28 Mart 2022 Haftası – Günlük

28 Mart 2022 PAZARTESİ
Ay Kova burcunda olacak. Sorumluluklar, ilişkiler açısından alınacak kararlar, ciddiyetler ele alınacak işler ve görüşmeler, buluşmalar için elverişli bir gün ile haftaya başlıyoruz. İş toplantıları, finansal gelişmeler, sosyal platformalar, resmi işe ve organizasyonlar gündeme gelebilir. Gün içinde öz disiplinle hareket etmek, zamanı verimli şekilde değerlendirmek, iyi planlamalar yapmak önemli olacak. 

Sabah saatlerindeki koşturmaca, mücadele, telaş, bir şeyleri yetiştirme gayreti gerginlik yaratabilir. Uğraştırıcı işler ve kişiler stres yaratabilir. Planlar değişebilir. İletişimde de tepkisel yaklaşımlar yıpratıcı olabilir. Toleransı düşük kişiler düşünmeden, hesap etmeden, anlamadan dinlemeden olayları çetrefilli hale getirebilir. Kaza ve sakarlıkların riski de var bu zaman diliminde. Öğleden sonra ise sanki zaman daha yavaş akmaya başlayacak. İstediğimizi hızı ve tatminkar sonuçları elde etmek kolay olmayabilir.

Venüs Satürn kavuşumu etkileri;

 • Aşk, romantizm, ilişkiler, parasal konularla olan alakamızı, güzellik ve estetik konularını daha çok ilgilendiren Venüs, Satürn tesiri altındayken sınırlanmış olacaktır.
 • Keyif odaklı şeylerdeki keyfi görmekte, bulup ortaya çıkarmakta zorlanırız. Duygulara, ilişkilere ciddiyetle yaklaşma eğiliminde oluruz.
 • Aşka, güzellik temasına, sanatsal konulara ve de maddi meselelere bakış açımız her zamankinden gerçekçi ancak bunun yanında bir miktar da karamsar olabilir.
 • Eğer yaşamınızı paylaştığınız özel biri yoksa hayatınızda, bu durumun içsel olarak sıkıntısını duyabileceğiniz, yalnız olmanın ve bu yalnızlığın nereye kadar devam edeceğinin kaygılarına kapılabilirsiniz örneğin.“Ben neden bir ilişki kuramıyorum, neden sağlam temelli ya da uzun soluklu birliktelikler yaşayamıyorum, neden yakınlaşamıyorum” diye sorabilirsiniz kendinize.
  Bulacağınız cevaplardan korkarak…
 • Eğer bir ilişkiniz varsa ya da evliyseniz, bu kez de sorgulama kaynağı var olanın kusurları ve karşınızdakinin sizin için uygun bir kişi olup olmadığı yönünde olabilir.
 • Her durumda ilişkilere bakış açısı ciddiyet içerecektir. Bunun olabilmesi için de olayın içinden ve varsa hayatınızdaki özel kişiden biraz olsun uzaklaşıp olaya objektif biçimde bakabilmek gerekecektir. Bu da görünür görünmez nitelikteki mesafelere yol açabilir.
 • Sonuçta da yolunda gitmeyen, düzeltilmesi gereken, idareten bir şekilde giden, daha önce sümen altı ettiğimiz, sorun yokmuş gibi davrandığımız konular gündeme gelir.
 • Eleştirel bakış açısının hedefinde ilişkiler ve eşler olacak.
 • Bu transit etkisiyle güzellik ve estetik amaçlı girişimlerde de beklediğiniz kadarını yaratamama söz konusu olabilir. Genel olarak aynaya baktığımızda, etrafımızdaki güzelliklere göz gezdirirken, olumlu olandan ziyade kusurlara gözümüz daha çok takılıyor olacak. Fiziksel görüntümüze de takılıp kalabiliriz.  
 • Venüsyen konularda kırıcı, yıkıcı, olumsuzu öne çıkaran değil de var olanı düzelten, yeniden düzenleyen, yapılandıran, sağlamlaştıran bir tavır sergileyebilmek önemlidir.

