30 Ocak 2023 Haftası – Günlük

Pazar günü Aslan burcunda ve Uranüs etkisinde bir dolunay gerçekleşecek. Beklenmedik gelişmeler, ani gelişen durumlar, şaşırtıcı haberler, öncelik ve gündem değişimleri, sert virajlar, sert kararlar, sağ gösterip sol vurmalar gündemi ile dolu bir dolunaya doğru ilerliyoruz bu hafta.

30 Ocak 2023 PAZARTESİ
Günün ilk yarısında özellikle yeni fikirler, değişik gelişme ve kararlar, bakış açısını değiştiren ve belki de cesaret katan konuşmalar, harekete geçme şansı veren çözümler, yol aldıran ve hız katan durumlar adına destekleyici olabilir. Güçlendiren iş birlikleri, zor ancak üstesinden gelmenin özgüven vereceği işler, sağlamlık hissi veren adımlar için motivasyonumuz yerinde olacak.  Saat 11:34 sonrasında Ay İkizler burcunda olacak. Hem iletişim trafiği hem de fiziksel hareketlilik artmış olacak günün geri kalanında. Öğleden sonra bu artış biraz rahatsız edebilir bizi ancak akşam saatlerinde keyfimiz yerinde olacak.

31 Ocak 2023 SALI
Güzel bir sabaha uyanıyoruz. Etkili iletişim ve sosyal beceriler eşliğinde hem işlerimizi yoluna sokma hem de güzel gelişmeler elde etme şansımız var. Bir soruna üretilecek çözüm, pratikleştiren kararlar, bir derde çare bulma çabasının sonuç vereceği durumlar yaşanabilir. İkili ve sosyal ilişkileri geliştirme, bunlardan fayda elde etme imkanı da mevcut günün ilk yarısında. Akşam saatlerinde konuşmak istediklerimizi dile getirmeme, tama olarak netlik sağlayamama, bazı konularda susmak zorunda kalma, dinleyen anlayan birilerini bulmakta zorlanma söz konusu olabilir.

1 Şubat 2023 ÇARŞAMBA
Sabah saatlerinde hem olaylar kafa karıştırıcı hem insanlar dalgın ve yanılgıya açık. Bir de bunun yanında belirsizlik ve karmaşa hali olabilir. Her kafadan bir ses çıkıyor ve aynı zamanda biz de tam olarak neye odaklanacağımızı, inanacağımızı bilemiyor durumdayız. İlerleyen saatlerde stabilizasyon ve somut gelişmeler söz konusu olacak. Sağlam adımlar, buna vesile olan fikir alışverişleri, alınacak rehberlikler, plan, program ve organizasyon işleri gündemde olacak. Ancak 14:57 ile 23:11 arasında Ay açısız olacak.  Bu sebeple sonuç ve hedef konusunda yine de bazı belirsizlikler söz konusu olabilir. Aynı anda pek çok şeye yetişmeye çalışmak ya da dağılmak yerine bir konuya odaklanmanın verimi ve huzuru artıracağı nitelikte bir gün.

2 Şubat 2023 PERŞEMBE
Aile ile ve sevdiklerimizle geçireceğimiz zaman, birlikte ve onlar için yapacağımız şeyler günün öncelikli konuları olacak. Günün ilk yarısında bir konuda abartılı ve kontrolsüz tavırlar ya da fazlasıyla iyimser yaklaşmaktan kaynaklanacak sorunlar söz konusu olabilir. İştah ve harcama konularında abartılı olan şeylerden uzak durmak gerekiyor. Gün ortası oldukça keyifli. Hem sosyalleşmek hem de bulunduğumuz mekanı, paylaştığımız şeyleri ve ilişkilerimizi renklendirmek, keyifli hale getirmek için ortam uygun olacak. Genel olarak karşımıza çıkan fırsatları ve eski deneyimlerimizi harmanlamak adına elverişli durumlar söz konusu gün boyunca.

