4 Temmuz 2022 Haftası – Günlük

Youtube kanalımdan haftanın yorumlarını izlemek isterseniz diye bağlantıyı şuraya bırakayım. Abone olursanız yeni tüm yayınlardan haberdar olabilirsiniz. Yazılı yorumlar için de sayfayı aşağıya kaydırabilirsiniz. 

4 Temmuz 2022 PAZARTESİ
Ay Başak burcunda olacak. İşimize ve yapılacaklara odaklanma isteğindeyiz bugün. Günün ilk yarısında bunun için fırsatlarımız olacak. İkili ve özel açıdan kurduğumuz irtibatlar iş bitirmeye, yapılacaklar listesini tamamlamaya ve iş birliğine hizmet edecek. Günün ikinci yarısında ise amaçlı, somut hedefli olmayan ve fayda sağlamayan sosyalleşme ortamlarından rahatsızlık duyacağız. Samimiyetsizlik ya da ölçüsüz samimiyetler her zamankinden daha yorucu gelecek. İlişkiler açısından beklentimiz karşılanmamışsa gerginlikler, inatlaşmalar da yaşanabilir. Rahat tavırlar ve sorumsuz davranışlar itici gelecek. Günün verim alacağımız zaman dilimi ilk yarısı olacak. Akşamın ilerleyen saatleri de planın dışına çıkmak, değişik bir şeylerle uğraşmak, canlılık katacak aktivitelere yönelmek için elverişli olabilir.

5 Temmuz 2022 SALI
Ay bugün de Başak burcunda olacak. Bugün iletişim ve karar mekanizmaları açısından her zamankinden daha cesur ve ifadeci olacağız. Mars Boğa, Merkür Yengeç burcuna geçecek ve aralarında sekstil açı kesinleşecek gün içinde. Her açıdan çok daha stabil, düzenli ve güven veren şartları oluşturmak adına çözüm üreten tavırlar dikkat çekecek. Pratikleştirenler, soruna değil de çıkış yollarına odaklananlar, buna yönelik karar ve aksiyonlar alanlar, bunları ifade edenler yol alacak. Her durumda net olmak, net sonuçları ve yolları seçmek önemli. Zira bir dağınıklık ve karmaşa hali, yanılgı ve gerçekleri görmekte zorlanma durumu da var gün içinde. Özellikle gün ortası ve öğleden sonraki zaman diliminde. Akşam saatlerinde iş ve güç birlikleri, dayanışma hali, etki bırakan yaklaşımlar ve ikna etmeye, yönlendirici olmaya yönelik yaklaşımlar söz konusu olacak. Zor işlerin altından kalkma, mücadelenin içinden kazançla geçme adına motivasyonumuz yüksek olacak.

6 Temmuz 2022 ÇARŞAMBA
Ay Terazi burcunda olacak. Kolaya kaçan, yorulmadan işleri halletmeye çalışan, uğraştığı işleri hafife alan, ciddiyet göstermekte zorlanan kişiler görebiliriz etrafta bugün. Her açıdan ölçüyü kaçıran yaklaşımlar sorun teşkil edecek. Harcamalar, dozu ayarlanamamış samimiyet, tembelleşen tavırlar, nasıl olsa bakış açısı ile yürütülen işler ve ilişkiler problem yaratabilir. Kullandığımız ifadeler de olumlu ya da olumsuz anlamda amacından sapabilir. Sonrasında bizi zora sokabilir. Gün boyunca etkili olan Venüs Kiron sekstili ilişkilerde şifalanma, ilişkiler yoluyla şifalanma adına olumlu etkiler sunacak.  Belki de bu rahatlık hali pek çok kalıbın kırılmasına, daha önce çok önemsediğimiz için yumuşak karnımız haline gelmiş bir şeylerin önemini bir vesile ile yitirmesine, iletişim temelli ya da iletişimsizlik kaynaklı oluşmuş sorunların şifasına yol açabilir.

7 Temmuz 2022 PERŞEMBE
Ay Terazi burcunda olacak. Sabah saatlerinde fiziksel açıdan ufak tefek kaza ve sakarlıklara ya da anlaşmazlıklardan kaynaklı sorunlara açık olacağız. Ancak sonrasında genel olarak haftanın en verimli günlerinde biri diyebiliriz. Uyum, iş birliği, anlaşma, somut sonuçlar, uzun vadeli hedef ve kararlar, tecrübe edineceğimiz işler, tecrübeye kulak vermemiz gereken durumlar, mantıksal kararlar, bunlara götüren anlaşmalar, kalıcı taahhütler, olgun yaklaşımlar, realitede kalmayı kolaylaştıran gelişmeler söz konusu olacak.
Gecenin ilerleyen saatlerinde stres veren durumlar yaşanabilir.

8 Temmuz 2022 CUMA
Dinlendirici bir uyku için fırsat bulabildiysek güne dinamik şekilde başlayacağız. Tersi durumda gergin ve patlamaya hazır bir ruh hali ile kalkacağız yataktan. Ay saat 08:14 sonrasında Akrep burcunda olacak. Haftanın en stresli günlerinden biri. Hem çatışma ve agresyona hem de şartları zorlama, açılmayacak kapıları itekleme inadına yatkın olacağız. Hem fiziksel zararlar hem otorite otorite ile sorunlar hem de özgüven zedeleyen, yıpratıcı gelişmeler söz konusu olabilir. Cesaret kıran durumlar ya da cesaretsizliğimizi sorgulatan şeyler yaşanabilir. Ölçüsüz tepkiler ve önünü arkasını düşünmeden edilen laflar, zarar vermeye ve görmeye yatkınlık veren hamleler, kör gözüne alınan  riskler, buna hizmet edecek kararlar ve söylemler, otorite konumundaki kişilerin kendi arasında ya da onlarla yaşanacak çatışmalar günün riskleri arasında. Yapamayacağı ya da zaten yapmayacağı şeyleri tehdit olarak savuran tipler ortamları gerebilir. Anlaşma, uzlaşma, huzur, dinginlik, keyif, destekleşme kapıları ne yazık ki biraz kapalı olacak bugün. Genel olarak haddi aşan her şeyden sakınmak gerekiyor.
9 Temmuz 2022 CUMARTESİ
Ay bugün de Akrep burcunda olacak. Günün ilk yarısı nispeten akıcı ve yapıcı etkiler altında olacağız. Ancak öğleden sonrasında planlar değişmek zorunda kalacak. Olana, olmaya rıza göstermek, uyum sağlamak, esnek davranabilmek günün anahtarı diyebiliriz. Eskiye dönmek, bilineni uygulamak, yeni deneyim ihtiyacımızın bizi yönetmesine müsaade etmeden huzurda kalabilmek önemli olacak. Her zaman alışık olduğumuz düzeni bulamamak, bildiğimizi yaşayamamak da gerginlik malzemesi olabilir gün içinde. Dış şartlarda olanın ya da çok istememize rağmen olamayanın toleransı kıymetli.

10 Temmuz 2022 PAZAR
Dış Ay saat 11:34 e kadar Akrep burcunda ve saat 07:34 ile bu saat arasında açısız olacak. Özellikle günün ikinci yarısı farklı şeylerle uğraşmak, her zaman alışık olduğumuzun dışında bazı aktivitelerde bulunmak, değişik planlar yapmak ya da plan yapmadan doğaçlamasına bir şeyleri deneyimlemek için ideal olabilir. Yeni bir şeyler ortaya koymak, daha önce denemediğimizi denemek, farklı özelliklerimizle ön plana çıkmak için şartlar uygun olabilir.

 

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

 

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.