Ocak 2022 Burç Yorumları

Koç ve Yükselen Koç

2 Ocak yeniayı mesleki açıdan önemli bir başlangıç etkisi sunacak. Ayın ikinci yarısında sosyal çevre ve grup çalışmaları açısından bazı aksaklıklar yaşayabilirsiniz. 18 Ocak dolunayı aile ve iş yaşamınız arasında denge kurmayı gerektiriyor. Ay düğümlerinin burç değiştirmesi sebebiyle önümüzdeki 1,5 yıl boyunca maddi konular ve buna dair düzenlemeler ana gündem maddeniz olacak.

Boğa ve Yükselen Boğa

2 Ocak yeniayı ile birlikte yeni ufuklara yelken açma, yeni bir deneyim yaşama, yeni bir ortamda, farklı insanlar ile birlikte olacağınız planlar yapma ihtimaliniz var. Ayın ikinci yarısında mesleki açıdan bazı şeyleri yeniden gözden geçirmeniz, bazı hesapları yeniden yapmanız gerekecek. 18 Ocak dolunayı yakın çevreniz ile ilişkilerde gerginlik verebilir. Ay düğümlerinin burç değiştirmesi sebebiyle önümüzdeki 1.5 yıl boyunca bireysel hedefleriniz ve bunların partner ile ortaklaştırılması konusu gündem maddeleriniz olacak.

İkizler ve Yükselen İkizler

2 Ocak yeniayı kaynak yaratmak, mevcut kaynakları geliştirmek adına yapılacak girişimler için önemli olacak. Aslında bunların ne şekilde yürüyeceği ya da işe yarayıp yaramayacağı da 18 Ocak civarında görünür olacak. Bütçeyi dengede tutmak ve gelir gider dengesini ayarlamak şart. Ayın ikinci yarısında planladığınız görüşme ve konuşmalar, kurmayı planladığınız yeni bağlantılar, çıkmayı planladığınız seyahatler istediğiniz kalitede ve hızda yürümeyebilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

2 Ocak yeniayı partner, evlilik, ortaklık ile alakalı konularda bir olay getirecek yaşamınıza. Ya bir başlangıç ya da bir nevi bir revizyon ihtiyacı olabilir.18 Ocak civarında bu konunun size yansımalarını, yaptıklarınızın sonuçlarını görme fırsatı bulacaksınız. Ayın ikinci yarısında ödemeler konusu sizi zorlayacak. Ay düğümlerinin burç değiştirmesi sebebiyle 1.5 yıl boyunca gireceğiniz sosyal ortamlardan elde edeceğiniz fayda artacak.

Aslan ve Yükselen Aslan

2 Ocak yeniayı ile birlikte günlük yaşamınızı ve rutinlerinizi değiştirecek bazı kararlar alabilirsiniz. Buna vesile olacak yeni görev ve sorumluluklar da gündeme gelebilir. 18 Ocak civarında biraz kendinize zaman ayırmanız ve dinlenmeniz gerekecek. Ayın ikinci yarısında eşiniz ve evliliğiniz ile alakalı konuşulması gereken meseleler masaya gelecek. Ay düğümlerinin burç değiştirmesi sebebiyle 1.5 yıl boyunca mesleki alanda karşınıza bolca fırsat çıkacak. Özel yaşamınızdaki problemleri halletmeden bunların kapısı kolay açılmayacak.

Başak ve Yükselen Başak

2 Ocak yeniayı ile birlikte ilişkiler konusu tetiklenecek. Bekar Başaklar için aşk kapıyı çalabilir. Anne-babalar için çocukları ile ilgili yeni başlangıçlar gündeme gelebilir. 18 Ocak civarında bir arkadaşınız ile yaşayabileceğiniz bir gerginlik yorucu olabilir. Ayın ikinci yarısında iş ortamı ve iş arkadaşlarınızla yaşanabilecek anlaşmazlıklar işlerin aksamasına vesile olabilir. Ay düğümlerinin burç değiştirmesi sebebiyle 1.5 yıl boyunca eğitim ve yeni insanlarla bir arada yapabileceğiniz işlerin fırsatı, yolculuk ve taşınma ihtimalleri artacak.