3 Şubat 2023 CUMA
Yarın gerçekleşecek dolunay öncesinde ani haberlerin, beklenmedik gelişmelerin, duymaya hazır olmadığımız bilgilerin, ters köşe yapan durumların tetiklenebileceği tesirler giderek yoğunlaşıyor. İletişim problemleri, sert konuşma ve söylemler, sert etki yaratan bilgi ve haberler gündemi değiştiriyor. Genel olarak soruların beklenmedik yerden geldiği ve hazırlıklı olmadığımız olanla karşılaşabileceğimiz evdeki hesabın çarşıya uymadığı nitelikte bir gün.

4 Şubat 2023 CUMARTESİ
Haftanın en gergin kısmı geldi çattı. Uranüsyen tesirlerin tavan yaptığı bir hafta sonu bizi bekliyor. Gergin ve çatılmalı ortamlar, şartlarla inatlaşma hali, değişkenlere maruz kalma ve bunları kolaylıkla kabul etmekte zorlanma durumu yaşanabilir. Otorite ve kurallarla çekişme, isyan eden tavırlar, üzerimizdeki baskının artması, farklı durumlarla karşılaşıp hızlıca çözüm üretmek durumunda kalma, saçma sapan gelişmelerin dengeleri bozması da söz konusu olabilir. Genel olarak üzerimizde hissettiğimiz baskı yüksek olacak gün boyunca. Değişik bir şeylerle uğraşabilen, planın dışına bile isteye çıkabilen, farklı olana esneklik gösterebilen, alternatiflere açık olan, beklenmedik olana direnmeyen kişiler bugünü verime dönüştürebilir. Aksi de aynen geçerli 😊Sorgulamalar var bir de bugün. Bolca… Olana olmayana eyvallah diyen değil de aslını astarını sorgulayan, kuralları çiğneme eğiliminde, tepkisel ve hırçın tipler görebiliriz etrafta. Şaşırtıcı gelişmeler ve haberler, sağ gösterip sol vuran olaylar patlak verebilir. B ve C planlarını elimizde tutmak gerekecek. Ya da gereğinde hızlıca hazırlayabilmek. Hızlıca alınan başlangıç ve bitiş kararları sakıncalı olabilir. Dengesiz olan ya da dengeyi bozabilecek olan her adımda bir nefes molası verip iki kere düşünüp öyle hareket etmek gerekiyor. Beklenin bir sebepten olmadığı, beklenmeyenin de pat diye önümüze düştüğü günler bunlar. Uzlaşma ve denge ortamı yok ne yazık ki. Israr etmemek lazım 😊 Hareket, değişiklik ihtiyacına rağbet etmek iyi gelebilir. Bugünler gökyüzünün stres artırıcı genel görünümü dikkate alındığında, fazlasıyla dürtüsel, tepkisel, sivri, yaralayıcı ve yıpratıcı olayların içinde, kıyısında köşesinde yer alabileceğimizi söylüyor bizlere… Değişmesi gerekeni harekete geçirmek, denge unsuru olan çubuğu oyundan çekmeye kalkmamak önemli. Bozmak, yıkmak, sarsmak adına değil de bozuk olanı düzeltmek, dengeye getirmek adına gösterilecek çaba da öyle.

5 Şubat 2023 PAZAR
Şaşırtıcı gelişmeleri ve yön ve hedef değiştirten, ters köşe yaptıran durumları tetikleyen bir dolunay gerçekleşecek bugün. Günün tamamı voltaj yüksekliği, stres dozunu artıran ve gerginlik yaratan malzemeler ile dolu. İlişkiler açısından da inatlaşma ve çekişmeler müsait olacağız. Günün ikinci yarısında saçma sapan durumlar sebebiyle ortalık karışabilir.  Hazırlık yapalım, planlı programlı hareket edelim, her şey tıkır tıkır yürüsün dediğimiz şeyler bize o olayın tam olarak öyle olmadığını gösterebilir 😊

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.