Gerçekler – Farkındalık – Yüzleşmeler

Bugün saat 00:11 de 27 derece Akrep burcunda bir dolunay meydana geldi.
Dolunaylar, bir şeylerin sonucunu elde etme, sarf edilen ya da edilmeyen emek, zaman ve bilginin bir şekilde karşılığını alma zamanlarıdır.
Seçimlerin sonucu ortaya çıkar.
Daha önceki karar ve adımların neye vesile olduğu ile yüzleşme söz konusu olur.
Bazen bir olayla ya da bazı kişilerle karşı karşıya gelmenin yüzleşmeleri de gündemde olabilir.
Bu temaların tamamı, bekleyişin ve sonucun stresini, gerginliğini artırır.
Duygusal yoğunluğun arttığı, ikilemlerin ve bir şeyle ilgili bir karar aşamasına gelmenin baskısına vesile olan günler oluyor, dolunay zamanları…
 
*Akrep burcunda olması ise gerginliği çok daha fazla artıran bir etki yaratıyor.
*Sımsıkı bağlandığımız ve asla bırakmam dediğimiz maddesel şeyler, duygusal bağımlılıklar, takıntı yaptığımız meseleler, olmazsa olmaz olarak gördüğümüz değerler ve bunların değişimi adına olan ya da olması gereken şeyler ana gündem maddesi bu dolunayda.
*Kolay akan değil de mücadele isteyen, zoru başarmak adına gerçekten niyet ortaya koymayı gerektiren şeyler gündemde.
*Konu ne kadar maddesel olursa olsun etkileri duygusal seviyede yoğun, yorucu ve yıpratıcı değişimlere vesile olacak.
*Paylaşmak, paylaşamamak, bırakmak-sıkı sıkıya tutmak arasında gidip gelmeler olabilir.  Bir seçim yapmak durumunda kalmak, siyahlar ve beyazlar dışındaki renkleri görememek problem yaratabilir. Benim-bizim dengesini kurmakta zorlanacağımız ya da bu dengeler şaştı ise tekrar dengeyi bulma çabasının direnç ile karşılanabileceği durumlar söz konusu olabilir.
*Bizim için tutkulu bir hırs haline gelmiş olan hedeflerin sonucunu almak da mümkün, bu hedefi bu kadar tutunmamamız gerektiğini fark etmek de… Ya da belki de hedefi istemenin ötesinde, hedefe götüren yola kendimizden bir şey katmadığımızı, yüzde yüzümüzü hiç vermediğimiz bir sonuca rıza göstermek zorunda kaldığımızı fark edebiliriz.
*Yaşamsal kategorisine soktuğumuz duygusal ve maddesel bağlarımız, koparmamakta kör inatlara tutuştuğumuz her şey sorgulanmak ve serbest bırakmak, hafiflemek adına gündeme gelebilir.
*Ayağımızın sağlam yere basmasına vesile olan şeylerin kalıplaşmış yerlerini ya da kendilerini değiştirme kararları gündeme gelebilir.
 
