5 Aralık 2022 Haftası – Günlük

5 Aralık 2022 PAZARTESİ
Ay Boğa burcunda olacak. Gün içinde kendimizi güvende hissetmek, çok fazla yorulmadan verim alacağımız şekilde günü değerlendirmek, finansal açıdan kazançlı çıkmak istek ve ihtiyacımız yüksek olacak. Bazı yeni konular ve tercihler gündeme gelebilir. İki şey arasında bir seçim yapmamız gerekebilir. Konfor alanında kalmak ile daha önce tecrübe etmediğimiz bir şeye yönelmek arasında kalabiliriz. Günün ikinci yarısı ve akşam saatleri ne kadar kontrol etmeye kalksak da bir şeylerin patlak vermesi, üzeri örtülen şeylerin aniden ortaya çıkışı, beklenmedik gibi görünen şeylerin  gündem olması söz konusu olabilir.

6 Aralık 2022 SALI
Ağzımızdan çıkanı, verilen sözü, sarf ettiğimiz cümleleri tartmak gereken bir gün. Kontrolsüz çıkışlar da yapabiliriz, boyumuzu aşan şeylerin vaadini de verebiliriz. Çok ve boş konuşan tipler sinir bozucu olabilir. Arkası doldurulamayan ve dolu dolu vaatler gibi görünen konuşmaların, fikirlerin, tekliflerin ortasında kalabiliriz. Günün ikinci yarısı sağlamlık, güç isteyen işlerin altından kalkabilme motivasyonu, kararlılık açısından daha destekleyici. Önemli işler ve etkili olmayı, etkili sonuçlar elde etmeyi beklediğiniz şeyler için değerlendirilebilir. Yeter ki uçuk kaçık hayallerin peşinden gitmediğinizden emin olun.

7 Aralık 2022 ÇARŞAMBA
Ay günün tamamında İkizler burcunda olacak ve Merkür bugün Oğlak burcuna geçecek. Gün boyunca merak eden, öğrenme, duyma, bilgi sahibi olma eğiliminde olacağız. Bu sebeple çok fazla bilgi akışı ve bunların vereceği stres de yüksek olacak. Zira duyduğumuz ya da öğrendiğimiz her şey de hoşumuza gitmeyecek. Hızlı gelişmeler ve kararlar gündem olabilir.

Merkür 11 Şubat’a kadar devam edecek Oğlak burcu yolculuğuna başlayacak. Bu süreçte 29 Aralık 18 Ocak arasında geri hareketi olacak.

Zihinsel organizasyon, hedef odaklı ve planlı düşünebilme, ciddiyetle ele alınacak plan ve projelere ya da bizim bu gözle gördüğümüz şeylere odaklanmak adına önemli bir süreç olacak. Boş konuşmalar, ayakları yere basmayan hedefler, içeriksiz konular, somut bir şeye varmayacak, vardırmayacak maddeler gündemden düşecek. Gerçekçi olana odaklanıp gerçek sonuçlar ve somut tatmin verecek hedeflere yöneleceğimiz bir dönem olacak. Aklımız bu şekilde çalışacak. Bu merkezde planlar yapıp, çözümler üreteceğiz. Riskleri ölçen, tedbirini alan bakış açıları yürüdüğümüz yolda hataya fırsat tanımayacak şekilde düşünmemizi sağlayacak. İletişim konusunda da ciddiye almak ve alınmak isteyeceğiz. Ticari konulara bakış açımız da uzun vadeli ve başarı-kazanç getirecek nitelikte olacak. Resmi başvuru ve organizasyonlar, ciddi teklifler ve görüşmeler de gündeme gelebilir. Retro dönemini de dikkate aldığımızda kalıcılık adına üzerinden geçmeyi, ince eleyip sık dokumayı, netlik kazanmayı ve güven veren ve istikrar sağlayan olmayı gerektiren kararlar, hedefler bu dönemde gündeme bolca gelecek.

