3 Nisan 2023 Haftasına Dair Notlar

Bu hafta Perşembe günü Terazi burcunda bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunay tüm ikili ilişkilerde denge, huzur ve uyum adına geldiğimiz noktayı görmeyi sağlayacak. Jüpiter etkisinde bir dolunay, büyüten etkiler iyice perçinlendi. Olan, biten, olamayan, fırsata dönüşen ya da çetrefili çözülemeyen, sorun olan her şey ayan beyan ortada olacak. Patlak veren etkilerin temelinde ucunda, nihayetinde ilişkiler olacak. Finansal açıdan da önemli gelişmelerin gün yüzüne çıkacağı tesirler söz konusu.  Bunun yanında son 14 gündür yaşanan gelişmeler ile ilgili belli bir aşamaya gelme, ne aşamaya geldiğimizi görme adına da kıymetli olacak. Mutlaka güzel bir şeyler beklememek lazım. Ama bir sorun varsa onun örtülmesi o örtülerin altında daha da büyümesi ve önlenemez noktalara varmasına sebep olabiliyor. Olan görünürse çözüm üretme ihtiyacı ya da mecburiyeti yol yakınken bulunacak çözüm yaratan formüllerin ortaya çıkmasına vesile olabiliyor.

Merkür’ün hafta başında Boğa burcuna geçişi ile birlikte Plüton ile kare ve Satürn ile Üçgen açılarının ardı ardına etkilerini alacağımız şekilde başlıyoruz haftaya. Özellikle Pazartesi günü iletişimde sert etkiler devrede olacak. Vurucu konuşmalar, manipülatif söylemler, kestirip atma etkisi yaratan tartışmalar, aşırı ısrarcı ve hayırdan anlamayan, daha fazlasını almaya yönelik yapılan baskıcı konuşmalar, seçilen kelimelerin can yakması,  sert kararlara vesile olması gibi riskler var. Şüpheci bakış açısı, öküz altında buzağı arayan yaklaşımlar, direkt söylemese bile karşı tarafın yumuşak karnına dokunan ifadeler eşliğinde etki yaratma eğilimi olacak. Araştırma, inceleme, detaylandırma, analiz, sondaj ihtiyacı olan konularla ilgilenmek için, karşımızdakinin üzerinde tesir yaratmak istediğimiz konuşmalar yapmak için elverişli olabilir. Aşırı ısrar, baskı, manipülasyondan kaçınmak kaydıyla bu etkiler işe yarayabilir.

Çarşamba-Cuma arasında Güneş Kiron kavuşumu etkili olacak. Cesaret, özgüven, aksiyon alabilirlik adına eksik hissettiğimiz konularda telafi şansı bulabiliriz. Ya da bunu bize hatırlatan durumlar ve kişiler devrede olabilir. Cesur adımlar adına yaralarımızı şifalandırma ya da yaraların kabuğunun tekrar kalkıp sızlaması gibi durumlar yaşanabilir. Başkasına vesilerek cesaret, başkası adına verilecek bir savaş, diğerlerini motive edip güç katacak hamleler için ideal olabilir. Bu etki altında fiziksel hasar almaya da çok müsait olacağız. Dikkatli olmakta fayda var.

Cuma günü etkili olacak Venüs Neptün sekstili ilişkilerde yumuşama, yaratıcı işlerde de verim açısından destekleyici olacak.

Cuma ve Cumartesi günleri ayrıca cesur konuşmalar, önemli kararlar, fikirleri harekete geçirmeye yönelik adımlar, motivasyon katan söylemler, aksiyon aldıran fikirler gündemde olacak.

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

Spotify de takip etmek için
https://open.spotify.com/show/3eCkFqH

Apple podcast için
https://podcasts.apple.com/us/podcast

İnstagram 
https://www.instagram.com/astrofm_fel… https://www.instagram.com/astrokarmik/

Twitter
https://twitter.com/astrokarmik

Facebook
https://www.facebook.com/astrokarmik

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.