Nisan 2022 Burç Yorumları

Koç ve Yükselen Koç
Bu ay bir şeylere başlamak, beklettiğiniz hedefleri harekete geçirmek için elverişli ancak hedefleri ortaklaştırmak, organizasyonlarla bir arada hareket edebilmek yoğun bir çaba gerektirecek.  Her şeyi hızlıca halletmek istiyorsunuz. Ancak sizin beklentiniz ve mücadeleci tavrınız hatayı paylaştığınız kişilere fazla gelebilir. İlişkilerde dengeyi korumak şart. Biraz da kendi iç dünyanıza odaklanmak, ruhunuzun sesine kulak vermek adına gayret etmelisiniz.

Boğa ve Yükselen Boğa
Bu ay sizin için Ay sonunda yapacağınız girişimler adına enerjinizi toplama zamanı. Mesleki açıdan, statünüzü ilgilendiren girişimlere, uzun vadeli ve mücadele isteyen hedeflere yönelme eğilimi söz konusu. Gayret ve istikrarlı bir çaba ile sabırla ilerlemek zaman içinde başarıyı getirecek. Yeter ki verimliliğinizi düşüren detaylara bakıp güzel bir temizlik yapın. Karmaşa ve kaos içinde hissettiğinizde arkadaşlarınız, dostlarınız iyi gelebilir. Kalabalıkların enerjisi sizi şifalandıracak.

İkizler ve Yükselen İkizler
Bu ay ikili ve sosyal ilişkilerin dengede kalması gerekiyor. Girdiğiniz çevre özel hayatınızda dalgalanmalara vesile olabilir. Ayın ilk günlerinde girişeceğiniz işler, yapacağınız seyahat, tanışacağınız insanlar sizi biraz zorlayacak.  Yeni bir eğitime başlamak da öyle.  Yurtdışı, yabancılar ve yeni mekanlar uzun vadeli çalışmalar ile yol alabileceğiniz temalar olacak. İşinize ve mesleki hedeflerinize dair yeni gelişmeler yaşanacak. Daha fazla mana arayışınız olacak. Gerçek bir tatmin için sadece maddi faydayı değil karşı tarafa da fayda sağlamayı ve gelişim kaydetmeyi hedeflemek gerekiyor.

Yengeç ve Yükselen Yengeç
Bu ay sevdikleriniz tarafından eve ayırdığınız zaman ve emek sorgulanabilir. İşe yoğunlaşmak, orada bir şeylerin mücadelesini vermek, hırs yaptığınız projelere yoğunlaşmak hoş karşılanmayabilir. Sizden beklentisi olan kişiler daha çok dikkat çekmek isteyecek. Bu ay finansal açıdan dışarıya bağımlı olarak yapacağınız bir girişim, sonrasında biraz başınızı ağrıtabilir. Bunun uzun soluklu bir şeyi tetikleyeceğini, yatırım kararınız olursa hedeflerin uzun vadede sonuç vereceğini göz önünde bulundurmak şart.  Bu ay çıkılacak bir seyahat ya da alacağınız rehberlikler, başlayacağınız bir eğitim, öğreneceğiniz uygulamalar sizi çok geliştirebilir. Yeter ki dağılmadan, verimi hedefleyerek yol alın.

Aslan ve Yükselen Aslan

Bu ay fikir alışverişleri ve tartışma ortamları sizi epey meşgul edecek. Farklı bakış açılarına kendini kolaylıkla açan bir tabiatınız varsa her şey çok güzel olacak. Ancak yeni düşünce modellerine direnç gösteren bir tutuculuk söz konusu ise haklı haksız mücadeleleri ve özelikle de ısrarcı empoze etmeye çalışan tavırlar sizi yorabilir. Eşiniz ve evliliğiniz ile ilgili konularda üretilmemiş çözümler, varsa sorunların her zamankinden daha büyük boyuta varmasına vesile olabilir. Finansal yatırımlar, borç, alacak verecek meseleleri netlik  ile yol almayı gerektiriyor.

Başak ve Yükselen Başak
Bu ay para ve bütçeyi dengeleme konusu sizi en çok zorlayacak başlıklar arasında. Hem yeni kaynak üretmek hem de mevcut kaynakları çoğaltıp daha fazla verim almak isteğindesiniz. Girişimci ve talepkar tarafınız daha çok devrede olacak. Temkinli olmayı gerektiren noktaları kaçırmamak gerekiyor. İş ortamında alacağınız bir görev, ortam ya da iş değişikliği biraz uğraştırıcı bir sürecin başlangıcını işaret ediyor. İş birliği yaptığınız kişilerden ve hayatı paylaştıklarınızdan göreceğiniz destek kıymetli.