*İlişkilerde güven ve sadakat sorunları tartışmaya açılabilir. Bir ve bütün olamamış, tutku içermeyen ve paylaşım yaratmakta zorlanan, sadece dünyevi alışkanlık ve bağımlılıkların temel oluşturduğu ilişkilerde de birtakım aksaklıklar baş gösterebilir.
*Bu dolunayda ortaya çıkan tablo, ya mevcut hikayede her şeye sil baştan başlayabilmenin gücünü ve cesaretini ya da bambaşka bir hikayenin yaratılması gerektiğinin farkındalığını getirebilir.
*Bunların yapılabilmesi için olmasını beklediğimiz şeyi gerçekten tutkuyla isteyip istemediğimize bakmak gerekecek.  Sıkı sıkıya tuttuğumuz ve ucundan öylesine tutunduğumuz şeyleri, ilişkileri, idealleri, yaratımları, değerleri gözden geçirmek için gereken durumlar karşımıza çıkacak.
*“Olmadı da ben buna gerçekten her şeyimi kattım mı acaba” diye sormamız gerekecek. Olsun ya da olmasın diye direndiklerimize göz atmak önemli…
*Karşımıza çıkan durumların, elimize geçen sonuçların ve belki de verilmesi gereken kararların nelere değeceğini ve nelere mal olacağını objektif biçimde görebilmek önemli bu dolunay döneminde.
*Mücadele edilen konularda tamam mı devam mı noktasına varabiliriz. Her iki kararın alınması da kolay olmayacaktır. İçsel muhasebeler yapılabilir. Kendi kendimize yarattığımız, yaşadığımız ve dışımızda olan ve bizim de dahil olduğumuz ve belki de tam ortasında kaldığımız krizler gündemin ana konusu olabilir.
*Akrep burcunun derinlikleri keşfettiren enerjisi, bazı gerçeklerin, sırların, gizemlerin su yüzüne çıkmasına sebep olacak. Bu da can yakıcı olabilir.
*Akrep burcu aynı zamanda şifaya işaret eden bir burç olduğundan hem duygusal hem de fiziksel anlamdaki şifaya açık olacağımız bir dolunay yaşayacağız.
*Akrep burcunun negatif olan duygu durumlarını tutan biriktiren yanını unutmamak da önemli.  Kin, kıskançlık, nefret, öfke, hırs gibi duygusal hallerin yeni oluşacaklarının önüne geçmek gerekecek ve eskiden oluşmuşlarını da şifalandırma şansı bulacağız.
*Akrep dolunayı her ne noktaya dokunursa dokunun eğer istersek, o konuda duygusal anlamda şifa bulacağız. Farkındalık kazanacağız. Derinleri görme fırsatı elde edeceğiz.
*Dolunay ile birlikte gelen ya da ortaya çıkan her ne ise radikal ve belki de beklenmedik kararlar aldırabilir. Ya da buna vesile olacak tekliflerle buluşmak söz konusu olabilir. Daha önce yürüdüğümüz yolu aydınlatacak ya da yeni yollar açacak şeyleri keşfetme, daha önce görmediğimizi fark etme, yeni keşifler yapma şansı verebilir. Yani daha fazla ve hızlı ilerleme sağlayacak yol yürüdüğümüz yol olmayabilir. Alternatif olanlarını görme şansımız artacak.
 
***TÜRKİYE CUMHURİYETİ HARİTASINDA
Dolunay T.C. haritasının 5. Evinde olacak ve 5-11 aksını ilgilendirecek. Bu kez ülkemizin genç nüfusunu, sanat, eğlence ve spor dünyasını, borsayı, sosyal dernekleri ve öğretim sistemini ilgilendiren konularda bazı gelişmelere işaret ediyor. Meclis ile bu bahsettiğim çevrelerin karşı karşıya gelmelerine. Krizlerin ve sansasyonel haberlerin patlak verebileceğini düşündürtüyor. Yönetim kademesindekileri ve ülkemiz açısından önem arz eden kişileri de derinden etkileyecek bir takım yüzleşmelerin ya da sıkıntı verici durumların gün yüzüne çıkabileceğini işaret ediyor. Dolunay ayrıca haritamızdaki Jüpiter ile kavuşumda gerçekleşecek. Hem kolluk kuvvetlerini, hem yönetimi, hem de bütçe konularındaki gelişmeleri çok daha fazla görünür kılacak gelişmeler tetiklenebilir.
 
Akrep burcundaki dolunay ile birlikte değişim ihtiyacı olan noktaları doğru tespit edebilmemizi, dönüşümün keyfini çıkarmamızı, ortaya çıkacakların hem ülkemiz hem de bireysel hayatlarımız açısından hayırlara vesile olmasını gönülden dilerim…
 
Sevgilerimle

Dr. Samiye Özbaş Soysal
 

 
 
© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiç bir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.