7 Şubat 2022 Haftası – Günlük

7 Şubat 2022 PAZARTESİ
Haftanın en pozitif ve geliştirici günlerinden biri. Bu nedenle önemli işleriniz ve adımlarınız için değerlendirmekte fayda var. Ay Boğa burcunda olacak. Sağlamlık, istikrar, kalıcı ve güven veren işler, gelişmeler, maddi konular gündemde olacak. Planlı girişimler, cesaret ile aklı ve ayakları yere basan hedefleri bir araya getiren adımlar için ideal bir gün olabilir. Ay Mars Uranüs üçgenini tetikleyecek bugün. Güzel ancak bunun yanında şaşırtıcı gelişmelere de gebe günün tamamı. Özellikle akşam saatleri çok daha hızlı akacak.

8 Şubat 2022 SALI
Ay günün tamamında Boğa burcunda olacak. Mars Uranüs üçgeni kesinleşecek ancak dünkü kadar akıcı bir gün beklememek lazım. Ay geçtiğimiz hafta etkili olan Güneş Satürn kavuşumunu bir kez daha tetikleyecek. Durduran, geciktiren, engellenmiş hissettiren durumlar söz konusu olabilir. Tam da en çok harekete geçmeye ihtiyaç duyduğumuz, belki de bir hevesle zar zor motive olduğumuz anda ve konuda. Değişik bir deneyim, yeni bir aksiyon, alternatif bir çözüm ile alakalı fırsatlar sunulmuş olabilir bize. Biz kendi fırsatlarımızı şartları zorlayarak yaratmış olabiliriz. Aceleci davranmak ve henüz hazır olmadığımız bir şeye girişmek yerine bizi durduran her ne ise onu bir şeyleri tekrar gözden geçirme fırsatı olarak görmek gerekebilir.

Birilerini ikna etmek, yaptığı işten emin olmak, takdir ve onay mekanizmalarından beslenmek, aradığımızı samimiyeti yakalamak kolay olmayabilir. Sorgulatan, eleştirilmiş, kontrol edilmiş ve hatta yargılanmış hissettiren şeyler yaşanabilir. Konfor alanından çıkmamızı gerektiren ya da bizi buna zorlayan durumlarla karşılaşabiliriz. Günün en rahat zaman dilimi akşam saatleri. Rahatlamış, akışta ve duygusal esenlik ve esneklik haline daha yatkın hissedeceğiz. Akşam saatleri manevi açıdan da rahatlatıcı aktiviteler, ilham ile yapacağımız işler, belki de eğer günün stresini üzerimizden atabilmişsek romantik planlar açısından destekleyici olacak.

9 Şubat 2022 ÇARŞAMBA
Ay günün ilk yarısında Boğa burcunda ve saat 07:47 itibariyle açısız olacak. 13:26 sonrasında da İkizler burcuna geçecek. Sabah saatlerinde bir şeyleri düzene oturtmak, kararımızı netlikle ifade etmek için elverişli. Duygusal anlamda güçlü ve ne istediğini bilen halde olacağız. Günün ilk yarısında kadın figürleri ile dayanışma ve önem verdiğimiz kişilerden gelecek destek açısından da güzel. Önümüzü açan, bize yol gösteren, geleceğe umut vaat eden şeylere yakın duracağız. Huzur ve güven ihtiyacımız fazla ve bunu elde etme adına da elimizden geleni yapacak durumda olacağız.
Günün ikinci yarısında hareketlilik ve iletişim trafiği yoğunlaşacak. Bilgi alışverişleri yoğun, merak ettiğimiz sorulara alacağımız cevaplar fazla, bir şeyleri konuşarak halletme ihtiyacı yüksek olacak. Oyuncu kişiler ya da neşeyi yaratmak adına hayatına renk katabilen kişiler için eğlenceli bir akşam olabilir. Ancak buna ihtiyacı, fırsatı ya da zamanı olmayan kişiler bir miktar gerilebilir. Bir de ihtiyacımız olmayanlarla uğraşıyorsak çok fazla bilgi akışı azıcık kafaları karıştırabilir. Öğrenme, öğretme, pratikleştirme çalışmaları için ideal bir akşam olabilir. Biz bu etkiler altında başlangıç seviye sınıfım ile çok güzel bir açı pratiği derdi planlıyoruz. Uçuşacak yorumlar havada.

10 Şubat 2022 PERŞEMBE
Gün içinde pek çok konuşma, görüşme yapma imkanı bulacağız. Bize iyi gelen, sözleriyle şifalandıran, duygusal açıdan tamamlayan, cesaret katan, kırgınlıkları telafi etme şansı veren sohbet ortamlarına dahil olabiliriz. Özellikle erken saatlerde. Günün ikinci yarısında sorumluklar, resmi işler, organizasyonlar, sorumluluklar, üstesinden gelinmesi gereken vazifeler gündemde olacak. Uzun vadeli planları ve hedefleri konuşabildiğimiz insanlarla kalıcı işler yapmak için bir araya gelebiliriz. Etki bırakma, sözümüzü geçirme, hem fikir olma, bizdeki bilgiyi ulaştırma adına motivasyonumuz ve kararlılığımız yüksek olabilir. Acelesiz şekilde alınacak kararlar sonrasında da önemli olacak. Akşam saatlerinde olgun tavırlar, kendini-sınırlarını bilen haller, tecrübeye kulak veren esneklik, mütevazi planlar bize kendimizi iyi hissettirecek. Öğrenme, öğretme adına da elverişli bir akşam diyebiliriz.

