6 Haziran 2022 Haftasına Dair Notlar

Youtube kanalımdan haftanın yorumlarını izlemek isterseniz diye bağlantıyı şuraya bırakayım. Abone olursanız yeni tüm yayınlardan haberdar olabilirsiniz. Yazılı yorumlar için de sayfayı aşağıya kaydırabilirsiniz. 

Güneş-Kiron sekstili ile başlıyoruz haftaya.

 • Kronik bir probleme çözüm bulmak, bir derde deva olmak, bir türlü içinden çıkamadığımız bir işten kurtulma, adına destekleyici etkiler var gökyüzünde.
 • Gerçekten sağlık açısından şifaya ihtiyaç duyanlar için de elverişli olabilir, duygusal açıdan bizi yoran hikayeler de şifalanabilir.
 • Ortaya atılan bir fikir, alınacak bir karar, geciktirilmiş bir konuşma, fikir alışverişleri yapacağımız bir ortam pek çok açıdan tıkanıklıkları açan ve çözüm üreten bir etki yaratabilir.
 • Yüzleşmek istemediğimiz ve bu sebepten ötelediğimiz ya da ne yaparsak yapalım üstesinden gelemediğimiz meseleler eğer biz istemiş ve kendimizi açmışsak gerçek manada şifalanabilir.
 • Cesaret katan, özgüven tazeleyen, daha önce yara aldığımız konuların üzerine gidip özgüven tazeleyeceğimiz ortamlar bulabiliriz.
 • Bu etkiler altındayken ayrıca astrolojiden elde edeceğimiz fayda, astroloji bilgisine ulaşma imkanı da bulabiliriz.

Cuma günü kesinleşecek ve haftanın ikinci yarısında etkili olacak Merkür Plüton üçgeni de etkili konuşmalar, radikal kararlar, zihinsel odaklanma ve araştırıp inceleme gerektiren işler, etki bırakmayı istediğimiz görüşmeler, fikir alış verişleri için elverişli.

 • Fazla ısrarcı ve zorla kendi fikrini kabul ettirme telaşında olan kişiler de göreceğiz etrafımızda bolca. Olayların ve sözlerin ardındaki anlamları görme, vurucu fikirler ortaya koyma, zihinsel yaratıcılık açısından verimli olabilir.
 • Birilerinin ağzından laf almak, çaktırmadan öğrenmek ve asıl niyetleri ortaya çıkarmak için de gayet elverişli.

Dikkatli olmak gerektiren durumlar ise şöyle:

 • Kuşkucu şekilde çalışan aklımız bizi bazı durumlarda yanıltabilir de. Aslına ermek istediğimiz şeyler gerçeklikle bağdaşmayabilir. Her açıdan değil de en karanlık tarafıyla düşünme eğiliminde olacağımız için senaryolar üzerinden hareket edebiliriz. İçi boş kuyularda dolanıyor ve bu boşluk haline inanmadığımız için debeleniyor olabiliriz. Gereksiz ısrarlar ve fikrini bir şekilde şartları zorlayarak kabul ettirme ve yönlendirici olma isteği yoğun olabilir. Tabi ki olmasın diye söylüyorum 😊
 • Psikolojik çözümlemeler yapmak, bu açıdan destek almak, etki bırakacağınız ve sizi güçlendirmesini istediğiniz konuşmalar yapmak, bir danışmanlık almak ve fayda sağlamak, okült konularda eğitimler almak, bilgimizi derinleştirmek için değerlendirebiliriz.

Hafta sonu Venüs Uranüs kavuşum etkileri hakim olacak.

 • İlişkiler ve maddi konular, dünyevi hazlar açısından hareketli ve değişken günler olacak.
 • Bu konular çerçevesinde farklı deneyimler, planın dışında gelişmeler söz konusu olabilir hafta sonunda.
 • Her zaman olan her ne ise onun dışına taşmak isteyeceğiz.
 • Her zaman davrandığımızdan farklı ve bize kendimizi kısıtlanmamış hissettirecek durumların içinde yer almayı tercih edeceğiz.
 • Hayatınızda özellikle ilişkileriniz açısından değiştirmek istediğiniz şeyler varsa bu transit size fırsat doğurabilir. Yenilikler katma, canlandırma şansı verecektir.  Monotonluktan, rutinden uzaklaşma isteğine karşılık bulabiliriz. Buna hizmet eden, bizi neşelendiren, sohbet etmekten keyif alacağımız, bize kendimizi iyi hissettiren, farklı ancak buna rağmen yakın bulduğumuz kişilere doğru çekilebiliriz.
  Her zaman bulunduğumuz yerlerin dışında olmak, yeni insanlarla yakınlaşmak, ve her zaman hayatımızda olan kişilerden ortamlardan uzaklaşmak isteğinde olacağız.  Özgürlük ihtiyacı doyurulmayı bekleyecek. Eğer doyuramamışsak huzursuzluk artacak.
  Fiziksel olarak görünüşünüzü değiştirme ihtiyacı da verebilir bu hafta sonu.
 • Ani başlama ve bitiş kararlarından, hızlıca kaynaşmalardan, önü arkası hesap edilmemiş şeylerden, gelgitli, inişli çıkışlı hal ve hareketlerden, istikrar vermeyeceği aşikar ancak heyecan uyandıran kararlardan sakınmak şart.
 • Kalıplardan çıkmak, hayata ve ilişkilere renk katmak, canlandırıcı aktiviteler ile buluşmak adına güzel ancak ihtiyaç var ise düzeni devam ettirmek, istikrar sağlamak adına zorlayıcı günler olacak bunlar.
 • Kestirip atmalardan, sırf değişiklik olsun diye huzuru riske atma eğiliminden kaçınmak şart.
 • Evet konfor alanından çıkalım en azından sorgulayalım ama yalpalayarak değil de sağlam adımlarla yürüdüğümüzden de emin olalım değil mi?

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

Spotify de takip etmek için
https://open.spotify.com/show/3eCkFqH

Apple podcast için
https://podcasts.apple.com/us/podcast

İnstagram 
https://www.instagram.com/astrofm_fel… https://www.instagram.com/astrokarmik/

Twitter
https://twitter.com/astrokarmik

Facebook
https://www.facebook.com/astrokarmik

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.