6 Şubat 2023 Haftası – Günlük

6 Şubat 2023 PAZARTESİ
Günün genelinde ve özellikle de ikinci yarısında kontrol edemediğimiz konuların kaygısı ya da ilerleme kaydedemediğimiz işlerin stresi artabilir. Her şeyi yönetmek, kontrol eden ve inisiyatif alan olmak isteyeceğiz. Engeller, gecikmeler, karamsarlık ve kaygı verici olabilecek gelişmeler söz konusu olabilir. İstediğimiz kişiye, noktaya, habere, ortama ulaşamama, aksaklıklar yaşama hali yorucu olabilir. Tedbirli ve planlı olmanın, realitede kalmanın, çalışıp üretmenin, zamanı verime dönüştürmeye çalışmanın faydasını görebiliriz. Duygusal anlamda anlayış, hoşgörü beklentisi karşılık bulmayabilir. Bugünün avantajı iletişimde esneklik ve ifade şeklinin yapıcı şekli olacak.  Bunu devreye sokabiliriz olumsuzluklar karşısında.  Saat 17:15 sonrasında Ay günün geri kalanında açısız olacak.

7 Şubat 2023 SALI
Bugün düzen, organizasyon ve planlama adına gayret edilmesi gereken bir gün. Plansız bir çaba verimsiz sonuçlara ya da belki hiçbir sonuca varamama haline vesile olacak. Yarım olanı tamamlamak, bir şeyleri yoluna sokmak, bir işin ucundan tutmak, birilerine fayda sağlamak, bir derde deva olma çabası içinde olacağız. Bu acı günleri de zaten ancak bu şekilde yönetebileceğiz.  Bizi birilerine dokunmaya, el vermeye ve bunları disiplinle, organize olarak yapmaya teşvik edecek bir gün. Günün ikinci yarısında hız kazanmak, doğru olmasa da çabucak hareket etme ihtiyacı artacak. Sinirler de gerilecek. Çünkü gerçekten de bir artık hem bizim hem de mevcut durumun beklemeye, gecikmeye tahammülü kalmayacak.  

8 Şubat 2023 ÇARŞAMBA
Değişik çözümler, alternatif olan çıkış yolları arama eğilimi veren bir gün. Daha önce bakmadığımız gözlerle bakmak, pratikleştiren yolları görebilmek kıymetli olacak. Parçalara bakmak, bütünü görmeyi zorlaştırabilir çoğunlukla. Ama bazı durumlarda da her bir parçayı tek tek çözüme ulaştırmak, adım adım ilerlemeyi ve belki de daha hızlı yol almayı sağlayabilir. Organize olalım ama adım atıp sonrasında yol ve yön değişikliklerinde bu organizasyonu hızlıca revize edelim. Aksi takdirde aynı anda pek çok şeye aynı anda bakmaya çalışırsak tamamen dağılıp hiçbir şeye odaklanamayabiliriz. Akşam saatlerinde dağılma ve odaklanma sorunları, vazgeçişler, havanda su dövüyormuş gibi hissetme durumu söz konusu olabilir.

9 Şubat 2023 PERŞEMBE
Sabah saatleri ha gayret, gücü konsantre ederek, elimizdeki işe bütün enerjimizi aktararak çalışma ile geçecek. Günün ilk yarısı bu tempo ve üzerimizdeki baskı ile geçecek. Ancak bunun yanında stres ve gerginlik de söz konusu olacak. Çevremizde olan bitenin yetersizliği, eksik gediği bizi daha çok çalışmak adına motive de edebilir, tam tersine imkansız gibi görünen tablolar bizi tamamen durdurabilir de. Günün ikinci yarısında iş birliği, denge, ele ele verilecek gayretler, uyum ve anlaşmalar açısından destekleyici olacak.

10 Şubat 2023 CUMA
Sert konuşmaların, sözlü savaşların hakim olabileceği bir gün. Yönlendirici ifadeler, baskıcı söylemler, manipülatif ifadeler stres yaratabilir. Vurucu ve etki bırakan, karar verdiren, karar değiştirmeye vesile olan, diğerlerinin üzerinde tesir oluşturan, herkesi ilgilendiren gelişmeler söz konusu olabilir. İletişimde karşılıklı anlayış ve hoşgörü adına gösterilecek çabanın önemli olacağı bir gün. Hem haklı olmak adına verilen mücadele hem de bunun vereceği yanlı ve yargılı bakış açısı yorucu olabilir. Karşı tarafın yumuşak karnını bilen ve buna dair vurucu biçimde çalışan tipler olabilir etrafta. Öfkeyle verilen tepkiler, damarımıza basan konuşmalar, zihinsel olarak yorucu aktiviteler de stres yaratabilir.

11 Şubat 2023 CUMARTESİ
Dengede kalmanın ve stresimizi yönetmenin, uyum ve iş birliği ile hareket etmenin kolay olmayacağı bir gün. Bu etkiler ilerleyen saatlerde giderek artacak. Sabahı verimli değerlendirmek gerekecek.

12 Şubat 2023 PAZAR
Eski deneyimlerimizden dersler çıkarmak, daha önce öğrendiklerimizi hatırlamak, bilgimizi icraata dökmek adına fırsat bulacağımız nitelikte bir gün. Genel olarak hem günlük işlerimiz hem de çözüm ihtiyacı duyulan sorunlar ve tıkanıklık noktaları için ihtimalleri geniş bir çerçeveden görmek gerekecek.  Aslında yeni bir şey keşfetmeye gerek olmadığını, bildik olanın, zaten farkında ve ayrımında olduğumuzu kullanmanın önemini, deneyimine sahip olarak hareket etmek gerekecek.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.