Mart 2022 Burç Yorumları

Koç ve Yükselen Koç
2 Mart da gerçekleşecek yeniay sizin için bir planlama sürecinin başlangıcı olacak. Daha sonra ortaya çıkaracağınız, başlatacağınız işler için yapılacak düzenlemeler ya da belki de bir şeyleri geride bırakıp sadeleşme süreci olacak ayın ilk yarısı sizin için. İş ilişkileri ve mesleki hedefler açısından hem zorlayıcı hem de dönüştürücü olaylar ve görüşmeler tetiklenecek Ay boyunca. Olaylar bir şekilde finansal düzeninizde de etkili olacak. 18 Mart dolunayı da rutinler, görevler ve iş düzeni ile alakalı çabalarınızın sizi ne noktaya getirdiğini gösterecek. Sağlık konusu da Ay ortasında gündeminizde olacak.

Boğa ve Yükselen Boğa
Ayın başında gerçekleşecek olan yeniay hayatınızda değişim yaratacak bir hareketlenmeye vesile olacak. Size bu heyecan veren yenilik bir sosyal çevre değişikliğinden, yeni ve sizi geliştirecek bir grup çakışmasına dahil olmaktan dolayı gelecek. Bu ay yaşanacak fikir ayrılıklarına çok fazla takılmamak, illaki uzlaşacağım diye ısrarcı olmamak daha iyi olabilir. Yurtdışı ve seyahatler konusu da sıkıntılı olabilir. Şartları çok da zorlamamak lazım. 18 Mart dolunayı da özel hayatınızda ve ilişkilerinizde bir şeylere düzen verme ihtiyacını işaret ediyor.

İkizler ve Yükselen İkizler
Ayın başında iş ya da görev değişikliği ile alakalı bazı gelişmeler, yeni haberler gündeme gelebilir. Beklenmedik ve plansız teklifler, başvurular söz konusu olabilir. Durmak değil de yeni atılımlar yapma isteğinde olacaksınız. İşinizi geliştirmek adına planlanan şeyler varsa hemen açık etmeden önce kendi içinizde biraz olgunlaşmasına izin verin. Maddi paylaşımlar ve harcamalar konusu bu ay dengede kalmayı gerektiriyor. 18 Mart dolunayı da ev düzenini ve aile için yapılacak gayretleri, eğer odaklanmanız gereken aksaklıklar varsa ön plana çıkaracak.

Yengeç ve Yükselen Yengeç
Ayın başında gerçekleşecek olan yeniay sizi değişik ortamlara, yeni insanlara, gelişim imkanı verecek olan aktivite ve uğraşlara çekecek. Bir seyahat planı, eğitim organizasyonu, çevre değişikliği yaratacak bir tempoya sahip yeni bir iş imkanı doğabilir. Ayın tamamında iletişim becerileri ve ihtiyacı yüksek olacak. Sizin yeni bir şeylerle uğraşmanız ve yeni bir çevreye dahil olmanız hayatı paylaştığınız kişilerin tepkisini çekebilir. İş birliği, uzlaşma ve anlaşma ortamları akıcı değil. 18 Mart dolunayı da yakın çevrenizle, komşularla, kardeşlerle alakalı bazı haber ve gelişmeleri gündeme taşıyacak.

Aslan ve Yükselen Aslan
Ayın başında gerçekleşecek olan yeniay kaynak yaratımı, borçlanmalar, alacaklar, krediler, yatırım kararları açısından tetikleyici olacak. Dış kaynaklar ile alakalı bir hareketlenme söz konusu olacak.  İş ortamında yaşanacak değişiklikler sizi de finansal olarak etkileyecek ve yeni bir kanalın açılmasını sağlayacak.  Bu ay iş ortamındaki huzursuzluklar ikili ilişkilerde yaşayacağınız baskı unsurları ile birleşince sizi biraz sıkıştırabilir. 18 Mart dolunayı ile birlikte daha önce yaptıklarınızın, emeklerin maddi karşılığı görünür olacak.

Başak ve Yükselen Başak
Ayın başındaki yeniay eşiniz, evliliğiniz ve belki de iş ortaklığınız ile alakalı konulara bir hareketlenme getirecek. Uzaklardan gelen bir haber, bir yolculuk ya da alınacak bir rehberlik bu hareketi tetikleyecek. Bakış açınızı değiştirecek insanlarla bir araya gelecek ve bu konularda bir adım atma ihtiyacı duyacaksınız. Evlilik teklifi ya da planları da gündeme gelebilir. Bu ay işlerinizi toparlamak adına iyi ilişkiler kurmak ve iş birliği yapabilmek kıymetli olacak.  18 Mart dolunayı burcunuzda olacak ve sizin için sonuç ya da karar aldıran bir etki yaratacak. Yaşamınıza ihtiyaç duyulan alanlarda düzen vermek ve var olan düzeni sorgulamak zamanı.

