28 Şubat 2022 Haftasına Dair Notlar

28 Şubat 2022 Haftasına Dair Notlar

Bu hafta Çarşamba günü 12 derece Balık burcunda bir yeniay meydana gelecek. Jüpiter etkisinde gerçekleşecek ve geçtiğimiz haftalarda etkili olan Jüpiter Uranüs sekstilini tetikleyecek. Güneş Uranüs sekstili devrede olacak.

Umuda, iyi düşünmeye, iyi haberler almaya, bir şeylerin yoluna girdiğini görmeye, huzura çok ihtiyacımız olduğu zamanlardan geçiyoruz. Tabi ki bu durumda bu yeniayın bize güzellikleri de görme şansı veren etkisi çok iyi gelecek.  Olumlu gelişmeler, genişletici, geliştirici fırsatlar, plan değişiklikleri, esneklik sayesinde manevra kabiliyetinin artması söz konusu olabilir. Her şeyin çok iyi olacağına dair inanç bireysel yaşamlarımızda ya da toplumsal gündem maddeleriyle alakalı olarak bazı kararların alınmasına, adımların atılmasına vesile olabilir. Planlar yapılabilir. Düzenlemeler gündeme gelebilir. Revizyonlar ya da yeni çıkışlar gündeme gelebilir. Yeniay’ın Jüpiter ile yakın teması gündem olan her ne olursa olsun tahmin edilenden çok daha hızlı büyüyeceğini ve yayılım göstereceğini işaret ediyor. Pozitif tohumlara niyet etmek bu açıdan organize olabilmek, fayda ve somut sonuç adına yola çıkmak, hesap ve planlama kısmını es geçmemek kıymetli. Zira ne olduysa o hızlı büyüme gösterecek. Bu hiç tercih etmediğimiz ve zarar veren etkisi daha fazla olan bir yanılgı ile çıkılan yol da olabilir.

Yeniay gününde Merkür Satürn aynı derecede olacak. Bu da bize planlama, strateji belirleme, net hedefler koyma açısından destekleyici olacak. Genel olarak Ankara’ya göre çıkarılmış haritada hizmet sektörünü ilgilendiren gelişmeler, işçi kesim ile alakalı olacak iyileştirmeler, bunların talebi, talep karşılanmadı ise seslerin yükselmesi, sağlık sektörü, sağlıkçılar ve sağlık gündemi ile ilgili alınacak kararlar, yaşanacak gelişmeler, kolluk kuvvetleri ile alakalı olaylar gündeme gelebilir. Türkiye haritasının üzerindeki yeniayın etkileri açısından baktığımızda bu yeniayın değişimi tetikleyeceği çok belli. İstikrar sağladığımız konularda hareketlenmeyi ya da zaten istikrarsız görünen konuların da bir şekilde gündem olacağını işaret ediyor. Yönetim anlayışında değişim, yönetimin içinde taşların yerinden oynaması, dış ilişkilerle alakalı yeni gündem maddelerinin oluşması ya da bu aşamada bir şekilde kartların yeniden dağıtılması ve yeni bir sürecin başlaması söz konusu olabilir.

Transit jüpiter’in ülkemiz haritasında MC yi aydınlattığı günlerdeyiz. Transit GAD da ülkemiz haritasındaki 10-6-1 ve 2 evi yöneten Jüpiter’in üzerinden geçiyor. Somut olanın görünür olacağı, tablonun iyiden iyiye netleşeceği günler bunlar. Bu yeniay da bu açıdan etkili olacak. Var olan sorunun kontrolden tamamen çıkacak şekilde büyümesi de mümkün. Sorunun çözüm yollarının, çıkış kapısının, anahtarın ortaya çıkması da. Biz ikinci kısmını kabul edelim bu iyimserlik veren yeniaya yakışır bir şekilde. Merkür Satürn kavuşumu olumlu olacağını ümit etmekle birlikte kaygı vesvese içeren düşüncelerden kurtulamama, bir çeşit hesap kitap içinde olma etkisi yaratabilir. Eğer bilinçle kullandıysak bu transit de konunun emniyet sibobu diyebiliriz. Tamamen kontrolsüz hamleler yapma ihtimalini ortadan kaldıracak kontrol kilidi. Eğer bilinçle kullanamadıysak her şeyin çok iyi olacağını bilsek, sezsek bile adım atma isteğini durdurabilir.

Genel olarak Balık burcundaki yeniayın etkileri bireysel yaşamlarımızda şöyle hikayeleri de tetikleyebilir.

*Bazen gerçek anlamda toparlanmak için, her şeyi yoluna sokmak için öncesinde biraz dağınıklığa, olana olmayana, olduğu kadarına müsaade etmek gerekiyor.

*Bazen ilerlemek için yolun nereye varacağına, engellerine takılmak yerine ucunu bucağını, sınırını düşünmeden hareket etmek yani aslında sınırın olmadığına dair inancı büyütebilmek gerekiyor.

*Hayallerin peşinden koşmak, sadece plana uygun ve beklentilere hizmet edecek şekilde hareket etmekten çok daha fazla en azından tatminkar yol alma şansı verebilir.

*Bazen  yol haritasında yapılacak bir değişikliği kabul etmek, bu bir geri adım bile olabilir, pek çok engelin kendiliğinden ortadan kalkmasına vesile olabiliyor.

*Kontrolü tamamen kaybetmemek şart tabi ki ama her şeyin iyi olacağına inanmak ve de inancımıza en önemlisi kendimize dair inanca tutunmak çok güzel gelebilir bugünlerde.

