Jüpiter-Uranüs Boğa Burcunda

Bugünlerin temasında sıkıntı, huzursuzluk, rahatın batması gibi görünen ama özünde iyi ki battı diyeceğimiz durumlar var. Yeni bir şeyler yaratmadığımız, mevcudu sorgulamadığımız, değişime ihtiyaç duymadığımız sürece eskinin faydasını da göremeyeceğimiz zamanlardan geçiyoruz. Bir şeyleri değiştirmenin, farklılaştırmanın, rutinden çıkmanın, alışılmış olanı evirip çevirmenin zamanı geldi bazı konularda. Herkesin hayatında farklı alanlarda farklı dinamiklerin eşliğinde yaşanıyor bu söylediklerim. Keşfedilmeyi bekleyen şeyler, heyecan yaratacak ve düzen değiştirecek gelişmeler, ani ve planlanmamış adımlar, dürtüsel ve kontrol edilemez hamleler, tepkiler, kararlar, teklifler, şaşırtıcı etki yaratacak malzemeler var bolca havada. Saçma gibi görünen şeyler birden cazibe kazanabilir. “Neden olmasın?” içerikli heyecanlar tetiklenebilir. Düzenin, kendimizi güvende hissettiğimiz ortamın, dengelerimizin değişmesi gerekecek. İstesek de istemesek de… İşler planladığımız gibi gitmeyecek ya da planın dışına bir şekilde çıkmamız gerekecek. Eğer yaşanan bir sorunun içinde sıkışmış kalmışsak, her zamankinde farklı düşünmeli, farklı çözümler üretmeli ve değişik kaynaklar yaratmalıyız. Heyecana kapılan ve acele ile sırf çözüm üretmiş olmak için yalpalayan adımlarla koşmaya çalışan tavırların da zararı büyük olabilir. Hem bu yüzden hem de belki biraz olgunlaşsa çok fayda sağlayacak bir şeyleri heba etmemek için biraz da sakin kalmak iyi gelebilir. Yeni olan ve daha önce denenmemiş yol ve yöntemlere, alternatiflere kendimizi dengemizi bozmadan açalım yeter 😊

Yeni olanın faydası, planlanmamış bir fırsatın belirmesi, beklenmedik desteklerin elimize ulaşması, gelişim imkanı verecek revizyonların yapılması v.b. şeyler tetikleniyor bugünlerde. Bu sebeple hareketlenmeli, denemeli, heyecan, aksiyon, fark yaratacak olana kendimizi dengeli bir şekilde açmalıyız. Toplumsal olarak ise (öncelikle böyle bakmak daha doğru olacak sanki) özellikle para kaynakları, finansal düzen için gereken açılımlar, tarımı ve doğayı, doğa olaylarını ilgilendiren ani ve düzen değiştiren gelişmeler, dünyanın global hikayesinde değişiklik yapacak olaylar tetiklenebilir.

Sevgilerimle
Dr. Samiye Özbaş Soysal

22.4.2024

 

 

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.