Terazi ve Yükselen Terazi

2 Ocak yeniayı evde yeni düzenlemeler, aile yaşamınızı, ebeveynleri ilgilendiren karar ve adımlar adına tetikleyici olacak. Bu içerikteki planları ihmal etmeyip organize olabilmek kıymetli. 18 Ocak civarında önceliğiniz iş ve o alandaki sorumluluklarınız olacağından özel yaşama yeteri kadar zaman kalmayabilir. Ayın ikinci yarısında çocuğunuz ile ilgili daha önce yaptığınız şeyler, aldığınız kararlar ve attığınız adımlar tekrar düşünülmek adına gündeme gelecek. Ay düğümlerinin burç değiştirmesi sebebiyle 1.5 yıl boyunca ortak kaynaklar, yatırımlar, ödeme ve krediler konusunda önemli gelişmeler yaşanacak.

Akrep ve Yükselen Akrep

2 Ocak yeniayı sizin için yeni çevreye girme adına önemli karar, anlaşma ve gelişmeleri tetikleyecek. Yakın çevrenizi, kardeşlerinizi ve yakın akrabalarınızı ilgilendiren olaylar da gündeme gelebilir. 18 Ocak civarında çıkacağınız bir seyahat, alacağınız bir eğitim ya da tanışacağınız yeni insanlar önemli olacak. Ayın ikinci yarısında aileyi ilgilendiren ve ihmal edip geciktirdiğiniz sorunlar sizi biraz yoracak. Ay düğümlerinin burç değiştirmesi sebebiyle 1.5 yıl boyunca eş ve evlilik konusunda şansın artması ve bu uğurda kendinizden vereceğiniz tavizler söz konusu olacak.

Yay ve Yükselen Yay

2 Ocak yeniayı maddi açıdan yeni bir dönemin başlangıcı olacak sizin için. Eğer yeni bir düzen için, ticari bir girişim ya da yatırım için dışardan bir beklentiniz varsa bu beklenti 18 Ocak civarında netleşecek. Ayın ikinci yarısında iletişim konusunda aksaklıklar yaşanabilir. Hep aynı dilden konuştuğunuz kişilerle yaşanacak sorunlar sizi yorabilir. Ay düğümlerinin burç değiştirmesi sebebiyle 1.5 yıl boyunca iş ortamınızda yeni ve geliştirici fırsatlar önünüze çıkabilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

2 Ocak yeniayı burcunuzda olacak ve bekletip doğru zamanı kolladığınız iş ve girişimler için tetikleyici olacak. Ancak bu hedeflerin çok fazla bireysel olması durumunda hayatı paylaştığınız kişi ile ilerleyen günlerde bazı sorunlar yüzleşmeler yaşayabilirsiniz. Ayın ikinci yarısında finansal açıdan dengede kalmak önemli. Yaptığınız hesapları bir kez daha gözden geçirin. Ay düğümlerinin burç değiştirmesi sebebiyle 1.5 yıl boyunca kendinizi daha fazla sahneye taşıyacak fırsatlarla buluşacaksınız ancak birlikte hareket ettiğiniz kişilerle uyum şart.

Kova ve Yükselen Kova

2 Ocak yeniayı sizi bir miktar kendinizle baş başa kalacağınız aktivitelere çekecek. Yüzleşmeler ve farkındalık yaratacak ortamlar iyi gelebilir. Ancak realitedeki sorumluluklardan kaçmak sizi sonradan daha zor bir duruma sokabilir. Ayın ikinci yarısında plan, program, organizasyon konusunda aksaklıklar yaşanabilir. Ay düğümlerinin burç değiştirmesi sebebiyle 1.5 yıl boyunca yuva kurmak, ev sahibi olmak, aile düzeninizi oturtmak fırsatı olacak. Çok fazla işe odaklanırsanız bu fırsatları kaçırabilirsiniz.

Balık ve Yükselen Balık

2 Ocak yeniayı sizi yeni bir arkadaş çevresine dahil olacak şekilde etkileyecek. Ortaklaşa hareket etmeniz gereken kişilerle yapacağınız planları uzun vadeli düşününü. 18 Ocak civarında bir çocuk haberi alabilirsiniz. Ayın ikinci yarısında hep sizi korkutan, kaygılandıran şeylerin kaynağının ne olduğunu daha derinden anlama şansı bulacaksınız. Ay düğümlerinin burç değiştirmesi sebebiyle 1.5 yıl boyunca daha fazla iletişim halinde olacağınız, zihinsel becerilerinizi aktive eden bazı iş fırsatları çıkabilir karşınıza. Eğitim hayatı açısından da hareketli bir dönem olabilir.

 

Sevgilerimle

Dr. Samiye Özbaş Soysal