Oğlak Burcunda Güneş Tutulması – Burçlara Etkisi

Öncelikle Yükselen Burcunuza Göre Okumanızı Öneririm

KOÇ

Güneş tutulması daha çok mesleki konularınızı ilgilendiren tesirler yaratacak.  Yeni bir iş, terfi niteliğinde bir görev, otorite ve organizasyonda bir değişim söz konusu olabilir. Çalışma şeklinizi ve yönetim ile ilişkilerinizi düzenleme zamanı gelmiş olabilir. Mesleki anlamda kendinize neler kattığınızı ve işinize ne kadar verim sunduğunuzu sorgulama ihtiyacı doğabilir. Daha uzun vadeye yayılacak daha tatminkar başarıların hedefi gündeme gelebilir. Kariyer konusunda yolunda gitmeyen şeyleri düzeltmek adına da önemli farkındalıklar kazanma şansınız olacak.

BOĞA

Güneş tutulması ile birlikte, yeni ve bilgiyi geliştirecek, bakış açısını genişletecek nitelikteki ortamlara dahil olabilirsiniz. Genel olarak daha önce aldığınız bilginin sorumluluğunu üstlenmek, yarım kalanları tamamlamak, bu açıdan yazılan borçlarınızı temizlemek için önemli bir tetikleyici olabilir. Yayıncılık ve eğitim konularında yeni atılımlar ve uzak seyahatler, hayatınızda bazı düzenlemeler yapmak adına kilit rol oynayabilir. Bakış açınızdaki katılıkları çözme ve daha gerçekçi fikirleri benimseme imkanı doğacak. Prensipler de bu süreçte masaya yatırılacak. Bu süreçte bilgisinden ve tecrübesinden faydalandığınız insanlar, hayatınızın devamında inşa edeceğiniz yol için belirleyici ve rehberlik sunacak nitelikte etki yapacak.

İKİZLER

Güneş tutulması ile birlikte maddi girişimler ve finansal durumunuzu ya da planlarınızı değiştirecek atılımlar, maddi paylaşımlar, harcamalar ile alakalı yapılması gereken yeni düzenlemeler gündeme gelebilir. Uzun vadeli bir borcu temizleme veya yeniden yapılandırma söz konusu olabilir. Yeni ve uzun vadeli bir borçlanma söz konusu ise tedbirli olmak çok önemli. Nafaka, miras, kredi, vergi ve uzun vadeli olabilecek yatırımlar gündeme geldiğinde beklentilerinizi gerçekçi seviyede tutmaya özen gösterin. Gecikmelerin olabileceğini göz önünde bulundurmak şart. Dış kaynaklar eğer siz de kendinizden bir şeyler akıtmışsanız ve geleni faydaya çevirebilmişseniz, gerçekçi gözlerle değerlendirebilmişseniz size doğru gelmeye devam edecek.

YENGEÇ

Güneş tutulması evlilik ve ortaklıklar konusunu, hayatı, kararları ve sonuçlarını paylaştığınız kişilerle olan işlerinizi ve ilişkilerinizi etkileyecek. Bir birlikteliğin başlangıcı veya sonlanması ile sizin için yeni bir başlangıç söz konusu olabilir. Bu dönem sizin için birlikteliklere bakış açınız ve eş konumunda yer alacak kişiden ne beklediğiniz konusunda aydınlatacak. Bunu sorgulamaya başlayacaksınız. Eski standartları temizleme ve yeni ve daha işlevsel birliktelik modelleri inşa etme zamanı olabilir. Devam eden ilişkilere düzenleyici gözle bakmak önemli olacak. Yani yıkıp geçmek yerine daha sağlam temelli bir ilişki inşa etmenin sorumluluğunu almak önemli. Var olan sorunları gözden geçirmek, yargılamadan, suçlamadan yaklaşabilmek, şifalandırmayı tercih etmek size kalıcı kazanç ve birliktelikler sağlayacak.

ASLAN

Güneş tutulması günlük rutinlerinizi, çalışma hayatınızı ve iş ortamınızı, iş arkadaşlıklarınızı etkileyen nitelikte gerçekleşecek. Veriminizi artırıp hayatı daha pratik hale getirecek yeni bir düzen, yeni görevler, daha fazla çalışmanızı gerektirecek ancak bunun yanında verim almanızı sağlayacak şeyler söz konusu olabilir.  Bu dönemin iş birlikleri, günü, işi ve temponuzu paylaştığınız kişilerle kuracağınız ilişkiler saygı çerçevesinde olmalı. Günlerinizi daha organize, öz disiplinle ve verimle geçirmenize hizmet edecek yeni planlamalar gündeminizde olacak. Sağlık ile ilgili konulara da daha ciddiyetle yaklaşmak, mevcut alışkanlıklarınızı değiştirecek, belki biraz direnç göstereceğiniz ancak sonuçta kesinlikle daha dinç olmanıza hizmet edecek adımlar gelebilir.