29 Mart 2022 SALI
Ay Balık burcunda bugün.  Olaylara duygusal tarafından bakma, duygusal kararlar ve tepkiler verme eğilimindeyiz bugün. Empati göstermemiz gereken kişilere ve konulara karşı her zamankinden daha duyarlı olabiliriz. Genel olarak diğer insanların yaşadıkları, hissettikleri, dertleri, niyetleri, mutluluk ve mutsuzlukları etkili olacak.  Yani dış dünyanın getirdiklerine duyarsız davranamayacağız. Yardımlaşma, dayanışma, fedakarlıklar, gönül alma ve bir şeyleri telafi etme, varsa yaraları sarma adına destekleyici bir gün. Ancak bunun yanında sınırları gerektiği yerde çizebilmek de gerekecek.  Olanı olmayanı olduğu kadarıyla olanı kabul etmeyi gerektiren durumlar için ideal bir etki var günün gökyüzünde. Bitmesi gerekeni bitirmek, bir şeylere olmuyor diyebilmek, bazı şeyleri geride bırakabilmek, teslimiyet v.b. konularda ad akıcı bir gün. Sanat, maneviyat, ruhsal açıdan tatmin veren aktiviteler iyi gelebilir.

30 Mart 2022 ÇARŞAMBA
Ay Balık burcunda olacak gün boyunca. Olumlu olanı ve geliştirici fırsatları her zamankinden daha çok görme şansımız var. Onları değerlendirmek konusu ise biraz çaba gerektiriyor. Günün genelinde her şeye oluruna bırakan tavırlarla yaklaşma hali güzel ancak bir yandan da riskli. Zira gayret ve niyetleri somutlaştırma konusu aksayabilir. Akışta kalmak, beklentisizlik hali ya da objektiflikten uzak beklentiler sebebiyle planlı hareket etmekte ya da var olan plana uymakta zorlanabiliriz. Dün olduğu gibi bugün de yardımlaşma ve dayanışma ile alakalı konular, fedakarlıklar, manayı anlamaya, düşünmeye sevk eden aktiviteler, sezgileri ve ilhamı kullanmayı gerektiren iş ve uğraşlar, sanatsal konular, spritüel konular için elverişli bir gün. Kapanma fazındaki Ay ve günün gökyüzü etkileri bir arada olunca bırakma, vazgeçme, tamamlama, temizlenme, arınma temaları da günün başlıkları arasında diyebiliriz.

31 Mart 2022 PERŞEMBE
Ay saat 12:30 a kadar Balık burcunda ve 09:36 sonrasında bu saate kadar açısız olacak. Sabah saatleri ve günün ilk yarısında hissettiklerimizi vurgulu bir şekilde ifade etme şansımız var. Diğer insanların üzerinden etki bırakma, duyguları ve kararları etkileme eğilimi var. Zor işlerin altından kalkabilme, şartları zorlama durumu da var bu zaman diliminde. Bize güç katacak kişilerle bir arada olmak ya da yolları ayırmanın bize güç katacağı kişileri fark etmek adına kıymetli olabilir. Akşam saatleri olaylara hız kazandırmak ve buna hizmet edecek kişilerle iletişim halinde olmak isteyeceğiz. Bilginin her zamankinden hızlı akacağı, sorulara hızlıca cevap bulmayı isteyeceğimiz,  alınan kararı beklemeden harekete geçirmeyi tercih edeceğimiz bir akşam olacak.

1 Nisan 2022 CUMA
Ay günün tamamında Koç burcunda ve saat 09:24 de bir yeniay meydana gelecek.  Kiron etkisinde bir yeniay bu. Cesaret gerektiren, özgürce adım atmayı işaret eden, hız beklentisi yüksek bir yeniay bu.  Şartları fazlasıyla zorlayan nitelikte ve eğer öncesinde çok fazla tartıp biçmediysek riskli diyebileceğimiz başlangıçlar söz konusu olabilir. İşbirliğinin öncelik olmadığı hayatı paylaştığımız insanların üzerinde ne etki yaratacağını çok fazla düşünmediğimiz adımlar cazip görünebilir. Yine de beklettiğiniz ve cesaret topladığınız özellikle bireysel hedeflere yönelik olan adımlar için elverişli bir yeniay. Yönetimdeki kişileri, ön planda olan rolleri ilgilendiren gelişmeler ses getirebilir.

