27 Şubat 2023 Haftası – Günlük

Ciddi kararlar almak zorunda hissedeceğimiz, önemli konuşma ve yazışmaların yapılacağı bir haftaya başlıyoruz. Genel olarak fırsatlar açısından da elverişli ortamlar oluşabilir. Girişim, atılım, çoğaltan ve avantaj sağlayan gelişmeler açısından hareketli ancak düşünce ve karar mekanizmaları açısından durma eğiliminde bir hafta. Hem her şeyin çok daha iyi olacağına dair umutlar var hem de ya öyle olmazsa dedirten ve bizi karamsar düşünmeye zorlayan kaygılar. Kaçmaması gereken fırsatlar var etrafımızda ama bir yandan da onların riskleri deli gibi korkutuyor. Güzel şartlar oluşturma ihtimalimiz var kendimiz ya da sevdiklerimiz için. Ancak bunun istikrarlı olması, geleceği konusunda tereddütlerimiz de mevcut. Kaygılı düşünceler, ciddiyetle ele alınması gereken konuların karar ve adımları bu haftanın ana gündem maddeleri. Özellikle Bu kaygıları tetiklemek gibi olmasın ancak  Çarşamba ve Perşembe günlerinde alınacak kararlar, yapılacak konuşmalar eğer biz neye evet dediğimizi ya da neye ve ne vadeye taahhüt ettiğimizi hesap etmemişsek gerçekten de sonradan kafamızı ağrıtabilir.

27 Şubat 2023 PAZARTESİ
Haftanın en verimli günlerinden biri. Ay hafta içinde etkili olacak Venüs Jüpiter kavuşumunu tetikleyecek. Özellikle gün ortası ve sonrası gayet akıcı olacak. Kronik bir sorunun çözümü, bir derdin halledilmesi, yapıcı bir desteğin sağlanması, bir kırgınlığın telafi edilmesi, fayda sunan fırsatların çoğaltılması, tüm bunlara hizmet edecek konuşma, görüşme, sosyalleşme imkanlarını bulma adına güzel bir gün diyebiliriz.

28 Şubat 2023 SALI
Gergin bir sabaha uyanıyoruz bugün. İnatlaşma ve çatışmalar, acelecilikten kaynaklanan sorunlar, zorlayıcı durumlar, aynı anda pek çok şeye yetişme telaşı, hiç birine tam olarak odaklanamama, aslında bu kadar çok koşturmacayı tercih etmeme hali, gergin ve tepkisel tavırlar söz konusu olacak. Günün ikinci yarısı dalgınlık, dağılma ve karmaşa hali söz konusu. Akşam saatlerinde de etkili iletişim, bilgi alışverişleri açısından yoğun ve doyurucu ortamlar ön planda olacak.

1 Mart 2023 ÇARŞAMBA
Bugün duygusal açıdan kendimizi, sevdiklerimizi güvende hissetmenin, güvenceye almanın önemli olacağı bir gün. Hassasiyet özellikle yakın çevremiz konusunda yüksek olacak.  Ailemiz, aile gibi bildiğimiz insanlar, sorumluluğunu üzerimizde hissettiklerimiz ile, onlar adına, uğruna yapacağımız her şey gündemde olacak. Çocuklarla geçirilen vakit de kıymetli. Açık ve samimi gördüğümüz her durumda gerçek duygularımızı ve istek, ihtiyaçlarımızı ifade etme şansı bulabiliriz bugün. Akşam saatlerinde eski tecrübelerin, bilgilerin kullanıma açılması ve bildik, tanıdık, aşina olan ile hareket etme şansımız olacak.

2 Mart 2023 PERŞEMBE
Fırsatlar veren ancak aynı zamanda da bu fırsat olarak görünen şeyleri ciddiye almak gereken bir gün. Uzun vadeli kararlar, tam bir taahhüt içeren konuşma, imza ve anlaşmalar gündeme gelebilir. Resmi nitelikteki işler, sorumluluk yükleyen söylemler, onaylanması açısından engeller ortaya çıkaran durumlar gündemde olabilir. Uzun vadede avantaj elde etmek adına herkes tarafından kabul görmese, aynı zamanda tereddütler barındırsa, kaygı verse de, en iyi, işlevsel, mantıksal çözümü üretmek gerekecek.

3 Mart 2023 CUMA
Sabah saatlerinin rahatlığı ya da esnek ve kabullenici tavırlarından sonra günün geri kalanında özellikte de öğleden sonra üzerimizdeki baskı artmış olacak. Akşam saatleri itibariyle bir şeyleri yoluna sokmak ya da buna dair özgüven tazelemek için şartlar oluşacak. İkili ilişkiler açısından zorlayıcı durumlarla karşılaşabiliriz günün genelinde. Ancak şartları zorlamanın kimseye fayda sağlamayacağı, inatlaşmaların bir sonunun olmayacağı belli. Bu nedenle kendimizi doldurmamak, olayları sabote etmemek, karşımızdakini ya da kendimizi bir şeyler için manipüle etmeye çalışmamak önemli.

4 Mart 2023 CUMARTESİ
Verimli bir gün olacak. Hem bakış açısı veren konuşma ve görüşmeler, hem fırsatlar veren ortamlar, olayları lehimize çevirmeye vesile olan gelişmeler söz konusu olabilir günün genelinde. Özellikle de ikinci yarısı ve akşam saatlerinde. Bir sorunun çözümü adına bir tercih, seçim yapma durumu söz konusu olabilir.

5 Mart 2023 PAZAR
Hızlı gelişmeler, hareketlilik, fiziksel güç harcayarak, aksiyon alarak, harekete geçerek, ilerleme kaydetmek adına motivasyon artırarak işlerimize ve güne verim katabiliriz. Günün ilk yarısı ve gün ortası bu açıdan çok daha elverişli olacak. Bir türlü cesaret edemediğimiz şeyler için özgüven artıran gelişmeler yaşanabilir.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.