5 Haziran 2023 Haftasına Dair Notlar

Hafta başında Venüs Aslan burcuna geçecek ve Pluton ile karşıt açısı kesinleşecek.
Venüs 9 Ekim’e kadar devam edecek Aslan burcundaki seyrine başlayacak. Lüks, konfor, keyif odaklı olan şeylere eğilim artacak. Para konusu hem piyasalar açısından hem de dolaşımı açısından hareket kazanacak. Bu burç geçişinin Pluton karşıt açısı eşliğinde başlaması ise, finansal parametrelerde önemli dönüşümlerin ve radikal karar ve adımların tetikleneceğini düşündürüyor. Hem bireysel hem de toplumsal açıdan…
İlişkiler açısından da görünmek, beğenilmek, sosyal ortamlarda fark edilip önemsenmek isteğinde olacağız. Venüs Aslan burcu seyri sırasında yaz aylarında retro yapacak.  Hem finansal konularda hem de ikili ve sosyal ilişkilerde beklentileri çok yüksek tutmak, riskler almak, ölçüyü kaçırmak, abartılı ve boyumuzu aşabilecek finansal durumlara girmek riskli olabilir. Ancak eğer finansal kaygılar minimumda ise keyif ve eğlence açısından doyurucu tatminkar bir dönem olacak diyebiliriz.
Perşembe günü Venüs’ün Ay düğümleri ile kare açısı etkili olacak. Bir yol ayırımı, bir seçim, eski ile yeni yolun adaptasyonu, keskin bir dönüş, önemli karar aşamaları söz konusu olabilir.

Cuma günü Merkür Neptün sekstili etkili olacak. Yumuşatan ve esneklik, anlayış getiren bir iletişim tarzı söz konusu olacak. Yani istemişsek böyle bir iletişim kurma şansımız olacak. Zihinsel yaratıcılık, ilhama dayalı işler, sezgileri ve yetenekleri kullanacağımız iş ve aktiviteler için elverişli olabilir. 

Hafta sonu oldukça hareketli geçecek. Merkür Plüton üçgeni, Venüs Jüpiter karesi kesinleşecek. Merkür’ün ikizler burcuna, Plüton’un da retro sebebiyle tekrar Oğlak burcuna geçişi Pazar günü olacak. Gündemin, önceliklerin değişeceği gelişmeler söz konusu olacak. Merkür 27 Hazirana kadar bu burçta seyredecek ve bilgiye ulaşmak, haber ve iletişim akışı açısından hareketli günler olacak. Plüton’un Oğlak burcuna gerilemesi ve sonradan Kova burcuna tekrar geçiş süreci ise 21 Ocak 2024 tarihine kadar devam edecek. Hafta sonu önemli ve etki bırakacak konuşmalar, araştırma ve inceleme içerikli işler, sert, köşeli ve radikal kararlar, ısrarcı yaklaşımlar, abartılı ve uç noktalarda dolanmaya vesile olan tepkiler, ölçüsüz olan harcamalar, yaklaşımlar, kontrolsüz ve sonradan pişmanlık verebilecek finansal adımlar söz konusu olabilir. 

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

Spotify de takip etmek için
https://open.spotify.com/show/3eCkFqH

Apple podcast için
https://podcasts.apple.com/us/podcast

İnstagram 
https://www.instagram.com/astrofm_fel… https://www.instagram.com/astrokarmik/

Twitter
https://twitter.com/astrokarmik

Facebook
https://www.facebook.com/astrokarmik

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.