30 Mayıs 2022 Haftasına Dair Notlar

30 Mayıs 2022 Haftasına Dair Notlar

Youtube kanalımdan haftanın yorumlarını izlemek isterseniz diye bağlantıyı şuraya bırakayım. Abone olursanız yeni tüm yayınlardan haberdar olabilirsiniz. Yazılı yorumlar için de sayfayı aşağıya kaydırabilirsiniz. 

Pazartesi günü İkizler burcunda bir yeniay gerçekleşecek. Aldebaran sabit yıldızı ile kavuşum halinde gerçekleşecek yeniay. Yeniayın yöneticisi Merkür Retro.

Bu hafta Merkür 10 Mayıs’ dan bu yana devam eden geri hareketini bitirecek ve haftanın neredeyse tamamında durakta olacak. 

4 Haziran’da 23 Ekim’e kadar devam edecek Satürn geri hareketi başlıyor. (1 Haziran itibariyle durakta olacak.)

30 Mayıs 2022 PAZARTESİ
İkizler burcunda gerçekleşecek yeniay ile haftaya başlıyoruz.  Yeniayın başlatan, tetikleyen, harekete geçme ihtiyacını artıran etkilerini göreceğimiz bir hafta olacak bu hafta. Tabi ki yeniayın bu etkilerini biraz sabırla yönetmek ve henüz Ay’ın yanık olduğunu bu sebeple de zarar veren konumunu göz ardı etmemek önemli. Her yeniayın tetiklediği mevzular farklı oluyor. Bu kez ana gündem maddeleri şöyle:

 • Zihinsel becerilerimizi ortaya koyacağımız işler
 • Bilgimizi çoğaltacak adımlar
 • Buna vesile olacak eğitimler, ortamlar ve kişilere dair bilgi paylaşımı ve geliştirmeyi hedefleyen başlangıçlar
 • Zaten bildiğimiz, daha önce öğrendiğimizin pratikte uygulanması için gereken şartlar
 • Yazma, çizme, konuşma, anlatma bizde olanı diğerlerine aktarma adına yapacağımız girişimler,
 • Ticari faaliyetler
 • Matematiksel ve hesap kitap yapmayı gerektiren işler
 • Hızlıca yayılmasını ve ilgi çekmesini istediğimiz, bir vesile ile haber niteliğindeki şeyler için başlatacağımız çalışmalar
 • Yeni fikirler, o fikirlerin ifadesi ve pratikte uygulanırlığı adına yapılacak işler, fikir alışverişlerine hizmet eden ortamlar
 • Bilgi, iletişim, haber, zihinsel ve fiziksel hareketlilik odaklı olan her şey odak noktasında olacak bu yeniay ile birlikte…
 • Bu yeniay pek çok şeye aynı anda yönelme, bir şeye odaklanmakta zorlanma, dağılma ve yeni ancak sonrasında değişken olacağı belli olan kararların altına imza atma eğilimi de verebilir.

Bu yeniayda aynı zamanda yarım olanı tamamlama, eskide kalanı tekrar gündeme alma, sürüncemede kalmış olanı bir şeye bağlama, verilen kararı sonradan tekrar gözden geçirme, gündemi başka bir vesile ile yeniden yapılandırma, kararlardan dönme, başka türlü düşünme eğilimi söz konusu olabilir.

 Zor kararlar, mecburiyetler, kaygı ve endişe yaratan düşünceler, konuşmai karar, anlaşma ve gelişmeler söz konusu olabilir. Tıkanmış olan konusunda yön değiştirme yeni yollar yaratma yeniayı diyorum ben bu kez.

Tam taahhüt konusu bu yeniay ile başlayan şeylerin sınavı olacak. Gerçekten niyetimiz sağlam mı? Kendimizi her şeyimizle niyete adayabiliyor muyuz? Verdiğimiz sözün ya da aldığımız kararın arkasında ne kadar durabiliyoruz onu göreceğiz. Risk almamak adına beklediğimiz, beklettiğimiz şeyler için gerçekten samimi bir karar ve gayret yaratabilecek miyiz onu göreceğiz.

31 Mayıs 2022 SALI
Ay günün tamamında İkizler burcunda olacak.  23:09 sonrasında günün devamında açısız olacak. İletişim ve haber trafiğinin yoğun olarak çalışacağı nitelikte bir gün. Akşam saatlerinde çok fazla dağılmamak adına kendimizi toparlamak ve disipline olabilmek için ek çaba sarf etmek gerekecek. Hep karasız olduğumuz bir konuda kafamızı netleştirecek gelişmeler yaşanabilir. Ya da bir şeyleri elemek bizi otomatik olarak sadeleştirebilir. Bize göre daha fazla deneyim sahibi olan birilerinden alacağımız görüş desteği önümüzü görme ve tabloyu netleştirme doğal olarak da ne yapacağımıza karar verme şansı sunabilir.