Yeniaylar tazelenme, başlangıçlar ve canlılık katan cesaretlendiren ilk adımları atma gücü verebiliyor.  Azıcık sabır ve sağduyu şart. Zira yeniayın adımları aceleye getirilirse yakıcı olabiliyor. En azından Ay’ın Güneşten ayrılması adına 1 gün sabretmek süper olabilir. Tabi ki de başlangıçlar adına hilal fazını beklemek çok daha akılcı bir davranış olacaktır.

Normalde ince eleyip sık dokuduğumuz ve belki de kayıp ihtimallerini gözümüzde büyüttüğümüz bazı girişimlerin artık beklemeye tahammülü kalmadı da diyebiliriz. Yüzüp yüzüp de nihayetinde geldiğimiz kuyruk kısmından boşluklara atlamamak, bir şeyleri heba etmemek, son düzlüğün ve son noktanın da tadına varma şansı yakalamak kıymetli olacak.

Hep derim ya en iyi hareket içine biraz sağduyu, biraz sabır ve biraz da mantık katılmış olanıdır diye. Bunu en çok bu yeniaya yakıştırabiliriz.

Adım adım ama sakince…

Kalp atışlarınızı kontrol edip heyecanınızı boşa harcamadan… Enerjinizi doğru işlere ve dengeli  bir şekilde kanalize ederek…

Risklerin önünüzü tıkamasına izin vermeden ancak onların varlığını göz ardı etmeden…

“Hadi bakalım” dedirten bir yeniay olacak.

2 Nisan 2022 CUMARTESİ
Ay saat 19:50 ye kadar Koç burcunda olacak. Bugünün en verimli zaman dilimi ilk yarısı ve akşam saatleri. Gün ortasından sonra gerginlik artacak. Sabah saatlerini iyi ilişkiler ve bunlar üzerinden yapılacak girişim ve görüşmeler için değerlendirebiliriz. Öğleden sonrasında çekişmeli ve şartları zorlayan, inatlaşmaya yatkın ve aynı zamanda da kaza ve sakarlıklar, hastalık ve rahatsızlıklar açısından riskli kabul edebiliriz. Akşam saatlerinde ihtiyacımız olan şey denge, konfor ve huzur olacak. Buna yönelik olarak tavırlarımızı daha uzlaşmacı şekilde değiştirme şansımız var.

GÜNEŞ VE MERKÜR KİRON İLE KAVUŞUMDA OLACAK bugün. Bu zaten yeniayın ana teması. Bireysel yaşamlarımız açısından bakalım olaya:

 • Olumlu anlamda tanınmayı, yaratıcılığı, görünür olma şansını, hayatımıza katılacak hareket ve aksiyonu işaret edebilir.
 • Liderlik ve bir şeylere ön ayak olma, hız kazandırma şansı artabilir.
 • İdeallere yönelik, geliştirici ve özgüven artıracak gelişmeler söz konusu olabilir.
 • Bizim için kıymeti büyük kişilerle alakalı olumlu gelişmeler yaşanabilir. Önemli bir figür, otorite konumunda olan kişi, eş, baba, ebeveyn ile alakalı olarak bir şeyleri şifalandırma, daha önce yaşanmış kırgınlıklara bir son verme, yaraların neden oluştuğunun farkına varma, sizi neden bu kadar etkilediğini fark edip yolunuza devam etme fırsatı verebilir bu etkiler.
 • Olumlu meziyetlerimizi ön plana çıkarmanın, kullanmaya karar vermenin cesareti söz konusu olabilir.
 • Yıllar içinde kanayan bir yara halini almış dertlere, kendi içimizde tuttuğumuz başkalarına göstermediğimiz sızılara deva olabilir.
 • Cesaret ve güç katan ve özgüven tazeleyen kişiler etkisini gösterebilir.
 • Biz de bunu başkaları adına yapabiliriz.
 • Bu transitlerin etkisi bizlere bedensel olarak uygulanan bir takım şifa yöntemlerine başvurmak için de imkanlarla karşılaşabileceğimizi söylüyor. İhtiyaç duyduğunuz bir durum varsa değerlendirin.

