlar gündem olabilir.

Hafta sonu Mars Ay düğümleri arasında açı gerçekleşecek. Kronikleşmiş problemler adına çözüm üretmek,  yeni yol haritaları belirlemek, yeni ve alternatif aksiyonlar almak için ideal olabilir. Grupları, kalabalıkları bir araya getirmeyi hedefleyecek ortak mücadele konuları, motivasyon katan organizasyonlar söz konusu olabilir. Gelecek hedefleri ve geleceği yaratacak her türlü kararlı adım için motivasyon kıymetli olacak.

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

Spotify de takip etmek için
https://open.spotify.com/show/3eCkFqH

Apple podcast için
https://podcasts.apple.com/us/podcast

İnstagram 
https://www.instagram.com/astrofm_fel… https://www.instagram.com/astrokarmik/

Twitter
https://twitter.com/astrokarmik

Facebook
https://www.facebook.com/astrokarmik

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.