4 Nisan 2022 Haftası – Günlük

4 Nisan 2022 PAZARTESİ
Ay günün tamamında Boğa burcunda olacak. Mevcut şartlarımızı devam ettirmek, düzenimizi korumak ve bir şeyler için çok fazla mücadele etmek zorunda kalmamak istiyoruz bugün. Ancak ne yazık ki gergin ve çatışmacı haller, savaşa dönen ilişkiler, şartları ve bizi zorlayan kişiler, göz ardı edemeyeceğimiz problemler bugün bizi biraz uğraştıracak. Yani mecburen kendimizi bir çeşit savaş alanının ortasında bulabiliriz. Hedef ya da kaynak herkes için farklı olabilir ancak ana tema savaşan mod olacak.  Akşam saatlerinde bu gergim atmosfer bir miktar dağılacak ve yerini daha esnek durumlara ve ruh hallerine bırakacak.

5 Nisan 2022 SALI
Ay saat 06:03 sonrasında İkizler burcunda olacak. Zihinsel aktif ve genel olarak da hareketli bir gün olacak. Pek çok şeye aynı anda kafa yormak, pek çok kişiye laf anlatmak zorunda kalacağımız, bu nedenle de gergin ve dağınık bir gün yaşayabiliriz. Mars Satürn kavuşumu ve AD leri ile kare açı kesinleşmesi günü haftanın en dikkate çeken günü haline getiriyor. Çatışma, anlaşmazlık, halledilmesi zor problemler, işin içinden çıkılmaz sorunlar, zamanla yarıştığımız ancak saatlerin akmadığı durumlar söz konusu olabilir. Sabır göstermek zorunda kaldığımız ancak aranan sabra ulaşmakta zorlandığımız çetrefilli işlerin içinde yer alabiliriz. Tepki göstermek istediğimiz ve aslında tepki gösterecek haklı bir gerekçemiz olmadığını bildiğimiz için bastırdığımız ruh halleri söz konusu olabilir.

Ne kadar dengede kalırsak o kadar iyi olacak. Dış şartlar ve hayatı bir vesile ile paylaştığımız kişiler bizi çekiştirse ve patlama noktasına getirse bile sakin kalmak şart. Yoksa sağlık açısından da kendimizi gereksiz yere yıpratmış ve listemizde yeni bir sorun eklemiş olabiliriz.

6 Nisan 2022 ÇARŞAMBA
Ay günün tamamında İkizler burcunda olacak. İletişim, bilgi paylaşımı ve karar alma süreçleri açısından kaliteli bir gün. Zihinsel olarak yoğunlaşmamız gereken, öğrenme, öğretme süreçlerine dair işlerden verim alınabilir. Uzlaşmayı gerektiren, konuşup anlaşmaya varmayı ümit ettiğiniz konuları gündeme alabilirsiniz. Bilginin alındığı, kullanıldığı, yayılıp paylaşıldığı, fikir alışverişlerinin yapıldığı ortamlar hem mutlu edecek hem de sosyal alanda kendimizi kolay ifade ettiğimiz için zoru kolaylaştırma, problemleri çözme, çıkış yollarını görme şansı bulacağız. Bugün başlayacağımız ve girişimini yapacağımız işlerde akıcılık ve fayda elde etme şansı var. Bugün “zor kısmı atlattık” hissi ile yapıcı ve yapılandırıcı bakış açısına daha yatkın olacağız. İkili ve sosyal ortamlarda düşünceleri sunma, bilgiyi kullanma, yenilerini öğrenme, anlaşma açısından değerlendirilebilir nitelikte bir gün.

7 Nisan 2022 PERŞEMBE
Ay saat 18:30 a kadar İkizler burcunda ve 06:14 sonrasında bu saate kadar açısız olacak. Güne Jüpiter Neptün kavuşum etkilerini deneyimleyerek başlayacağız. Ay bu açıyı tetikleyecek erken saatlerde. Yanılgılar, ölçüsüz bir rahatlık, dağılma, aynı anda pek çok şeye kayan ilgimizin yaratabileceği aksilikler, odaklanma sorunları söz konusu olabilir. Ancak hedeflerimiz ve tamamlanması gereken işlerimiz, hız katılması beklenen iş ve görevler söz konusu olduğunda çabucak toparlanma ve gerçekten de işlere ivme kazandırma motivasyonu kazanabiliriz. O zaman hedef odaklı hareket etmek verimi artıracak diyebiliriz. Bugün ayrıca sağlam planlar yapmak ve yol haritaları belirlemek, tecrübe kazanacağımız işlere niyet edip bunların plan programını yapmak, tecrübeye kulak vermek açısından da elverişli bir gün. Güven veren ve diğer insanların üzerinde etki bırakacak biçimde fikirleri ifade edebiliriz. Ağırbaşlı, sınırlarını ve kendini bilen konuşmalar, karşısındakini ve üzerinde durulan meseleyi ciddiye alan tavırlar bugünün kalitesini artıracaktır. Bu etki altındayken insanlarla çok fazla iç içe girmemek, özel olanı uluorta paylaşmamak, hem konuşmalarımızda hem de muhatap olduğumuz kişilerle alakalı olarak biraz seçici davranabilmek kıymetli olacak. Saat 18:30 sonrasında ailece bir arada olmak, sevdiklerimizle bir arada vakit geçirmek ihtiyacı daha fazla olacak. Önemli ve somut sonuç almayı, ilerleme kaydetmeyi istediğiniz hamleler, görüşmeler, başlangıçlar için akşam saatlerini veya yarını bekleyebilirsiniz.