8 Aralık 2022 PERŞEMBE
Bugün retro Mars etkisinde İkizler burcunda bir dolunay meydana gelecek. Bir şeylerin ortaya çıkması, yalanın, üçkağıdın, kumpasların, arkadan dönen işlerin, dolandırıcılık hikayelerinin, gerçek dışı olan şeylerin ifşası, patlaması söz konusu olabilir bu dolunay ile birlikte. Kol kırılır yen içinde kalır denilen şeyler ortaya dökülebilir. Hiç beklemediğimiz yerden gol yediğimizi görebiliriz. Finansal, ticari konularda kanma kandırılma vakaları ses getirebilir. Kapılar arkasında konuşulanlar veren nitelikte olabilir. Dönen dolaplar hikayesi var bu dolunayda. Fiziksel olarak da zarar verebilecek her türlü risk mevcut dolunay ile birlikte. Doğa olayları da insan ürünü olan zarar da söz konusu olabilir. Hareketliliği tetikleyen bir dolunay bu. Bir şeylerin harekete geçmesi, bir planın devreye sokulması, başkalarına zarar verebilecek ancak hız kazandıracak bir şeylerin hayata geçirilmesi söz konusu olabilir.

Bugün özelinde bakacak olursak sabah saatleri koşturmacalı ve gergin, gün ortası toparlayıcı ve sağlamlaştıran, akşam saatleri de dağınıklık, karmaşa ve yanılgı ile geçme eğiliminde. Dolunayın gergin ve yanıltıcı etkilerini göz ardı etmeden, acele ile karar ve tepki vermeden, anlamaya, dinlemeye, kavramaya zaman ayırıp özen gösterecek günün risklerini yönetme şansımız var.

9 Aralık 2022 CUMA
Ay 10:48 sonrasında yengeç burcunda olacak. Günün hemen tamamında olayları olduğundan kolay, hafif, iyimser algılama eğilimi olacak. Pozitif yaklaşımlar eğer sıkıntılı süreçlerden geçiyorsanız gerçekten de rahatlatıcı olabilir. Ancak her şeyin fazlası zarar olduğundan bu konuda da ölçüyü kaçırmak, gerçekten kontrollü ve tedbirli olmamız gereken noktaları kaçırmamıza sebep olabilir. Özellikle sevdiklerimiz, ailemiz ve duygusal anlamda sorumluluğunu hissettiğimiz kişiler adına yapılacaklar, alınacaklar konusunda gözümüz hiçbir şeyi görmeyebilir. Ölçüsüz, abartılı olan tepkilerden, harcamalardan, “ nasıl olsa”  ile başlayan ya da tetiklenen her türlü karar ve adımdan kaçınmak gerekiyor. Beklentilerin çok yükselmesi, objektiflikten çıkması, beklentilere karşılık vermek konusunda abartılı yaklaşımlar söz konusu olabilir. Venüs-Jüpiter kare açısının 29 dereceden olması bu yukarıda bahsettiğim riskleri daha da artırıyor. Bugün çok da gündemimizde olmayan şeyler, tedbirli olmak, sınırları bilmek aslında çok önemli olacak. Gereksiz bir iyimserliğe düşmek, ihtiyacımız olmayan bir kavganın içine girivermek v.b. tuzaklara dikkat!

10 Aralık 2022 CUMARTESİ
Ay günün tamamında Yengeç burcunda olacak. Evimizle, ailemizle, sevdiklerimizle ya da onların için yapacağımız şeyler günün en önemli başlıkları arasında olacak. Sorumluluklar, yapılması gerekenler, koruma, güven ihtiyacı adına alınan önlemler gündemde olacak. Sabah saatlerinde bir kırgınlığın ya da kırıcı bir durumun gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Hep hassasiyet göstermediğimiz bir mesele ya da bir tavır bu kez her zamankinden daha çok hasar yazabilir. Akşam saatlerinde rutinin dışına çıkmak, bir şeyler denemek, farklı bir şeylerle uğraşmak isteyeceğiz. Sürpriz gelişmeler yaşanabilir ya da bir başkasına yapacağınız sürpriz için elverişli şartlar yaratılabilir.

11 Aralık 2022 PAZAR
Ay neredeyse günün tamamında Yengeç burcunda olacak. Günün ilk yarısında bir şeyler kendiliğinden akacak ve şartları bizim değiştirmemiz ya da yön verici olmamız gerekmeyecek. Zaten buna imkan da bulamayacağız. Ancak öğleden sonra gerginlik artacak.  Kendi bulunduğu noktadan esneklik göstermeyen kişiler yorucu olacak.  Sevdiklerimiz üzerinde kurduğumuz baskının dozu gerginliğin seviyesini belirleyecek. Aşırı sahiplenici, kuşkucu, baskıcı, yönlendirici tavırlardan kaçınmak şart. Akşam saatlerinde çok daha serbest, pozitif, geliştirici olana meyilli,  fırsatları değerlendirmeye hevesli, öğrenmeye açık olacağız.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.