Terazi ve Yükselen Terazi
Bu ay bekar Teraziler için bir partner figürü ile buluşma söz konusu olabilir. Evlilik kararları, evliliği ilgilendiren konularda yeni düzenlemeler söz konusu olabilir. Aynı zamanda son zamanlarda en çok çaba gösterdiğiniz konularda bir sonuçla buluşma ve ne noktaya geldiğinizi fark etme de söz konusu olabilir.  Çocukla ilgili bir mücadele, alınacak kalıcı bir karar, ilişkilerinizi ilgilendiren ciddiyetle ele alınması gereken meseleler gündeme gelebilir. İşinize katacağınız yaratıcılık, doğaçlamalar, sezgi ve ilham adına verimli bir ay olabilir.

Akrep ve Yükselen Akrep
Bu ay rekabet içeren işler, işinize hız kazandırma isteği, az zamanda çok iş üretme beklentisi adına kıymetli olacak. Günlük rutinlerinizi gözden geçirip nasıl daha fazla iş üretebilirim diye bakabilirsiniz. Çok bekledim artık durmaya tahammülüm kalmadı diyerek kendinizi ihmal etmemek şart. Evin düzeni zaten olması gereken ancak sizin bir sebepten geciktirdiğiniz yapılanmayı gerektiriyor. Aile düzeniniz ev içi düzenlemeler hedefte olacak. Daha fazla üretken ve akış hissedeceğiniz yeni uğraşlar girebilir hayatınıza. Sahnede hissedeceğiniz aktiviteler dikkatinizi çekebilir. Çocuk adına yapılacak fedakarlıklar geliştirici sonuçlara götürecek.

Yay ve Yükselen Yay
Bu ay aşk hayatınızda bir hareketlenme olabilir. Keyif veren uğraşlar, yeni bir hobi ya da hayatınıza renk ve hareketlilik katacak yeni bir başlangıç fırsatı bulabilirsiniz. Özel ilişkinizi sosyal alanda yaşamak durumunda kalmanın, ya da yaşayamamanın gerginliği olabilir ilerleyen günlerde. Yapacağınız anlaşmalar, atacağınız imzalar, alacağınız kararlar her zamankinden daha çok ciddiye almayı gerektiriyor. Aksi durumda sonradan fazlasıyla uğraşmak gerekecek. Evinizde ve ailenizle geçireceğiniz zaman tüm sorunları unutturacak bir şifa olabilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak
Bu ay özel yaşamınıza her zamankinden özen göstermek gerekiyor. Aileniz, aile büyükleriniz ve ev yaşamınız ile ilgili kararlar alınabilir. Bir taşınma, tadilat ya da ev alım satımı gündeme gelebilir. Ay ortalarında işe odaklanmak gerekiyor. Bu nedenle özel hayatın sorumlulukları ayın ilk zamanlarında yerine getirilmeli. Finansal açıdan açılmamak, sonradan zorlanacağınız adımlar atmamak, bir şeyleri aceleye getirmemek önemli. Yazmak, konuşmak, zihinsel olarak kendinizi ifade edeceğiniz bir kanal oluşturmak her türlü sorunun çözümü adına iyi gelebilir.

Kova ve Yükselen Kova
Bu ay önemli başlangıçlar adına hareketli. Biriktirdiğiniz bilgi, tecrübe ve donanım için gereken başlama vuruşu bu ay gelebilir. Ciddiyetle ele alınacak, sorumlu bir davranış sergilenmesi ve sonuç almak adına da sabır gösterilmesi gereken meşakkatli bir şeylere girişebilirsiniz. İletişim kurup ortak karar aldığınız kişilerle anlaşma, uzlaşma ve fikir birliği yaratma konusu önemli. Maddi konularda önünüzü görmekte zorlanıyorsunuz. Hedef belirlemek ve ona yönelik plan program yapmak kısmı tamam ancak ayakların yere basmaya devam etmesi için maddenin de farkında olmalısınız.

Balık ve Yükselen Balık
Bu ay sizin için oldukça önemli değişimlere gebe. Hep kendinizi kontrol ettiğiniz ve direndiğiniz konularda her zamankinden daha akışta ve teslimiyetçi yaklaşımlar sergileyebilirsiniz. Sezgisel tarafınız daha çok devrede olacak. İlham ve yaratıcılık gerektiren işlerde daha akıcı ilerleyebilirsiniz. Şükür ve olana olmayana olduğu rıza gösterebilme adına sizi geliştiren durumlarla karşılaşabilirsiniz. Kendinize bakmak, yaşayabileceğiniz yüzleşmeler sayesinde farkındalığınızı artırmak da iyi gelebilir. Maddi konulara dair çıkar yeni fırsatları da aceleye getirmemek şart.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.