6 Mart 2023 Haftasına Dair Notlar

7 Mart 2023 Salı günü saat 15:40 da Başak burcunda bir dolunay meydana gelecek. Aynı gün dolunayın hemen ardından Satürn Balık burcuna geçecek.

Bu dolunay  pek çok hızlı ve plansız, beklenmedik, zamansız, dengesiz, dengeleri bozan, yeni dengeler yaratan gelişmenin, düzenlemenin, değişimin tetikçisi olacak. Biten geri dönmemek üzere, gelen de belki de gitmemek üzere gelecek. Ezber bozan, taşların yeniden dizilmesine, kartların yeniden dağıtılmasına vesile olan durumlar yaşanabilir. Ayrışmaların da birleşmelerin de çok keskin olacağız, hızlıca el sıkışmaların, ani yol ayrımlarını gündeme oturacağı zamanlar bunlar. Bazen böyle oluyor hayatımızda da… eğer bizim önümüzde başka bir yol mukadder hale gelmişse, gitmesi gereken gidip o koltuk gelmesi gerekene hizmet edecek şekilde boşalıyor.

Geçen haftanın gündeminde “iyi şeyler oluyor ama bunlar kaygı verici düşüncelere ve her zamankinden daha planlı ve programlı hareket etmeye vesile oluyor” dedirten şeyler vardı. Şimdi artık dolunay ile birlikte tablo tamamen netleşiyor. Saflar belli oluyor. Her şey yeni yerine oturuyor. Eğer biz istemişsek bu değişimi yaratacak aksiyonu alabiliyoruz. Eğer irademizi o yönde kullanabilmişsek rüzgarın değişen yönünü lehimize çevirebiliriz. Yapacağımız bir hamle her şeyi yeniden değiştirip maç burada döndü dedirtebilir.

Hafta başında Güneş Uranüs sekstili etkili olacak.  Dolunay haritasının da ana gündemini işaret eden transitlerden biri bu. Bizi yoran, kısıtalayan, engel koyan, manevra alanı bırakmayan her ne ya da kim varsa ondan özgürleşmek adına atılacak adımlar söz konusu olabilir. Farklı bir konuda kendimizi deneyimlemek farklı bir alanda da yol almak, tebdili mekan yaratmak, başka türlü bir yola girmek, değişik bir özelliği keşfetmek, daha önce gündeme gelmeyen kişilerin ya da konuların gündeme oturması gibi şeyler yaşanabilir.

Hafta sonunda Venüs Mars  ve Merkür Uranüs sekstili etkili olacak. Yeni fikirler, değişik kararlar, bakış açısını değiştiren haberler, zihinsel olarak bizi harekete geçiren konuşmalar söz konusu olabilir. İkili ve sosyal ilişkiler açısından da hareketli bir hafta sonu olacak.

Satürn Balık sürecine gelecek olursak. Özetle ( detayını ilerleyen günlerde ayrıca paylaşacağım) Birileriyle ya da bulunduğumuz ortamla, bir arada hareket edeceğimiz kişilerle, kendimizi ait hissettiğimiz işimizle, mekanımızla ya  tam bir bütünlük ya da tam bir ayrışma hali yaşanacak bu dönemde. Hayatımıza dahil olanın kalıcılığı, dahil olamayanın da bu konuda hiç ümit vermemesi hali var. Yani bağlantılar, ele ele vermeler, iş birlikleri idare etmeyecek. İdare ediyorsa da şartları çok fazla zorlamamak gerekecek. Olduğu gibi kabul edemediğimiz her şey dışımızda kalacak. Esneyemediğimiz her şeyin katılığını gün geçtikçe daha çok yaşayacağız.  Bize göre olanı ve biz olabildiğimizi, ele ele verip ideal olanın parçalarını oluşturabildiğimiz her şeyi ve herkesi hayatımıza dahil, ait etme aksini ise kapsama alanının dışına çıkarma hali yaşanacak. Önemli yoldaşlıklar, iş ve yaşam birlikteliklerinin temelleri atılacak. Kalıcı olan vaat edilecek. Ayrışan ve ayrıştıran ise hayatın eleme siteminden süzülüp gidecek. Ama güzellikle ama derinden acılar yaratarak. Şirketler açısından önemli ortaklıklar, ortaklıkların bitişi, özel hayatımızda kalıcı partnerlikler ya da sendeleyenlerin geride bırakılması, siyasi açısından da kalıcı olacak bazı koalisyonların kurulması ya da bir araya gelmesinin zaten imkansız olduğu, mantıksız olduğu taraflar arasında da yol ayrılıklarının yaşandığı bir dönem olacak. Toplumsal olarak bakacak olursak, ideal ve herkesi kapsayan sistemlerin kurulması adına verilen bir çaba da söz konusu olacak. Satürn elindeki bayrağı Plüton a devrettiğinden aslında 2020 yılından bu yana giderek artan dozda hissedilen sitem, yönetim, organizasyon değişimleri açısından da önemli bir süreç olacak. Göreceğiz. Anlayacağız. Manayı sorgulayacağız. Kalbimizin kabul etmediğini sistem reddedecek. Ve biz sistemin akışına ayak uydurmak zorunda kalacağız.

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

Spotify de takip etmek için
https://open.spotify.com/show/3eCkFqH

Apple podcast için
https://podcasts.apple.com/us/podcast

İnstagram 
https://www.instagram.com/astrofm_fel… https://www.instagram.com/astrokarmik/

Twitter
https://twitter.com/astrokarmik

Facebook
https://www.facebook.com/astrokarmik

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.