Terazi ve Yükselen Terazi
Ayın başındaki yeniay rutin temponuzu renklendirecek yeni görevlerle buluşmanıza, yeni sorumluluklar almanızı, sorumluluk alanınızın değişmesini gündeme getirebilir. Sağlığınız ve yaşam alışkanlıklarınız ile ilgili de bazı kararlar alabilir, uygulamaya geçebilirsiniz. Yaşam düzenini değiştirme motivasyonu artacak. Ay boyunca özel yaşamınızdaki dengeleri korumak, sizin kararlarınıza ailenizin ve sevdiklerinizin eşlik etmesini sağlamak yoğun çaba gerektirecek.  18 Mart dolunayı döneminde biraz kendinizle baş başa kalmak, iç dünyanıza odaklanmak, buna hizmet edecek aktivitelerde bulunmak iyi gelecek.

Akrep ve Yükselen Akrep
Ayın başındaki yeniay çocuk sahibi olan Akrepler için evlatlarını ilgilendiren yeni gelişme ve kararlar adına tetikleyici olacak. Belki de yeni çocuk haberleri alınabilir. Bekar Akrepler için de aşk hayatında hareketlenme, yeni heyecanlar söz konusu olabilir. Bu ay yeni ve sizi her zamankinden daha çok keyiflendirecek uğraşlar, aktiviteler karşınıza çıkacak. Değerlendirmek güzel olabilir.18 Mart dolunayı zamanında daha çok insana hitap edeceğiniz platformlar oluşabilir. Kalabalıklarla bir arada hareket etmenin ya da edememenin nelere vesile olduğunu göreceksiniz.

Yay ve Yükselen Yay
Ayın başındaki yeniay aile düzenini ve sevdiklerinizle alakalı konuları gündeme getirecek.  Taşınmak, aile büyüklerini ilgilendiren kararlar, tadilat işleri, ev alım satımları söz konusu olabilir. Yerleşik düzeniniz, ait hissettiğiniz ortamlar ve kişiler önceliğiniz alacak ve olasılıklara her zamankinden daha esnek bakacaksınız. Finansal konularda sizi zorlayan, şartları zorlamak zorunda kalacağınız kararlar evinizi, yuvanızı hedefleyen iyileşmeler hedefiyle yaşanacak. 18 Mart dolunayında ise işiniz ve dış dünyaya dair sorumluluklarınız, sizden beklenenler dikkatinizi ve enerjinizi gerektirecek.

Oğlak ve Yükselen Oğlak
Ayın başındaki yeniay yakın çevreniz, yakın akrabalarınız ve aynı dilden konuşabildiğiniz kişilerle daha fazla bir arada olacağınız, ortak hareket edeceğiniz konuları tetikleyecek.  Ticari gelişmeler, ihtimaller söz konusu olabilir. Güzel haberler, teklifler, fikir veren konuşmalar ve iletişim trafiği ile dolu bir süreç başlayacak sizin için. Bu ay kendinizi, kararınızı, düzeninizi, değerlerinizi diğerlerini kabul ettirme çabası yorucu olabilir. 18 Mart dolunayı da fikir ayrılıklarının gereksiz çatışmalara dönüşebileceğini özellikle yabancılarla iletişim kurmakta zorlanabileceğinizi işaret ediyor.

Kova ve Yükselen Kova
Ayın başındaki yeniay maddi açıdan bazı fırsatlar çıkaracak karşınıza. Yeni bir yatırım, var olanı değerlendirme, bütçenizi düzenleme, yeni kaynak yaratma, sahip olduklarınızı çoğaltma imkanı veren ihtimaller heyecan verecek. Bu konuda aileden alacağınız destek ya da aile ile bir arada yapılacak planlar çok daha geliştirici olabilir. Bu ay daha önce aldığınız kararları, içinizde biriktirdiğiniz karar ve tespitleri dile getirmek, değişim ihtiyacı duyduğunuz konuları samimiyetle itiraf etmek gerekecek. 18 Mart dolunayı döneminde ödemeler, alacaklar, kredi v.b. konular öncelikli konularınız olacak.

Balık ve Yükselen Balık
Ayın başındaki yeniay sizin burcunuzda olacak ve sizi diğerlerinden daha fazla etkileyecek. Bekletilen planlar, harekete geçmeyi bekleyen fikirler için şartlar oluşuyor ya da siz bunu beklemeden kendi şartlarınızı yaratmaya karar veriyorsunuz. Sizi tutan ve durduran düşünce kalıplarından, olmaz dedirten karamsarlıklardan kurtulmanın zamanı gelmiş olabilir. Bu ay arkadaşlarınız, sosyal çevreniz ve ortak hedefler belirlediğiniz kişilerle dengeniz önemli olacak ve size fayda sağlayacak. 18 Mart dolunayı döneminde ikili ilişkilerde dengeyi korumak önemli olacak.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.