3 Nisan 2023 Haftası – Günlük

3 Nisan 2023 PAZARTESİ
Ay günün tamamında Başak burcunda olacak. Merkür de Boğa burcuna geçecek. Tedbirli olmaya dair, riskleri ölçüp biçme noktasında her zamankinden daha dikkatli olma eğilimindeyiz bugün. İlerleyen günlerde de kafamız genel olarak ağır ve emin adımlara yönelik çalışacak. Karar mekanizmaları da bu tesir altında işleyecek. Akşam saatlerinde değişiklik, plansızlık, hesapta olmayan iş ve gelişmeleri düzen değiştiren durumlar yaşanabilir.

4 Nisan 2023 SALI
Sabah saatlerinde yapıcı, onarıcı, telafi eden, iyileştiren, düzen veren kolaylık sağlayan, pratikleştiren yaklaşımlar dikkat çekiyor. İkili ve sosyal ortamlardan gelecek fayda ya da ilişkileri güzelleştiren dokunuşlar, çevre düzeni, estetik dekorasyon ile ilgili uğraşlar ilgimizi çekecek. Öğleden sonra itibariyle günün geri kalanı tabiri caizse boş küme gibi diyebiliriz. Kafa karışıklığı ve dağınıklık, karmaşa ve dalgınlıklar, beklentilerin karşılanmaması, hayal kırıklıkları, yanılgı payını artıran durumlar, çok idealize ettiğimiz kişi ya da durumlarla ilgili farklı yüzleşmeler, motivasyon düşüklüğü sebebi olan gelişmeler, boş hayallerin peşinden koşma ya da körü körüne inanma eğilimleri var.

5 Nisan 2023 ÇARŞAMBA
Dolunaya adım adım yaklaşırken günlük gerginlik dozunu da hallice alacağımız nitelikte bir gün. Önemli konuşma ve görüşmeler, sonuç almayı hedeflediğimiz girişimler, anlaşmalar, iş birliği, uzlaşma noktasına vardırmak istediğimiz konular gündemde olacak. Ancak ya niyet eksik ya da şartlar bu saydıklarımız için henüz yeteri kadar oluşmamış diyebiliriz. Kalıcı kararlar, bu kararlara hizmet edecek yazışmalar, uzun vadeli hedeflerin planı, programı, ciddiyetle ele alınması gereken konuların gündem olması, resmi konuşma ve görüşmeler günün ana başlıkları arasında. Dürtüsel hareket etmemeye çalışırken kendimizi bir miktar bastırma eğilimi de var. Yanlış anlaşılmayım diye susup asıl söylemek istediklerimizi gizlemek de var. Lafının arkasında durmak, verdiği sözü tutmak, sorumluluk yükleyen kararlara imza atmak, bir konuda stabilizasyon sağlamak v.b. şeyler bugün bize yapabildiysek iyi yapamadıysak stresli hissettirecek.

6 Nisan 2023 PERŞEMBE
Terazi burcunda bir dolunay var bugün. Bu dolunay tüm ikili ilişkilerde denge, huzur ve uyum adına geldiğimiz noktayı görmeyi sağlayacak. Kiron ve Jüpiter etkisinde bir dolunay, sorunu veya çareyi büyüten etkiler iyice perçinlendi. Olan, biten, olamayan, fırsata dönüşen ya da çetrefili çözülemeyen, sorun olan her şey ayan beyan ortada olacak. Patlak veren etkilerin temelinde ucunda, nihayetinde ilişkiler olacak. Finansal açıdan da önemli gelişmelerin gün yüzüne çıkacağı tesirler söz konusu.  Bunun yanında son 14 gündür yaşanan gelişmeler ile ilgili belli bir aşamaya gelme, ne aşamaya geldiğimizi görme adına da kıymetli olacak. Mutlaka güzel bir şeyler beklememek lazım. Ama bir sorun varsa onun örtülmesi o örtülerin altında daha da büyümesi ve önlenemez noktalara varmasına sebep olabiliyor. Olan görünürse çözüm üretme ihtiyacı ya da mecburiyeti yol yakınken bulunacak çözüm yaratan formüllerin ortaya çıkmasına vesile olabiliyor. Bugünün ve dolunayın etkilerinde kalabalıkları, toplulukları ilgilendiren kararlar, kalabalıklara hitap eden konuşmalar, yeni bilgilerle buluşmayı sağlayan durumlar söz konusu olabilir. Yeni fikre, değişik bakış açısına, alternatif çözüm şekillerine kulak vermek de iyi gelebilir. Günün genelinde abartılı olan her şeyden sakınmak şart.

7 Nisan 2023 CUMA
Zor bir sabah. İnatlaşma, olaylara, şartlara karşı direnç, olmayanı oldurmaya çalışma ısrarı v.b. şeyler gerginlik malzemesi olacak. Hiçbir şekilde esneklik göstermeyen, baskıcı, yönlendirme ve etki altına alma ihtiyacında olan kişiler olacak etrafta. Huzurlu bir ortam yok ne yazık ki. Ancak bunun yanında gerçekten de yılmadan mücadele edilmesi gereken işler için motivasyonumuz da yerinde olacak. Günün ikinci yarısı ve akşam saatleri pek çok açıdan verimli şekilde değerlendirilebilir. Çok dağa ağırbaşlı, sakin, olgun tavırlar eşliğinde görüşme, konuşma, anlaşma ve uzlaşma içerikli şeyleri karar ve adımlar için destekleyici olacak.

8 Nisan 2023 CUMARTESİ
Sabah saatlerinin enerjisi pek çok şeyi yapmaya, güç ve mücadele isteyen işlerin altından kalkmaya dair motivasyon verecek. Adım atarsan gerisi gelir dedirten bir ortam bulacağız. Öğleden sonra ise şartlar çok değişkenlik gösterecek. Plansızlıkların ve beklenmedik durumların şaşkınlığı dengemizi bozabilir.

9 Nisan 2023 PAZAR
Bugün farklılık, değişiklik, hareket ihtiyacı yüksek olacak. Yeni deneyimler, değişik planlar, mecburiyetlerin minimumda olduğu ortamlar, nefes alma, rüzgarı hissetme fırsatı veren aktiviteler bugün iyi gelecek. Günün ilk yarısında inatlaşma ve şartları esnetme çabası dikkat çekecek. Bu saatlerde hoş ama boş diyebileceğimiz bir zaman dilimi yani boşa harcanmış saatler olmasın istiyorsak tembelliği üzerimizden atmak gerekecek. Öğleden sonra çok daha mücadeleli, çekişmeli, hırs ve tutku ile yapacağımız işlere zaman ayırabiliriz. Akşam saatlerinde olumsuzluklara fazla takılma, yalnız ve yeteri kadar desteklenmiyor hissetme durumu söz konusu olabilir. Ya da mecburiyetler anlaşılmadığını düşünme gibi şeyler bize kendimizi baskılanmış hissettirebilir. Tabi ki olmasın diye söylüyorum😊

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.