8 Mayıs 2023 Haftası – Günlük

8 Mayıs 2023 PAZARTESİ
Ay günün tamamında Yay burcunda olacak. Pek çok şeye aynı anda koşma ve koşturma telaşı söz konusu olacak bugün. Hızlandırmaya çalıştığımı konular değil de bizim odağımızda olmayan meseleler hız kazanacak. Hesapların tutmadığı, beklenmedik gelişmelere gebe, beklenen ancak ne zaman patlayacağı belli olmayan şeylerin birden gündeme oturması, gerginlik ve tepkisellik yaratan şeylerin su yüzüne çıkması v.b. şeyler söz konusu olabilir. Öğleden sonra ve akşam saatleri ise tamamen bir karmaşa ve dağınıklık ile oradan oraya savrulma, yanılma, aldanma, kanma ve kandırılma riski veren durumlara gebe. Aşırı ve sonradan zarar verme eğilimi ile olan, etki altında kalarak verilen her türlü tepki sonradan pişmanlık verecek. Haklı iken haksız konuma düşme ya da haklı-haksız muhakemesini yapmakta zorlanma v.b. şeyler söz konusu günün tamamında ama özellikle de ikinci yarısı ve akşam saatlerinde.

9 Mayıs 2023 SALI
Önemli gelişmeler ve ses getiren olaylara gebe bir gün olacak. Önemli konuşma ve açıklamalar, karar mekanizmalarını çalıştıran olaylar, karar aldıran durumlar söz konusu olacak. Bunların bir kısmı hazırlıklı olmadığımız yerden gelen sorular niteliğinde olabilir. Esneklik ve hızlıca harekete geçebilme durumu fayda sağlayacak.

10 Mayıs 2023 ÇARŞAMBA
Ay günün tamamında Oğlak burcunda olacak. Erken saatlerde duygusal anlamda negatif etkileneceğimiz olaylara şahit olma, yaşama ya da bu içerikteki haberlerle karşılaşma eğilimi var. Cesaret kıran gelişmeler söz konusu olabilir.  Ancak ilerleyen saatlerde bazı şeyler değişecek. Ya gündem ya da gündeme bakış açımız. Silkelenme ve kendimizi çok daha başka bir şekilde ifade etme, bir şekilde olmuyorsa farklı şekilde anlatma şansı bulacağız.  Değişik olan ve gündeme dair revizyonlar yapacak her şey beklenebilir. Günün ikinci yarısında tolerans eksilecek, zaman azalacak, hız kazandırma telaşı olacak.  Çatışma, anlaşmazlık, uzlaşmazlık konuları gündeme gelecek.  Fiziksel olarak da zarar veren riskler artmış olacak. Akşamın ilerleyen saatlerinde eğer istemişsek her şeyi daha olduğu şekliyle kabul eden ya da kendimizi ve karşımızda görünenleri esnetme şansı bulacağız.

11 Mayıs 2023 PERŞEMBE
Gecenin ve önceki günün gerginliğini üzerinden atamayanlar bugüne bu stres ile başlayabilir. Sorgulayan, kafasına yatan her şeye uyum sağlayıp, mantıklı bulmadığı şeylere de tepki vermeden duramayan kişiler göreceğiz bolca etrafta. Organizasyonlar, ortak çabalar, dostluk ve ekip ruhu adına yapılacak her şey çok iyi gelecek. İkili ve özellikle de sosyal ortamlarda kurulacak sağlıklı irtibatlar, network desteği, yeni network edinme fırsatı veren pek çok şey adına fırsat veren ortamlar bulabiliriz. Gün ortası ve öğleden sonra iletişim akışı zor olacak. Çatışma, karşı fikirlerin savaşı, uzlaşma noktasından uzaklaşma, direten tartışmalar, tepki vermeden duramayacağımı sert ve sivri söylemler, tepki vermez bir durumdaysak da gerginlik artışı söz konusu olacak. Tabi ki olmasın diye söylüyorum 😊

12 Mayıs 2023 CUMA
Ay günün tamamında Kova burcunda olacak. Önemli konuşma ve görüşmeler, yazışmalar, eğer niyet etmişsek uzun vadeli kalıcı olacak planlar, teklifler, hedeflere yönelik yapılacak organizasyonlar için uygun bir gün. Öğleden sonra ezber bozan gelişmeler yaşanabilir. Krizler, toplumsal konularda tepkisel olacağımız durumlar, patlak veren sorunlar, plan ve düzen değişiklikleri söz konusu olabilir.

13 Mayıs 2023 CUMARTESİ
Kalıcı ilişkiler, saygı sınırlarında hareket etme şansı veren ortamlar, iş ve el birlikleri, kalıcı ve uzun vadeli olabilecek anlaşma ve taahhütler için elverişli olacak bugün. Her ne kadar günün ilerleyen saatlerinde bazı engel, yasak ve prosedürlerden dolayı ya da artan kaygı düzeyi sebebiyle sıkıntılar olsa da genel olarak her şeyin güzel akacağı bir gün diyebiliriz. Anlaşma, uzlaşma, iletişim kurarak halimizi anlatma, duygusal olarak anlayış ve hoşgörü haline yaklaşma şansımız var. Kapsayıcı nitelikte olaylar yaşanabilir. Bu kapsayıcı yaklaşımların şarta, kurallara bağlı olmaması normal şartlarda ihtiyaç olarak görünebilir ancak bu kez dışarıda kalması gerekene istemesek de set çekip sınırları, safımızı netleştirmek gerekecek.

14 Mayıs 2023 PAZAR
Pazar günü değişim sinyali veren bir gün. Eğer istemişsek hoşnut olmadığımız her şeyi, düzeni, yaşam şartlarını, böyle gelmiş böyle gider dedirten konuları değiştirme şansımız olacak. Kişi iradesinin önemli olacağını işaret eden bir gün olacak.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.