11 Şubat 2022 CUMA
Sabah saatlerinin plansız, kontrolsüz ve karmaşa içeren halleri bizi biraz dağıtabilir. Zamanı yönetmek, planlı ve programlı hareket etmek konusunda sıkıntı yaşayabiliriz. Ancak toparlanma ve günün ilk yarısını verimli şekilde değerlendirme şansımız da var. 
Bugünün en yorucu olan etkisi iletişim üzerine. Merkür-Plüton bir arada. 
Merkür retrosu sebebiyle aslında Aralık ayının son günlerinden bu yana 3.kez yaşıyoruz bu transiti. O zaman bilgi tazeleyelim: Retro öncesi 30 Aralık, Retro sebebiyle 29 Ocak ve şimdi de bugün kesinleşecek.  Hem Aralık son günlerinden bu yana devam eden, tıkanmış ve çözümsüz konularla bir alakası var yaşanacakların hem de benzer etkileri bir kez daha belki de yeni konular üzerinden yaşayacağız. Hırsla verilen kararlar, tepkiler, fikir ayrılıklarının savaşa dönüşmesi, iletişim kopuklukları, anlaşmaya gönlü olmayan kişilerin yaratacağı stres yoğun olacak. Aynı görüşte olmadığımız kişilerle karşılıklı tolerans eksik olacak. Zihinsel olarak ve doğal olarak da iletişimde saldıran ve savunan eğilimler dikkat çekecek. Önemli görüşme ve sunumlarda, fikirlerimizi, zihinsel becerilerimizi ortaya koyacağımız durumlarda ifade gücü aratacaktır ancak manipülasyonlar, baskıcı bir iletişim tarzı, inatlaşmalar ve takıntılı fikirler de baş ağrıtabilir. Kelimelerimizle ve kontrolsüz hareketlerimizle bazı yıkıcı ve yaralayıcı etkiler yaratabileceğimizi aklımızdan çıkarmamakta fayda var.  Zorla kendisininkini kabul ettirmeye çalışanlar ile ikna olmamak adına inatlaşanlar bol olacak.  Düşüncede ve iletişimde esneklik şart. Ağız dalaşlarından, haklı çıkma telaşlarından uzak durmak en iyisi. Ara buluculuk girişimleri de sizin üzerinize patlayabilir. Spekülasyonlar sır niteliğinde olan şeyler can yakıcı olabilir. Savunduğunuz bir fikirde saplantıya, fanatizme kaçıp kaçmadığınızdan emin olun.  Zihninizi rahatlatacak şeylere yönelmek iyi olabilir.

12 Şubat 2022 CUMARTESİ
Ay Yengeç burcunda olacak.  Ailemiz, evimiz, yuvamız, sevdiklerimiz ve onlar ile onlar adına yaptıklarımız bugün ön plana çıkıyor. Huzurda olmak ve anlaşıldığımızı hissetmek, sarılıp sarmalanmak adına beklentimiz yüksek olacak. Gün içinde yaptığı ya da yapmadığı bir şeyle bu beklentileri, karşılanıp karşılanmadığını sorgulatan kişiler ya da olaylar devrede olacak. Kırıcı yaklaşımlar ya da eski bir kırgınlığın tekrar gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Bizim yakınlaşma ve aidiyet istediğimiz kişiler bunu zorlaştırabilir. Bizim birileri için yaptığımız iyilik, güzellik karşımızdakinde bu manayı bulmayabilir. Neyi neden yaptığımızı ve sevgimizi anlatmak zorunda kalmak içimizi acıtabilir. Anlaşılmamak da öyle. Duygusal hassasiyet, olayları kişiselleştirme, alınganlıklar objektiflikle yönetilmesi gereken şeyler. Akşam saatlerinde değişik bir şeylerle uğraşmak, her zaman yaptığımızı bu kez başka bir algı ile yönetmek, farklı olana kendimizi açmak, alternatifleri değerlendirmek iyi gelecek. Üzerimizdeki ağırlığı atıp hafiflemek gerekecek. Mutlu olmayı tercih etmek olumlu olanı görüp enerjimizi tazelemek adına güzel bir akşam. Öğrenmek, bilgi paylaşımlarında bulunmak, bakış açımızı değiştirecek rehberlikler buluşmak için de elverişli olabilir.

13 Şubat 2022 PAZAR
Ay Yengeç burcunda olacak ve erken saatlerde yaşanabilecek gerginlikler tolerans düşüklüğünden kaynaklanan huzursuzluk halleri dikkat çekiyor. Huzurlu ve dinlendirici bir uyku uyuyamamış olmak, sabah beklentimizden daha erken uyanmak zorunda kalmak gibi şeyler buna vesile olabilir. Günün ikinci yarısına bu ruh hallerini taşımamak elimizde. Rahatlatıcı aktiviteler, ruhumuza iyi gelen kişilerle birlikte yapacağımız planlar, içinde sanatın ve duygulara hitap eden dokunuşların olduğu mekanlar, doyurucu ve manevi tatmin verecek iş ve uğraşlar ile değerlendirebiliriz öğleden sonra ve akşam saatlerini. İlham veren buluşmalar, anlaşıldığımızı ,desteklendiğimizi hissettiren ortamlar, dayanışma haline hizmet eden temaslar, bağışlayıcı ve kabullenici haller için de güzel bişr akşam olabilir.

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.