5 Haziran 2023 Haftası – Günlük

5 Haziran 2023 PAZARTESİ
Güne erken başlayanlar için karmaşa, kaos, belirsizlikler, dalgınlık ve dağınıklık durumu söz konusu olacak. Saat 10:30 sonrasında çok daha organize, planlı ve verimli bir günlük akış sağlayacağız. Ancak bunun yanında otorite ve kontrol konusunda abartılı tavırlar, kuşkucu, sorgulayan, sahiplenici ve baskıcı tavırlardan kaçınmak şart. İkili ve sosyal ilişkiler açısından yıpratıcı olabilir. Kontrolden çıkan şeyler tutma çabası nafile olabilir. Çok büyük tepkiler ya da kriz çıkarma çabasındaki davranışlar yıpratıcı olabilir. Akşam saatlerinde çok daha olgunca, sabırla, sınırları bilerek hareket etme, tavsiyelere kulak verme, bir bilene danışma eğilimi olacak. Uzun vadeli planlar, yol haritaları üzerine yoğunlaşma, fikir alışverişlerinde bulunma ihtimali olabilir. Finansal konularda da kontrolsüz riskler ve büyük adımlar adına tetiklenebiliriz.
Bugün Venüs 9 Ekim’e kadar devam edecek Aslan burcundaki seyrine başlayacak. Lüks, konfor, keyif odaklı olan şeylere eğilim artacak. Para konusu hem piyasalar açısından hem de dolaşımı açısından hareket kazanacak. Bu burç geçişinin Pluton karşıt açısı eşliğinde başlaması ise, finansal parametrelerde önemli dönüşümlerin ve radikal karar ve adımların tetikleneceğini düşündürüyor. Hem bireysel hem de toplumsal açıdan…
İlişkiler açısından da görünmek, beğenilmek, sosyal ortamlarda fark edilip önemsenmek isteğinde olacağız. Venüs Aslan burcu seyri sırasında yaz aylarında retro yapacak.  Hem finansal konularda hem de ikili ve sosyal ilişkilerde beklentileri çok yüksek tutmak, riskler almak, ölçüyü kaçırmak, abartılı ve boyumuzu aşabilecek finansal durumlara girmek riskli olabilir. Ancak eğer finansal kaygılar minimumda ise keyif ve eğlence açısından doyurucu tatminkar bir dönem olacak diyebiliriz.

6 Haziran 2023 SALI
Günün en çok verim alacağımız zaman dilimi akşam saatleri. Sabah saatlerinde her ne kadar her şeyi toparlamak istesek de ne yazık ki hedef odaklı hareket etmekte zorlanabiliriz. Ne yapacağını bilememe, yapılması gerekeni bilme ama bunu nasıl gerçekleştireceğini bilememe gibi şeyler söz konusu olabilir. Ya da organize olmakta zorlanma hali. Akşam saatlerinde ise hafta sonunda üretilen fikirler, yapılan konuşmalar, alınan kararlar için harekete geçirici gelişmeler yaşanabilir. Fikir alış verişleri,  bilgi paylaşımları ve çözüm üreten yaklaşımlar açısından verimli bir akşam olabilir.

7 Haziran 2023 ÇARŞAMBA
Sabah saatlerinde hayal ettiğimiz, heves ve istek duyduğumuz şeyler için çaba sarf edebiliriz. Çok istediğimiz ve idealize ettiğimiz bazı şeyleri gerçeğe, somut adım ve plana dönüştürme motivasyonu olacak. Aynı zamanda esneklik, geniş düşünme, olasılıklara daha alternatif olacak pencerelerden, sınırlamadan bakma ihtimali de artmış olacak. Ancak yine de bir şeyler havada asılı kalabilir. Saat 10:41 sonrasında çok daha planlı hareket etme, daha somut ve işlevsel olanla uğraşma ve belki de bizde olanı, planı, hedefi, niyeti  diğerleri ile de paylaşıp çoğaltma şansı bulacağız. Öğlene doğru ve gün ortası bazı gerginlikler çekişme ve inatlaşmalar, şartları zorlama ve direnç mekanizmaları söz konusu olacak. Akşam saatlerinde eğer günün yoğun stresini üzerimizden atabilmişsek rahatlama, tersi durumda da negatif şeylerin çok daha yüksekten ve tepkisellik dozu artmış şekilde yaşanması ihtimali olacak.

