5 Aralık 2022 Haftasına Dair Notlar

Bu hafta 8 Aralık Perşembe günü retro Mars etkisinde İkizler burcunda bir dolunay meydana gelecek. Bir şeylerin ortaya çıkması, yalanın, üçkağıdın, kumpasların, arkadan dönen işlerin, dolandırıcılık hikayelerinin, gerçek dışı olan şeylerin ifşası, patlaması söz konusu olabilir bu dolunay ile birlikte. Kol kırılır yen içinde kalır denilen şeyler ortaya dökülebilir. Hiç beklemediğimiz yerden gol yediğimizi görebiliriz. Finansal, ticari konularda kanma kandırılma vakaları ses getirebilir. Kapılar arkasında konuşulanlar veren nitelikte olabilir. Dönen dolaplar hikayesi var bu dolunayda. Fiziksel olarak da zarar verebilecek her türlü risk mevcut dolunay ile birlikte. Doğa olayları da insan ürünü olan zarar da söz konusu olabilir. Hareketliliği tetikleyen bir dolunay bu. Bir şeylerin harekete geçmesi, bir planın devreye sokulması, başkalarına zarar verebilecek ancak hız kazandıracak bir şeylerin hayata geçirilmesi söz konusu olabilir.

BU hafta ayrıca Jüpiter ile kare açısının ardından Merkür Çarşamba günü Oğlak burcuna geçecek. Venüs de aynı şekilde Jüpiter karesinin ardından Cuma günü Oğlak burcuna geçecek. Finansal ve ticari konularda kontrolsüz hamleler, kararlar, risk teşkil eden adımlar söz konusu olabilir. İlişkilerde ve iletişim konusunda da abartılı olan şeylerden kaçınmakta fayda var. Ancak hafta sonu itibariyle bu ve benzeri konularda çok daha olgun, aklı selim, stratejik, tedbirli, ayakları yere basan şekilde davranmaya ve düşünmeye yatkın olacağız. Uzun vadeli düşünmeye, davranış ve planlarımızda uzun geleceğe yönelik değişiklikler yapmaya meyilli olacağız.

Merkür 7 Aralık itibariyle 11 Şubat’a kadar devam edecek Oğlak burcu yolculuğuna başlayacak. Bu süreçte 29 Aralık 18 Ocak arasında geri hareketi olacak.

Zihinsel organizasyon, hedef odaklı ve planlı düşünebilme, ciddiyetle ele alınacak plan ve projelere ya da bizim bu gözle gördüğümüz şeylere odaklanmak adına önemli bir süreç olacak. Boş konuşmalar, ayakları yere basmayan hedefler, içeriksiz konular, somut bir şeye varmayacak, vardırmayacak maddeler gündemden düşecek. Gerçekçi olana odaklanıp gerçek sonuçlar ve somut tatmin verecek hedeflere yöneleceğimiz bir dönem olacak. Aklımız bu şekilde çalışacak. Bu merkezde planlar yapıp, çözümler üreteceğiz. Riskleri ölçen, tedbirini alan bakış açıları yürüdüğümüz yolda hataya fırsat tanımayacak şekilde düşünmemizi sağlayacak. İletişim konusunda da ciddiye almak ve alınmak isteyeceğiz. Ticari konulara bakış açımız da uzun vadeli ve başarı-kazanç getirecek nitelikte olacak. Resmi başvuru ve organizasyonlar, ciddi teklifler ve görüşmeler de gündeme gelebilir. Retro dönemini de dikkate aldığımızda kalıcılık adına üzerinden geçmeyi, ince eleyip sık dokumayı, netlik kazanmayı ve güven veren ve istikrar sağlayan olmayı gerektiren kararlar, hedefler bu dönemde gündeme bolca gelecek.

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

Spotify de takip etmek için
https://open.spotify.com/show/3eCkFqH

Apple podcast için
https://podcasts.apple.com/us/podcast

İnstagram 
https://www.instagram.com/astrofm_fel… https://www.instagram.com/astrokarmik/

Twitter
https://twitter.com/astrokarmik

Facebook
https://www.facebook.com/astrokarmik

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.