28 Şubat 2022 Haftası – Günlük

28 Şubat 2022 PAZARTESİ
Ay günün tamamında Kova burcunda olacak. Ortak hareket edeceğimiz, hedefleri ortaklaştıracağımız, fikir birliği yapabileceğimiz insanlarla bir araya gelmek, organize olmak için elverişli bir gün olabilir. Mars Ay düğümleri arasındaki destek açılar da göz önünde bulundurulduğunda geçmişin tecrübesi ile geleceğe dair adımlar atmak, ortak hedef ve idealler için girişimlerde bulunmak söz konusu olabilir. Birlik ve beraberlik kavramını güçlendiren konuşmalar, anlaşmalar gündem olabilir.
Bugün arkadaşlarla bir araya gelmek, toplumsal konularla ilgilenmek, eşitlik, adalet kavramlarını her zamankinde daha çok aramak, bulup bulamadığımızı sorgulamak da söz konusu olabilir.
Günün ilk yarısı bir şeyleri toparlamak ya da geliştirici olacak, şifa niyetine olan aksiyonlar için, fikir alışverişleri, konuşma ve görüşmeler için güzel.
Öğleden sonra şartlar, öncelikler ve gündem değişecek. Stabilizasyon, istikrar, düzen v.b. konularda sorunlar yaşanabilir. Plansız işler, beklenmedik gelişmeler can sıkıcı olabilir. Gerginlik ve stres tepkisel yaklaşımlara vesile olabilir.
Üzerimizde hissedeceğimiz baskı her zamankinden yoğun olabilir. Sorumluluklar üzerimizde gerginlik yaratabilir.

Mars KAD destek açısına dair:

 • Problem çözmek, içinde bulunduğumuz durumun içinde her zamankinden daha kararlı biçimde hareket etmek, inisiyatif ele almak, gönüllü ve girişimci şekilde hareket etmek, eskinin geleceğe ışık tutmasına müsaade etmek, geçmişin derslerini geleceğin tedbir noktaları olarak görmek, bu şekilde gelece hız kazandırmak, güç birliğinden kaynaklanan cesaretin adımları hızlandırması gibi şeyler söz konusu olabilir.
 • Geçmişin hız kesen nitelikteki kalıplarını kırmak, alışkanlık ve düzen ihtiyacından, konfor alanında kalma eğiliminden, mevcut elimizde olanı kaybetme kaygısı ya da elinde tutma ihtiyacından kaynaklı olan ama bizi hiçbir yere ulaştırmayan düzenini, bakış açısını, kımıldamayıp bir şeylerin kendiliğinden olmasını bekleme halini tersine çevirmek için bir fırsat olabilir.
 • Bu etkiler altındayken bizi motive eden, işbirliği yapmanın cesaret katacağı, güçlü hissettireceği, ivme katacağı, aksiyon alma, manevra kabiliyeti açısından besleyeceği ilişkilere yeltenmek söz konusu olabilir.

1 Mart 2022 SALI
Ay Kova burcunda ve günün neredeyse tamamında açısız olacak. Yarın gerçekleşecek yeniay öncesinde kapanma fazında. Enerjimiz genel olarak bir miktar düşük olabilir. Elimizdeki işleri, ortamı, çözüm isteyen konuları toparlama ihtiyacı ancak bunu yapmak yerine bir şeyleri salıverme, “bırak dağınık kalsın” moduna bağlama eğilimi de olabilir. Önümüzü görmekte, somut bir girişimde bulunmakta zorlanma söz konusu bugün. Zaten başlangıçları desteklemiyor bugün. Tamamlanması gereken, yapılacaklar listesinden temizlenmesi gereken, geride bırakılması istenen şeylere odaklanabiliriz. İkili ve sosyal ilişkileri toparlamak, keyifli sohbetler etmek, adım atan, attıran değil de geleceğe dair plan yapan fikir alışverişleri için, ortak hareket edeceğimiz geleceği de birlikte inşa edebileceğimiz, idealleri ortaklaştırabileceğimiz kişilerle bir araya gelmek, elimizde avucumuzda olanı görüp anlamak için uygun olabilir.