Zorlayıcı manada ise;

 • Ancak genel itibariyle bu transitlerin etkisi ile bu günlerde eskiden kendimizi güçsüz ve çaresiz hissettiğimiz bir konu ya da buna vesile olan biri karşımıza tekrar çıkabilir. Ya bu konu ya da kişi ile olarak özgüven, kararlılık ve gücün fark edilmesi ya da regrese olup o yara açılan, zafiyet oluşturan sahnenin tesirlerini üzerimizde tekrar hissetme durumu yaşanabilir.
 • Zayıflıklarımızın, korku ve endişelerimizin, gücümüzün yetmediği şeylerin, bizi zayıf düşüren yumuşak karnımızın ne ile alakalı olduğunun farkına varabiliriz. Bu da tabi ki yorucu ve güven sarsıcı olabilir. Yani zayıf görünmemek adına gizlediklerimiz sırf bu kaygı vesilesi ile aslında bizi gerçekten de zayıf düşürebiliyor. Pek çok kararımızı, niyetimizi, ilişkilerdeki tavrımızı şekillendirebiliyor.
 • Bu transitler yeni bir yaranın açılabileceğini de risk olarak önümüze getiriyor. Aman dikkat! Düşüncesizce yapılan bir hamlenin, hareketin, söylenen sözün, girişimin diyetini ödeme durumu söz konusu olabilir.
 • Bu transit etkisinde özgüven, kararlılık, irade konularında yaşanmış sorunlar dile gelebilir. Bunlarla bağlantılı olan yaralarımızın hatırlatılması, bizi rahatsız eden, aslında çok da haz etmediğimiz özelliklerimizin birileri tarafından ifade edilmesi, bazı şeylerin yüzümüze vurulması ya da belki de sesli olarak ifade edilmese bile bir vesile ile bizim gözümüze batması, verdiğimiz bir tavizin belki de motive etmek adına hatırlatılması ve bunun bizi motive etmeyip daha düşük bir moda sokması söz konusu olabilir.
 • Hangi konuda başarılı olamadık, hangi konuda kendimize güvenemiyoruz, ya da güven telkin edemiyoruz, hangi konudaki kararımızın ardında duramadık, irademiz bizi yarı yolda bıraktı, hangi konularda istesek de kendimizi yeteri kadar gösteremedik v.b. soruların cevapları karşımıza çıkabilir. Bu da tabi ki yorucu olabilir.

3 Nisan 2022 PAZAR
Ay günün tamamında Boğa burcunda olacak. Günü keyif odaklı olarak yapacağımız işler, dinlenmek ve bize düzen veren işleri toparlamak ile değerlendirebiliriz. Çok yorulmak ve dengemizi bozacak bir şeylere maruz kalmak istemeyeceğiz. Ve bunun için çaba göstereceğiz. İlerleyen saatlerde ne yazık ki şartlar değişecek. Kontrol edemediğimiz, beklemediğimiz, hazırlıklı olmadığımız ve hızlıca gelişen olaylar dengemizi bozabilir. Konfor alanından çıkmak ve çözüm üretmek zorunda kalabiliriz. Duygusal anlamda da inişli çıkışlı dengesiz ruh halleri söz konusu olabilir. Her zaman normal karşıladığımız şeylere tahammül göstermekte zorlanabiliriz. Tepkisellik de artmış olacak.  Tabi ki olmasın diye söylüyorum 😊

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.