8 Nisan 2022 CUMA
Ay günün tamamında Yengeç burcunda olacak. Haftanın geliştirici ve fırsatlar sunan günlerinden biri. Özellikle kendimizi, niyet ve düşüncelerimizi, kararlarımızı ifade adına göstereceğimiz cesaret kıymetli olacak. O cesareti kırmaya yönelik gelişmelere rağbet etmemeli.

  • Söyleyemediklerimizi dile getirmek,
  • Fikirlerimizi, düşüncede kalmış planları harekete geçirmek,
  • İcraatlarımıza plan program strateji katmak 
  • Aklımıza hız, düşüncemize pratiklik, hareketimize mantık katmak için ideal olabilir bugünün hikayesi.
  • Sesimizin dozunu ve söyleyiş biçimimizi ayarlamak önemli olacak bugünlerde. Meydan okuyucu, kafa tutan, ders- akıl veren, öğretmen edasıyla konuşan, sesini yükseltip söyleneni duymayan, duysa bile dinlemeyen, en doğrusunu ben bilirim diyen yaklaşımlar kayıp getirebilir. Kelimelerin seçiciliğe ihtiyacı olacak. Yeri geldiğinde ve gerektiği şekilde konuşmak ve gerekeni söylemek ana tema aslında. Sınırları bilmek, saygıyı yitirmemek, karşımızdakine alan tanımak da öyle.
  • Ticari konularda, hareket halinde yapacağımız işlerde, fiziksel efor harcayacağımız uğraşlarda, el becerisi, ataklık, çeviklik gerektiren meselelerde desteklenmiş olacağız.

JÜPİTER KAD ARASINDAKİ SEKSTİL AÇI DA AKTİF OLACAK bu hafta. Jüpiter’in  Neptün kavuşumu öncesinde AD leri ile olumlu etkileşimi destekleşme, uyum ve uzlaşmaya hizmet edecek kadersel dokunuşlar, olumlu olana dair inancın yükselmesi söz konusu olabilir.

Bugün akşam saatlerinde değişiklik ve farklı bir şeyler deneyimleme ihtiyacımız yüksek olacak. Rağbet etmek lazım 😊

9 Nisan 2022 CUMARTESİ
Ay Yengeç burcunda olacak. Olaylara duygusal açıdan yaklaşacağımız, güvencede olmak adına biraz fazla korumacı davranacağımız nitelikte bir gün olacak. Sabah saatlerinde alınganlık ve kırılganlık göstereceğimiz durumlarla ve kişilerle karşılaşabiliriz. Normalde tepki göstermeyeceğimiz bir şey için sabırlar taşmış olabilir. Ya da karşımızdaki tam on ikiden yumuşak karnımız olan noktayı keşfetmiş olabilir. Ailevi meseleler her zamankinden daha yorucu ve gerginlik malzemesi haline gelmiş olabilir. Genel bir tolerans eksikliği olacak havada. Tabi ki olmasın diye söylüyorum 😊

Günün ikinci yarısı neyse ki bu gergin hava dağılacak.  Kabullenici, olayları esneklikle yöneten, duygusal açıdan rahatlatıcı ve anlaşılmış, desteklenmiş, kabullenilmiş hissettiren kişiler devrede olacak. Yardımlaşma, dayanışma, destek, bilgi alış verişleri için güzel etkiler var öğleden sonra ve akşam saatlerinde. Geç saatlere kadar varmadığınız sürece günü olumlu, tatminkar, huzur veren etkiler ile sonlandırma şansı var.  

10 Nisan 2022 PAZAR
Ay saat 06:59 sonrasında Aslan burcunda olacak. Keyif veren ve paşa gönlümüz istediği için yapacağımız aktiviteler bugün kıymetli olacak. Bugün ayrıca motivasyonumuzu azaltan bize kendimizi olduğumuzdan daha az yeterli hissettiren, etkimizi azaltan kişi ve ortamlardan uzak olmayı tercih edeceğiz. Kendimize odaklanmak, merkezimizi ve önemimizi hatırlamak adına değerlenebilir gün. Ancak söz konusu ilişkileri yönetmek olduğunda iletişim tıkanıklıklarına yatkın olacağız. Genel olarak hoşgörü ve karşılıklı anlayış halinin eksikliği söz konusu bugün. Herkes kendi doğrularında ve bildiğinde sabit ve ısrarcı olacak. Fikirler, kararlar, bilgiler karşınızda duranlar olduğunu bilmenize rağmen öne sürülecek. Haklı olma ve bunu ispatlama ihtiyacı yüksek olacak.

  • Bazı düşünce ve sözleri, hareketleri takıntı haline getirme, fikirlerimizle diğer insanların üzerinde baskı kurmaya çalışma ve kuru kuruya yani bir şeyin değişmeyeceğini bilsek bile inatlaşmalara tutuşma riskimiz var.Aşırı ve fevri tepkiler verme, sözlü atışmalara girme, karar ve fikirlerde radikal değişimler yaşama, kışkırtıcı söylemlere maruz kalma ihtimali olabilir.
  • Önemli görüşmeleri bu etki altında iken planlamasak iyi olur. Mecbur kalmışsak da baskı kurmaya çalışan yaklaşımlardan uzak durmakta fayda var. Siz yapmazsınız da karşınızdaki sözleri ile içinde bulunduğunuz durumu manipüle edebilir. Olmaz cevabını kabul etmeyen kişilerin ısrarı illallah dedirtebilir. Görüşme ve konuşmalarınızda acaba bu cümlemin sonucu nereye varır ve kimlere dokunur diye düşünebilmek de önemli bir meziyet olacak bu etki altındayken… 

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.