2 Mart 2022 ÇARŞAMBA
Ay Balık burcunda olacak. Akşam saat 20:34 de 12 derece Balık burcunda bir yeniay meydana gelecek. Günün büyük kısmı başlangıçları değil de kapanışları, bitirişleri, geride bırakma kararlarını destekleyen nitelikte.  Duygusal dalgalanmalar yoğun olacak. Hassasiyet ve buna karşılık bekleme hali de öyle. Bazı kararlar almak, bu kararlar eşliğinde kendimizi özgürleştirmek isteğinde olacağız. Değişim rüzgarları esiyor. Değişime kendini hazır hissedenler, zaten bunu bekleyenler bu rüzgarı avantaja dönüştürebilir. Farklı olanın, daha önce yapmadığımızın, denenmemiş olanın, yürümediğimiz yolun cazibesi yüksek. Neden olmasın demenin her zamankinden daha kolay olduğu zamanlar bunlar, Değişim güzel. Ancak bazen değişime iradesi dışında maruz kalan ya da değişimi yapanın hayatındaki hareketlenmeden etkilenen kişiler tarafından tepki de çekebiliyor. Kaygan bir zemindeymişiz ve sağlam hissetmekte zorlanıyormuşuz gibi hissettiren durumlara dikkat. İstikrar konusu bu yeniayın ana temalarından biri. Ya yokluğu ile ya da var olanın değişim zamanının geldiğini anlayarak.

Gün içinde etkili olan Merkür Satürn kavuşumu da bugün ciddi konuşmaların, kararların gündeme gelebileceğini işaret ediyor.

Bu haftanın neredeyse tamamında etkili olan Jüpiter Hygeia üçgeni bugün akşam saatlerinde kesinleşecek. Yeniay haritasında da etkili olacak.

Bu da bize yapılacak değişimin, alınacak kararların hedefinde sağlık konusunun olabileceğini söylüyor. Hafta sonu bu açı Güneş tarafından da tetiklenecek.

3 Mart 2022 PERŞEMBE
Ay günün tamamında Balık burcunda olacak.  Mars ve Venüs’ ün Plüton kavuşumu etkili olacak gün boyunca. Ay da günün ikinci yarısında bu üçlüyü tetikleyecek. Ay’ın açıları destekleyici nitelikte ancak genel olarak  sert etkiler var gökyüzünde.  Hafta başında sizlerle paylaştığım yorumları hatırlatayım o zaman:

 • Bir şeylere müdahil olmak, işlerin iç yüzünü anlamaya yönelik hareket etmek, bitirmek istediğimize son noktayı koymanın, başlatmak istediğimize dair de adım atmanın gücünü, motivasyonun, hırsını bulacağız. Radikal bir değişimin tetikleneceği belli.
 • Eğer arkası önü hesap edilmemiş bir şeyler için sadece bir hırs uğruna, dürtüsellik içerecek nitelikte bir şeylere girişirsek olası sonuçların da geri dönüşümsüz ve kalıcı olacağını göz önünde bulundurmak gerekir.
 • Gerçekten uzun vadede kalıcı faydalar sağlayacak, değişimin temizlik olarak nitelendirileceği, aslında zaten hiçbir şeyin artık eskisi gibi olmayacağı aşikar olan niyetler harekete geçmeli.
 • Yaşamınızın her alanı için düşünebilirsiniz bunları.
 • Zaten yaşamayan, canlılığı çoktan bitmiş ve belki de canlı olan tarafları da zamanla öldüren konulara odaklanın bu etkiler altındayken. Bazen kestirip atmalar gangren etkisinde kalanı korumak ve canlılığın devamı için gerekli oluyor. Ne kadar can yaksa da… Kabullenmesi ne kadar zor olsa da…
 • Bu etkiler altındayken ilişkilerin göreceği zararlar, ilişkilerden kaynaklanan zararlar söz konusu olabilir.
 • Yıpratıcı, baskı hissi veren, zor, çetrefilli hikayelerin içinde bulabiliriz kendimizi.
 • Yıpratıcı, baskı hissi veren, zor, çetrefilli hikayelere son noktayı koyma kararları gelebilir.
 • Tüm bu etkiler altında manipülasyonlar, baskı ve stres unsurlarında artış, tehdit ve tehlike sinyali veren gelişmeler, bunların eşliğinde yaşanacak tereddüt ve korkular söz konusu olabilir.
 • Tehdit konusunun hedefinde kimin olduğunu net olarak görebiliriz.
 • Bu etkiler altında aynı zamanda finansal konular, iş dünyasını ya da yönetimi, organizasyonları ilgilendiren köklü değişimler bu değişimlere vesile olacak gelişmeler de yaşanabilir.
 • Eğer doğru çalıştırmışsak bu konuları güçlü, güç katan iş birlikleri, mesleki konularda etkimizi artıracak girişimler, otoriteyi ilgilendiren ve belki de sağlamlaştıran yönetim değişimleri, etkisi kuvvetli ve dönüştürücü olabilecek ittifaklar söz konusu olabilir.
 • Kazalar, güç savaşları, patlayıcı durumlar, gerçekten patlama, yangın, şiddet olayları açısından da tetikleyici olabilir bu etkiler ne yazık ki…