1 Haziran 2022 ÇARŞAMBA
Ay 08:48 sonrasında Yengeç burcunda olacak. Cuma akşam saatlerine kadar bu burçta seyredecek. Duygusal açıdan güvende olmak, sevdiklerimizle bir arada ve onların güvende olduğunu bilerek hareket edebilmek, evimizle, yuvamızla ilgilenmek için elverişli günler bunlar. Memleket meseleleri de her zamankinden daha çok ilgimizi çekebilir. Korumacı tavırlar ve güven çemberi hikayesi ön planda olacak bu 3 gün boyunca. Çarşamba günü günün büyük kısmında rahata kaçan ya da abartılı tavırlar, kontrolsüz işler, ölçüsüz hareketler ve belki de özel hayatımız sevdiklerimiz adına yapacağımız ölçüsüz harcamalar söz konusu olacak.  Günün ikinci yarısında çatışma, rekabet, saldıran, savunan yaklaşımlar, zamanı hızlandırma ve bir şeyleri aceleye getirme eğilimi söz konusu olacak. Kazalar ve ikili ve sosyal ortamlardaki mücadeleli tavırlar da riskli olabilir. Gereksiz agresyondan, bile bile alınan risklerden, tepkisel ve tırnak çıkaran tavırlardan sakınmak lazım.

2 Haziran 2022 PERŞEMBE
Ay bugün de Yengeç burcunda olacak. Bugün yapacağımız işler, görüşmeler, katılacağımız ortamlar, girişeceğimiz niyetler bir miktar planlı ve organize, stratejik hareket etmeyi, önünü arkasını hesap ederek davranmayı gerektiriyor. Her türlü alternatif durumu göz önüne alarak planını yapanlar kazançlı çıkacak. Zira gün içinde yapılmış ve tıkır tıkır işlemesini beklediğimiz planlar değişmek zorunda kalabilir. Değişim ve rutinden çıkma durumu söz konusu olacak. Birden patlak veren şeyler ani kararlara ve karar-yön değişimine vesile olabilir.

3 Haziran 2022 CUMA
Ay akşam saatlerine kadar Yengeç burcunda olacak. Saat 18:14 ile 21:37 arasında açısı ve sonrasında da Aslan burcunda olacak. Günün ilk yarısı gayet akıcı ve zorlamayan etkiler var. Bu durum rehavet ve verimsizlik veren bir şekilde de çalışabilir. Öğleden sonra ise üzerimizdeki baskı artmış, mecburiyetler yormuş ve şartları, bizi zorlayan tipler devrede olacak. Yönlendirilmiş, sıkıştırılmış, zorlanmış hissedeceğimiz durumların ortasında kalmışsak susmak kadar yüksek tepkiler vermek de zarar verebilir. Akşamın ilerleyen saatlerinde bir miktar daha kendimiz, istek ve ihtiyaçlarımıza kendi merkezimize odaklanacağız.

4 Haziran 2022 CUMARTESİ
Ay günün tamamında Aslan burcunda olacak. Özgüven, kararlılık, inisiyatif almak, cesaret ve özgüven ile hareket etmek önemli olacak. Bu şekilde davrananların hem keyif hem de verim alacağı bir gün. Ancak bu arada herkes kendi öncelikleri adına mücadele edeceğinden, birinci ve önemsenmiş olmayı beklediğinden egolar çatışabilir. Mücadele isteyen işler, rekabetli durumlar, ön planda ve lider vasıfları ile anılacağımız ortamlar için cazip bir gün. Eğlenmek, keyifli vakit geçirmek, potansiyelimizi göstermek isteği de baskın olacak.

5 Haziran 2022 PAZAR
Ay günün tamamında Aslan burcunda olacak. İnişli çıkışlı ruh hallerine yatkın, tepkili olduğumuzda bunu söylemeden geçemeyeceğimiz, sıkıcı ve bağlayıcı sorumluluklardan uzaklaşmayı isteyeceğimiz şekilde başlıyoruz güne. Günün ikinci yarısında mecburiyetler, sorumluluklar, görev icabı yapacağımız şeyler, beklentiler, bizi ağırlaştıran, yük gibi gelen meşguliyetler söz konusu. Otoritenin düzeni sağlamakta zorlanacağı, otoriteye karşı tepkinin yükseleceği,

kısıtlanmış, engellenmiş hissettiren ortamlarda tarafların karşılıklı zorlanacağı bir Pazar günü olacak.

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

Spotify de takip etmek için
https://open.spotify.com/show/3eCkFqH

Apple podcast için
https://podcasts.apple.com/us/podcast

İnstagram 
https://www.instagram.com/astrofm_fel… https://www.instagram.com/astrokarmik/

Twitter
https://twitter.com/astrokarmik

Facebook
https://www.facebook.com/astrokarmik

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.