*Bunun yanında bazen bir şeylerin arkasından gönül rızası ile su döküp uğurlamak gerekiyor. Öpe koklaya. Hayırlara niyet ederek. Sıkı sıkıya tutamadığımız, tutmaya çalışsak da dirençle karşılaştığımız şeylerin aslında bize hiç ait olmadığını kabul etmek ne güzel bir hafifleme hali.

*Ya da zorlamayla, iyileştirmek çabasıyla, şifa olmak adına elimizde tutmaya çalıştığımız şey aslında bizim farkında olmadan tutunduğumuz şey olabilir.

*Bağımlılıklarımıza bakmak lazım, bir hedef, bir alışkanlık, bir kişi sizden gitmeye çalışıyor olabilir.

 Eyvallah diyelim o zaman.

 Yeri güzelliklerle dolsun diye ekleyelim bir de 😊

***Hafta başında MARS VE VENÜS’ÜN AY DÜĞÜMLERİ İLE DESTEKLEYİCİ AÇISI olacak.

 • Problem çözmek, içinde bulunduğumuz durumun içinde her zamankinden daha kararlı biçimde hareket etmek, inisiyatif ele almak, gönüllü ve girişimci şekilde hareket etmek, eskinin geleceğe ışık tutmasına müsaade etmek, geçmişin derslerini geleceğin tedbir noktaları olarak görmek, bu şekilde gelece hız kazandırmak, güç birliğinden kaynaklanan cesaretin adımları hızlandırması gibi şeyler söz konusu olabilir.
 • Geçmişin hız kesen nitelikteki kalıplarını kırmak, alışkanlık ve düzen ihtiyacından, konfor alanında kalma eğiliminden, mevcut elimizde olanı kaybetme kaygısı ya da elinde tutma ihtiyacından kaynaklı olan ama bizi hiçbir yere ulaştırmayan düzenini, bakış açısını, kımıldamayıp bir şeylerin kendiliğinden olmasını bekleme halini tersine çevirmek için bir fırsat olabilir.
 • Bu etkiler altındayken bizi motive eden, işbirliği yapmanın cesaret katacağı, güçlü hissettireceği, ivme katacağı, aksiyon alma, manevra kabiliyeti açısından besleyeceği ilişkilere yeltenmek söz konusu olabilir.

***Haftanın tamamında etkili olacak olan VENÜS VE MARS PLÜTON KAVUŞUMU Perşembe günü kesinleşecek.

 • Bir şeylere müdahil olmak, işlerin iç yüzünü anlamaya yönelik hareket etmek, bitirmek istediğimize son noktayı koymanın, başlatmak istediğimize dair de adım atmanın gücünü, motivasyonun, hırsını bulacağız. Radikal bir değişimin tetikleneceği belli.
 • Eğer arkası önü hesap edilmemiş bir şeyler için sadece bir hırs uğruna, dürtüsellik içerecek nitelikte bir şeylere girişirsek olası sonuçların da geri dönüşümsüz ve kalıcı olacağını göz önünde bulundurmak gerekir.
 • Gerçekten uzun vadede kalıcı faydalar sağlayacak, değişimin temizlik olarak nitelendirileceği, aslında zaten hiçbir şeyin artık eskisi gibi olmayacağı aşikar olan niyetler harekete geçmeli.
 • Yaşamınızın her alanı için düşünebilirsiniz bunları.
 • Zaten yaşamayan, canlılığı çoktan bitmiş ve belki de canlı olan tarafları da zamanla öldüren konulara odaklanın bu etkiler altındayken. Bazen kestirip atmalar gangren etkisinde kalanı korumak ve canlılığın devamı için gerekli oluyor. Ne kadar can yaksa da… Kabullenmesi ne kadar zor olsa da…
 • Bu etkiler altındayken ilişkilerin göreceği zararlar, ilişkilerden kaynaklanan zararlar söz konusu olabilir.
 • Yıpratıcı, baskı hissi veren, zor, çetrefilli hikayelerin içinde bulabiliriz kendimizi.
 • Yıpratıcı, baskı hissi veren, zor, çetrefilli hikayelere son noktayı koyma kararları gelebilir.
 • Tüm bu etkiler altında manipülasyonlar, baskı ve stres unsurlarında artış, tehdit ve tehlike sinyali veren gelişmeler, bunların eşliğinde yaşanacak tereddüt ve korkular söz konusu olabilir.
 • Tehdit konusunun hedefinde kimin olduğunu net olarak görebiliriz.
 • Bu etkiler altında aynı zamanda finansal konular, iş dünyasını ya da yönetimi, organizasyonları ilgilendiren köklü değişimler bu değişimlere vesile olacak gelişmeler de yaşanabilir.
 • Eğer doğru çalıştırmışsak bu konuları güçlü, güç katan iş birlikleri, mesleki konularda etkimizi artıracak girişimler, otoriteyi ilgilendiren ve belki de sağlamlaştıran yönetim değişimleri, etkisi kuvvetli ve dönüştürücü olabilecek ittifaklar söz konusu olabilir.
 • Kazalar, güç savaşları, patlayıcı durumlar, gerçekten patlama, yangın, şiddet olayları açısından da tetikleyici olabilir bu etkiler ne yazık ki…

***Pazar günü Venüs ve Mars el ele Kova burcuna geçip bir kez daha hizalanacak ve 8 Şubat tan bu yana aralarında devam eden dansın sonlarına yaklaşıyoruz.

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

 

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.