4 Mart 2022 CUMA
Ay Koç burcunda olacak. Sert transitler Koç burcundaki Ay ile bir arada iken, hafta başında paylaştığım yorumlarımdaki tehdit, tehlike ve kaygı unsuru olan gelişmeler ne yazık ki dikkat çekiyor. Bugün geleceği görme ihtiyacı ve görememe endişesi, bilgiye ulaşma konusunda da sabırsızlık söz konusu. Bireysel hikayelerimizde de toplumsal gündem maddelerinde de bir şeylere hız kazandırma, istediğimiz noktaya hemen ulaşma, engellerle uğraşmak zorunda kalmama beklentisi var. Öngörü konusunda daha yoğun bir çaba içine girebilir herkes. Buna katkı sağlayacak bilgilerle buluşmak mümkün. Astrolojinin sunduğu bilgilerin ne manaya geldiğini görme şansı da bulabiliriz.

6 Mart 2022 PAZAR
Ay 10:59 a kadar Koç burcunda sonrasında ise Boğa burcunda olacak. Huzur ihtiyacımızın fazla olacağı ancak bunu temin etmekte zorlanacağımız nitelikte bir gün. Venüs ve Mars’ın neredeyse eş zamanlı olarak burç değişimi ve Kova burcunda kavuşumu ile birlikte genel olarak ikili ve sosyal ilişkilerde zorlanma, buna vesile olabilecek iletişim problemleri yaşama ihtimali veren bir tatil günü. Bir sorunu kökten çözme, kaynağı bulup temizleme ihtiyacı ilk hedefin aksine yıkıcı sonuçlar da doğurabilir. Kurcalayan yaklaşımlar söz konusu. Aslında huzur yaratmaya çalışıyormuş gibi görünen ancak dönen tekere çomak sokup huzuru kaçırma işini karşı tarafa yıkan, sabote eden, manipüle eden tipler olabilir etrafta. Enerjimizi böyle çetrefilli konulara değil de ilham, yaratıcılık ile alakalı işlere, uğraşlara yönlendirebiliriz.

Mars ve Venüs Kova burcuna geçecek ve bu burçta seyredecekleri süre boyunca bir arada hareket etmek, mücadele konularını ortaklaştırmak, ortak hedefler uğruna çaba sarf etmek, dertleri de yapılandırılacak güzellikleri de el birliği ile yönetmek isteyeceğiz. Grupların, organizasyonların ön plana çıkması, amacı ve yolu bir olan insanların bir araya gelişi, alternatif olan çözümlerin ortaya çıkışı, toplumsal konulardaki tepkilerin yükselişi söz konusu olabilir. Özel ve sosyal alanda bir arada hareket etme, arkadaşlık, dostluk ihtiyacı artabilir. Finansal konularda da tepkisel yaklaşımlar, dengeyi değil de hareketi hedefleyen hamleler, gelişmeler söz konusu olabilir.

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.