8 Ağustos 2022 Haftası- Günlük

8 Ağustos 2022 PAZARTESİ
Ay saat 21:38 e kadar Yay burcunda ve 13:29 ile bu saat arasında açısız olacak. Sabah erken saatlerde toparlayıcı ve düzen sağlayan nitelikte değerlendirilebilir. Ancak gün ortası ve sonrasında bir miktar dağınıklık ve karmaşa hali söz konusu. Verimli zaman geçirmekte ve somut bir şeyler elde etmekte zorlanma söz konusu olacak. Güneş Kiron üçgeninin iyileştirici etkilerini bir şeyleri telafi etmek ve kronik sorunlarımıza çözümler üretmek adına değerlendirebiliriz.

9 Ağustos 2022 SALI
Ay günün tamamında Oğlak burcunda olacak. Önemli işler ve konuşmalar için sabah saatleri değerlendirilebilir.  Sorumluluk bilinci ile hareket etmenin önemli olacağı bir gündeyiz. Üzerinde çalıştığımız işlere, iletişim kurduğumuz kişilere ciddiyetle yaklaşmak gerekecek. Gün ortası kolaya kaçan, rahat tavırlar olmazsa olmaz görevlerin aksamasına vesile olabilir. Bizden beklentisi olan kişiler rahatsız olabilir. Ölçüsüz, abartılı ve kontrolsüz olan şeylerden dolayı zarar görebiliriz. Akşam saatleri de bir konuda kendimizi yetersiz hissetme ihtimali var.  Hep problemimiz olan ancak bir türlü üstesinden gelemediğimiz ya da çok önemsediğimiz için bize problem görünen meseleler masaya gelebilir. Yapamadığımız, yetemediğimiz, başarılı olamadığımızı düşündüğümüz bir konuda yeni bir yara alma riski var. Fiziksel açıdan da kaza ve sakarlıklara dikkat etmekte fayda var. Gün içinde etkili olan Venüs Plüton karşıt açısı da özel ve sosyal ilişkiler ve harcamalar açısından tedbirli olmayı gerektiriyor.

10 Ağustos 2022 ÇARŞAMBA
Ay akşam 21:44 e kadar Oğlak burcunda olacak. Günün ilk yarısında işleri yoluna sokmak, mücadele isteyen şeylere eğilmek, canlılık, motivasyon katan aksiyonlar almak, bir girişimde bulunmak için şartlar uygun olacak. Gün ortasında olayları akışa bırakmanın ve esnek uyumlu davranmanın, kuralcı tavırları törpülemenin faydasını göreceğiz. İlerleyen saatlerde buna daha çok ihtiyacımız olacak ancak göstermekte zorlanacağız.

11 Ağustos 2022 PERŞEMBE
Ay günün tamamında Kova burcunda olacak. Tepkisel, kabul görmüş olanı sorgulayan, değişim ihtiyacında olacağız günün tamamında. Her zaman kabul ettiğimiz ve uyguladığımız şeylere boyun eğmek ve kısıtlanmak, mecbur bırakılmak şeklinde bakma eğilimindeyiz. Beklenmedik durumlar, hazırlıklı olmadığımız gelişmeler sebebiyle dengeler de sarsılabilir. Özellikle hayatımızdaki önemli, otorite figürleriyle alakalı şaşırtıcı olaylar yaşanabilir. Değişimin tetikleneceği ancak istikrar yaratmakta zorlanacağımız durumlar söz konusu olabilir.

Venüs Aslan burcu geçişi ve Mars Neptün sekstili de dikkat alındığında hareketli ve bir o kadar da heyacan uyandıran bir gün diyebiliriz. Daha önce denemediğimiz bir şeyi denemek yeni hayallerin peşine düşmemize ve heyecan verici etkilere, ilham veren durumlara vesile olabilir.

12 Ağustos 2022 CUMA
Kova burcunda dolunay ve Ay’ın dolunayın arkasından yapacağı açılar da yorucu. Haftanın en stresli günü, tartışma ortamlarına, karşı karşıya gelmelere, aksiliklere, kaza ve sakarlıklara açık olacağız gün boyunca.
Durduran, engelleyen, sınırlandıran, mecburiyetler yükleyen, gayret etmeyi gerektiren, keyif veren değil de bireysel, sosyal ya da toplumsal manada sorumluluk yükleyen gelişmeler tetiklenecek.  Önemsediğimiz bir konuda ne ile karşı karşıya olduğumuzu görme, neye ulaştığımız ile, gerçeklerle yüzleşme teması var. Toplumsal kısıtlamalar, kurallar, hedefler, yapılanmalar ve bu içerikteki şeylerin ilan edilmesi v.b. şeyler yaşanabilir. Toplumu ilgilendiren meselelerde dayatma içeren yaklaşımlar, korku, endişe yaratabilecek ve belki de bunu kullanarak yapılabilecek dayatmalar söz konusu olabilir. Ülkemiz haritasında bunun finansal merkezde bazı gelişmeleri tetikleyeceğini söyleyebiliriz.

13 Ağustos 2022 CUMARTESİ
Günün tamamında iletişim tıkanıklıkları söz konusu olabilir. Kendimizi, istek ve ihtiyaçlarımızı, tepkilerimizin sebebini karşımızdakine anlatmakta zorlanabiliriz. Mantıkla hareket etmemiz gereken durumlarda fazlasıyla hassas ve duygusal davranabiliriz. Olayları kişiselleştirme, alınganlıklar, bunlara vesile olacak inatlaşma ve yanlış anlama ve anlaşılmalar söz konusu olabilir. Bugün olayları objektif değerlendirmek çok önemli olacak. Ancak bu o kadar da kolay olmayacak.

14 Ağustos 2022 PAZAR
Ay bugün de gün bitimine kadar Balık burcunda olacak. Genel olarak odaklanma problemleri, dağınıklık, karmaşa ve belirsizlikleri bol bir gün olacak diyebiliriz. Özellikle gün ortası bu açıdan riskli. Karar verememe, verim alamama ve somut bir şey elde edememe v.b. şeyler motivasyon düşürebilir. Akşam saatlerinde hareketlilik, aksiyon alma eğilimi, enerjimiz yükselecek. Ancak her durumda olumsuzlukları kafamıza fazlasıyla takma, bir şeyleri haddinden fazla ciddiye alıp endişelenme, bir konuda ya da bir ortamda kendimizi yetersiz hissettirecek durumlarla karşılaşma, birilerine kendimizi olduğu gibi anlatmakta zorlanma gibi şeyler söz konusu olabilir. Güç katan ve mücadele isteyen konular gündeme gelebilir. Bunlara yetememenin kaygısı ya da hız kazandırmayı istediğimiz şeylerle alakalı gecikme ve engellemeler söz konusu olabilir.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

 

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.