5 Eylül 2022 Haftası – Günlük

5 Eylül 2022 PAZARTESİ
Ay Oğlak burcunda olacak. Sorumluluklar, yapılması ve organize edilmesi gereken işler gündemimizde olacak. Günün ikinci yarısı bu açıdan zorlanabiliriz. Birileriyle hem fikir olmak da sorumluluk bilinci açısından ortaklaşa hareket etmek de kolay olmayacak.  Yeteri kadar sahiplenilmemiş görevler, korunamayan sınırlar, gösterilmeyen saygı rahatsızlık yaratacak. Günün ilk yarısını verimli değerlendirmek ilerleyen saatlerde daha rahat davranabilme lüksü verecek.

6 Eylül 2022 SALI
Günün ilk yarısında değişiklik ihtiyacı, farklı yolları tercih etme eğilimi fazla olacak. Yeni deneyimler için, bakış açımızı değiştirecek gelişmeler ve bilgiler için güzel bir atmosfer olacak.  Öğleden sonra da uyum, anlayış ve esneklik artmış olacak. Başkalarına fayda sağlayacak çalışmalar, gerginliği, katı kuralları mesafeleri azaltan, affedici ve dengeleyici yaklaşımlar söz konusu olacak. Geç saatlere doğru ise üzerimizdeki baskı artmış olacak. Önemli işlerinizi, görüşmelerinizi geç saatlere bırakmadan halletmek iyi olabilir.

7 Eylül 2022 ÇARŞAMBA
AY Kova burcunda olacak. Hareketli, sosyal açıdan verimli, aksiyon alma ve sorun çözme şansı veren bir gün.

8 Eylül 2022 PERŞEMBE
Ay Kova burcunda olacak. Şartların değişkenliği, hesap edilmemiş gelişmeler, duygusal dalgalanmalar, bunlara vesile olacak olaylar ve ortamlar söz konusu olabilir. Durduran, hız kesen, motivasyon azaltan bu da nereden çıktı dedirten sorun ve aksaklıklar yaşanabilir. Yapmayı tercih etmediğimiz görevler bizi bekliyorsa şartlarla kavga etmek yerine esneklik gösterebiliriz. Genel olarak gergin ve sıkılmış hissedeceğimiz bir gün.  Kısıtlanmış, istediğimiz gibi hareket edemiyor olduğumuz ortamlar her zamankinden daha çok rahatsız edebilir. Yalnız, desteklenmiyor, kabul görmüyor gibi düşündüren durumlarda kalabiliriz.

9 Eylül 2022 CUMA
Ay Balık burcunda olacak. Dağılan ve zamanı yönetmekte zorlanacağımız bir gün. Sıkı tutulması, disiplinle hareket edilmesi, tamamlanması gereken işler aksayabilir. Ciddiyet, sorumluluk bilinci ve sınırlar konusunda sorun yaşanabilir. Kolay harcayan müsriflik eden tavırlar hem elimizdeki fırsatlar, hem zaman hem de maddi konularda yaşanabilir.

10 Eylül 2022 CUMARTESİ
Başak burcunda bir dolunay gerçekleşiyor bugün.
• Ruhsal açıdan tatmin veren konular, maneviyata yönelik çalışmalar, şifa ve şifacılık ile ilgili konular, yaratıcılık gerektiren iş ve uğraşlar dolunayın temaları arasında.
• Dolunay ile birlikte bazı şeyler için, bazı konularda ya da bazı kişilere karşı fedakarlık yapmak gereği ortaya çıkabilir. Ya da daha önce yapılan bir fedakarlığın olumlu ya da olumsuz sonuçlarıyla yüzleşebiliriz.
• Sadece plan, ilham, niyet aşamasında olan bir şeylerin aslında ne kadar çok özveri ve çaba gerektirdiğinin farkına varabiliriz.
• Olanı biteni, gözümüzün önünde net olanı görmezden geldiğimiz bir konuda gerçeklerle yüzleşmek durumunda kalabiliriz.
• Bu dolunayda normal şartlarda ayrıntılarında dolandığımız için asıl meseleyi ve çıkış yollarını göremediğimiz tablolar netleşebilir.
• Duygusal ihtiyaçlarımız ile kabul görmesi gereken realitemiz arasında yaşanacak ikilemler yorucu olacak.
• Duygusal gerekçelere dayalı olarak yaklaştığımız konularda, aldığımız kararlarda akıl ve sağ duyu ile hareket etmemiz gerekebilir.  Ya da tam tersi duygusal hassasiyetleri göz ardı ederek attığımız adımlar ya da aldığımız kararlar bu kez duygusal açıdan bizi yeni bir değerlendirme yapmaya götürebilir.
• Aklımızdan geçenle gönlümüzden geleni bir araya getirmekte zorlandığımız, bir seçim yapmak durumunda kaldığımız gelişmeler yaşanabilir bugünlerde.
• Alternatifler, beklenmedik yollar, hazırlıklı olmadığımız gelişmeler, sonradan gelen haberler, ani bir kararla yapılan plan değişiklikleri gibi şeyler söz konusu olacak tüm bu ikilemlerin ortasında.

  • Yeni, değişik, plansız, tebdili mekan hissi veren her şey her zamankinden cazip ama aynı zamanda her zamankinden de akıcı olacak. Yani kontrol etmeye kalksak bile su akıp yolunu bulacak olası değişkenler ile alakalı olarak.

Dolunayın hem bireysel anlamda hem de ülkemiz açısından güzelliklere vesile olmasını gönülden dilerim.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

 

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.