6 Aralık 2021 Haftasına Dair Notlar

6-12 Aralık 2021 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar
Pek çok açıdan özellikle finansal konularda oldukça hareketli bir haftaya giriyoruz.
İşin içinde para olmasa da ki hedefinde ya da sonucunda mutlaka finansal parametreler varmış gibi görünüyor, bu hafta risk içeren şeyler her zamankinden daha cazip görünecek.
Aynı zamanda bu risk içeren şeyler karşımıza her zamankinden daha çok çıkacağından dolayı temkinli olmak konusunda sorun yaşayabiliriz.
Kafamızı karıştıran ve mantıksal kararlar vermemizi zorlaştıran tesirler de devrede olacak.
Hatalı hesaplar aceleye getirilmiş karar ve adımlarla birleşince kaygan ve bilmediğimiz bir zeminde depar yapmaya çalışıyor gibi hissedebiliriz.

Haftanın pek çok olumlu gündemi olmasına rağmen en çok dikkat çeken ve bu olumlu gündem maddelerini tekrar tekrar gözden geçirmeyi gerektiren nokta yanılma ve yanıltılma potansiyeli.
Kafalar da karışık, kararlar da sisli.
Havada asılı olan şeylerin aceleyle yere konmasını sağlamaya çalışabiliriz.
Üzerinde çok fazla çalışılmış, etüt edilmiş, çok fazla bel bağladığımız ya da hayalini kurduğumuz her ne varsa onunla ilgili beklentimiz tam olarak istediğimiz gibi ilerlemeyebilir.
Bir çeşit hayal kırıklığı, tatminsizlik hali de var bu haftanın gökyüzü etkilerinde.
(Ya bu hafta yüzleşeceğimiz ya da bu haftanın gelişmeleri, adımları ile birlikte sonrasında yüzleşmek zorunda kalacağımız.)

Mecvut şartları gereksiz yere zorlayacak hamlelerden kaçınmak şart bu hafta.
Düşüncesizce öne atılan, deneyimi her şeyin üzerinde tutan, sonuçlarını da çok kolay aşılabilir ihtimaller olarak gören haller baş ağrıtabilir.
Ya da etrafımızda olup biten, bizim kontrol edemediğimiz, dahil ya da müdahil olamadığımız şeyler bu şekilde hissettirebilir bize. Kaygımızı artırabilir.
Asla yapmam dediğimiz şeyler ya da normalde cesaret edemeyeceğimiz şeyler bu haftanın yapılacaklar listesinde yer alabilir
Durduğun yerde durmaya, çözümsüz seyretmeye, bekleyip de görmeye değil de yola çıkıp aksiyon almaya daha yatkın olacağız. Ya da buna doğru mecburen itileceğiz.
Boyunu aşan, etkinin, yetkinin, potansiyelinin, gücünün ötesinde olan şeylere eyvallah deme ya da büyük büyük adımlara yeltenme eğilimi fazla.
Ancak ihtiyatlı ve kontollü olmuşsak yol alıp faydayı çoğaltabileceğimiz aksi takdirde kazanç hedefindeyken eldekini de kaybedebileceğimiz etkiler söz konusu.
Henüz hazır olmadığınız, şartların yeteri kadar oluşmadığı, risklerin ve kazancın boyutunu tespit edemediğiniz, yeteri kadar anlamadığınız, hesap edemediğiniz işlere girişmek, kayıp riskini de göze almak oluyor bu etkiler altındayken.
Sorun şu ki; gerçekten aceleye ihtiyacımız olabilir ruhsal olarak.” Çok vakit kaybettim hemen yol almam lazım. Daha fazla beklemeye tahammülüm yok. Ne kaybederim ki? Bekledim de elime ne geçti?” V.b. kendi kendimizi dolduracak, teşvik edecek, itekleyecek içsel motivasyonlarımız da olacak mutlaka ☹
Hemen değerlendirmezsem elimde kaçacak diye gördüğünüz sözde “fırsat” lar aslında iyi ki değerlendirmemişim, kaçırmışım diyeceğimiz şeyler olabilir.
Üzerinde zaten emek verdiğiniz şeyleri sırf bir otokontrol sorunu ya da daha fazlası uğruna, hız kazanayım gibi kaygılarla heba etmeye kalkmayın. Her zaman dediğim gibi, bir şeye verdiğiniz emek eğer onu elde ettikten sonra korumak ve ayakta tutmak için verilemiyorsa hem maddi hem de manevi olarak yapıp ettiğiniz, ortaya koyduğunuz, harcadığınız her şey kül olup uçuşmaya mahkum.
Bu etkiler altında fiziksel olarak da kendinizi korumak önemli. Hem kaza, sakarlıklar hem fiziksel zarara uğrayabileceğimiz durumlar hem de şiddet, öfke içerikli olaylar açısından.
Ayrıca ufak bir meselenin olduğundan çok büyük boyutlara varması, bir kıvılcımın büyük yangınlara dönüşmesi, sorunlara dair etkilerin dağılıp geniş alanlara ve diğerlerine de yansıması söz konusu olabilir.
Öfke kontrol ve tepkiler açısından sağ duyu ile hareket edebilme gerekliliği de var bu hafta. Özellikle de haftanın ilk yarısında.
Haftanın ikinci yarısında ise daha çok dağılma, motivasyon düşüren durumlar, bir şeylerden feragat etme, vaz geçme eğilimi söz konusu.
Çok bel bağladığınız ya da çok umut yüklediğiniz birilerinin sizi yarı yolda bırakması ya da beklentilerin gerçekçi olmadığını, karşılanamayacağını fark etme v.b. şeyler yaşanabilir.
Otoritenin dağılması ya da otorite sahibi kişilerin bunu göstermekte zorlanması, hayatımızdaki önemli erkek figürleri ile yaşanabilecek sorunlar gündeme gelebilir.
Tüm bu etkileri göz ardı etmeden haftanın yine de değerlendirebileceğiniz zamanları Pazartesi günü, Çarşamba gününün ikinci yarısı, Cuma ve cumartesi günleri olabilir.