8 Haziran 2023 PERŞEMBE
Sabah saatlerinde telaş ve buna dayalı karmaşa yaşanabilir. Acelemiz olan işlerde yaşanabilecek aksaklıklar gerginlik yaratabilir.  Zorlandığımız konular, bizi zorlayan kişiler, tolerans göstermenin kolay olmadığı durumlar yaşanabilir. İnatlaşma, çatışma, uzlaşamama, karşılıklı direnç ve diklenme v.b. şeylerin riski de var. Aceleye getirilmiş işlerin ya da tepkilerin zararını görebiliriz. Tırnak çıkaran tavırların da. Fiziksel açıdan da zarar görebileceğimiz kaza ve sakarlıklara karşı temkinli olmakta fayda var. Gün ortası ve öğleden sonra ise her şey çok daha akıcı olacak. İşleri yoluna sokmak, dengelenmek, şartları stabilize etmek adına destekleyici bir zaman dilimi. Bunu değerlendirmek gerekiyor zira akşam saatlerinde dengeleri bozan dış faktörler devrede olacak. Plansız işler, beklemediğimiz teklifler, hazırlıklı olmadığımız durumlar, planların değişmesine vesile olan her şey stres yaratabilir. İnişli çıkılı ruh halleri objektif karar ve tepkilerden uzaklaştıracak.

9 Haziran 2023 CUMA
Sabah saatlerinde iletişim sorunları, aynı dilden konuşmakta zorlanma, aklımızdan geçen, gönlümüzde olan ile dilimizden dökülenin bağdaşmaması ve bunlara dayalı problemler yaşanabilir. Bildiğimiz bir şeyi şaşırmak, emin olduğumuz bir şeyin yanlış çıkması, aradığımız bilgiye ulaşamama, istediğimiz sözleri ve cevapları duyamama, konuşmak istediğimiz kişileri bulamama, aynı dilden konuşamama, sesimizi karşımızdakine ulaştıramama halleri yaşanabilir. Günün ikinci yarısında çok daha esnek, anlayışlı, yapıcı, uyumlu, pozitife bakan ve gösteren yaklaşımlar ve iletişim tarzı hakim olacak. Bunlara ihtiyaç duyduğunuz iş ve görüşmeler için değerlendirebilirsiniz.

10 Haziran 2023 CUMARTESİ
Kronik bir soruna üretilecek çözümler, normalde cesaret gösteremediğimiz şeylere girişmek adına yaratılacak şartlar için elverişli bir gün olabilir. Hayatımızdaki otorite konumundaki kişiler ve değer verdiğimiz erkek figürleri ile var olan sorunları çözmek veya ilişkiyi daha açık ve iletişimci hale getirmek için değerlendirilebilir. Tamir edilmesi gereken konuları gündeme getirecek durumlar olabilir. Günün ikinci yarısında koşturma, telaş, yetişme ve yetiştirme çabası, bunun yanı sıra engel kişi ve durumlarla karşı karşıya gelme eğilimi var. Akşamın ilerleyen saatlerinde eğer istemişsek havamızı dağıtacak, değişiklik ve heyecan yaratacak ortamlar yaratabiliriz. Plansız aktiviteler, aniden oluşan teklifler, denemediğimiz şeyler güzel fırsatlar olarak çıkacak karşımıza.

11 Haziran 2023 PAZAR
Bugün oldukça hareketli bir gün. Merkür İkizler burcuna geçecek 27 Haziran’a kadar iletişim trafiği ve bilgi akışında, karar mekanizmalarında hız kazanmamızı destekleyecek. Plüton da retro sebebiyle 23 Mart’tan bu yana devam eden Kova burcu seyrine mola verecek ve 21 Ocak 2024 e kadar Oğlak burcuna dönecek. Bugün önemli konuşmalar, etkileyici ve kararlı ifadeler, yönlendirici bilgiler devrede olacak.  Özellikle günün ikinci yarısında genel bir cesaret ve girişimcilik eğilimi de söz konusu olacak. Karar aldıran, harekete geçiren, güç katan, buna inandıran, önem verdiğimiz görüşme, konuşma ve buluşmaların içinde yer alabiliriz. Çok ölçüsüz risklere kendimizi kaptırmadığımız sürece harekete geçirecek düşünce, fikir ve niyetleri tetiklemek iyi gelecek.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.