BAŞAK

Güneş tutulması ile birlikte hayatın keyif veren uğraş ve ilişkilerinde yeni bir düzenlemeye gitme kararı alabilirsiniz. Keyif aldığınız şeylerden aynı zamanda verim de alma ihtiyacının arttığı, zamanı keyifle geçirmenin yetmediği aynı zamanda somut kazançların da hedeflendiği yeni bir döneme giriyorsunuz. Aşk hayatınızda ve özel ilişkilerinizde olumlu tarafları görmekte zorlanma, özel ilişkilerinize eleştirel ve mükemmelleştirmeye çalışan bir gözle bakma dönemi olabilir. Bu sorgulamaların devamında belki de gerçekte nasıl birine ihtiyacınız olduğunu değerlendirebilme fırsatı olabilir. Özel ilişkiler ile sosyal ilişkileri birbirine karıştırmamak da kıymetli olacak. Bu dönem çocuk konusunda bazı haberler almak, adımlar atmak da söz konusu olabilir.  Yeni sorumluluklar ve yeni bir planlamanın düzeni sizin üzerinizde olacak.

TERAZİ

Güneş tutulması ile birlikte ev ve aile hayatınızı, özel hayatınızı, ebeveyn ilişkilerinizi ilgilendiren birtakım gelişmeler söz konusu olacak. Aile yaşamınızda gönüllü ya da zorunlu gerçekleşecek bir tazelenme yaşanabilir. Taşınma ya da tadilat işleri söz konusu olabilir. Aile ilişkilerinizde var olan problemlere bir çözüm üretmek adına yeni düzenlemeler gerekebilir.  Aile büyüklerini ilgilendiren mevzularda yapılması gereken şeyler bazı görevler, alınması gereken sorumluluklar gündeme gelebilir. Genel olarak ev ve aile yaşamınızı ve aile ilişkilerinizi düzene sokma ihtiyacı artacak. Özel yaşamınızdaki dinamiklere daha pratik, gerçekçi ve uzun vadede daha verim yaratacak düzenlemelerin zamanı gelmiş olabilir.

AKREP

Güneş tutulması ile birlikte zihinsel olarak yorucu işlere girişmek, detaylı ve analiz gerektiren bir işe niyet etmek, fikir birliğine ve iletişim becerilerini aktif biçimde kullanmaya ihtiyaç duyulan hedeflere doğru yürümek söz konusu olabilir. Kafanızı karıştıracak gereksiz ayrıntıları süzmek ve asıl odaklanmanız gereken şeylere yönelmek önemli. Yakın çevrenizle, kardeşinizle birlikte geçirdiğiniz zamanın kalitesini artırma ve birlikte gücünüzü ve aklınızı birleştireceğiniz verimli işler yapma şansı doğabilir. Ticari anlaşmalar ve ortaklıklar gündeme gelebilir. Gerçekçi bakış açısı ile değerlendirmek, profesyonel ve adil bir noktada buluşabilmek önemli olacak. Bu dönem yeni ve uzun vadeye yayılacak bir eğitime niyet etmek ya da sizde olanı diğerleri ile daha fazla fayda sağlayacak nitelikte paylaşmak için bir takım somut adımlar atmak için tetikleyici olabilir.

YAY

Güneş tutulması ile birlikte maddi durumunuzu ilgilendiren yeni bir düzenlemeye, bütçe revizyonlarına ihtiyaç doğabilir. Bu ihtiyaç yeni bir yatırım fırsatının ortaya çıkması ve buna dair ciddi sorumluluklar almak şeklinde ortaya çıkabilir. Mevcut bütçenizi, gelir gider dengenizi revize etme gereği kendiliğinden ya da bir zorlanmanın mecburiyetinden de yaşanabilir. Uzun vadeli maddi planlarınızın istikrar içermesi ve gerçekçi olması önemli. Para kaynağının kökten değişmesi de söz konusu olabilir. Riskli yatırımlar yapmak yerine garanti ve ayakları yere sağlam basan maddi planları değerlendirin.  Düzenli ve işe yarar nitelikte yapılan maddi düzenlemelerin fayda sağlayacağı bir döneme giriyorsunuz.

OĞLAK

Güneş tutulması burcunuzda gerçekleşecek ve sizin için her açıdan geliştirici, yapılandırıcı, sorumluluk aldıran ancak başarı, tatmin ve takdir getirecek bazı imkanları tetikleyecek. Mevcut şartlarınızı iyileştirme hem maddi hem de manevi varlığınızı yükseltme hem de fiziksel sağlığınızı iyileştirme şansı olabilir. Bu dönemde kendinize ve var olan potansiyelinize odaklanmak önemli. Acaba potansiyelinizin ne kadarını gerçekten fayda sağlayacak kalitede kullanıyorsunuz? Uzun vadeli planlarınızı gözden geçirin. Daha başarılı, daha çok gelişen, iradenizi ve kontrolü daha çok ortaya koyacağınız işler yaratmak için neler yapabilirsiniz. Yeterli olduğunuz ve aşırı tedbir ve yetersizlik kaygısı sebebiyle, onaylanmama endişesi ile durmayı tercih ettiğiniz kulvarlarda harekete geçmenin ve kendi hayatınızı daha güzel bir şekilde inşa etmek adına elinizi taşın altına koymanın zamanı gelmiş olabilir.  Dışarıdan beklentiler üzerine bir şeyler inşa etmeye kalkarsanız kendi şansınızı ve potansiyelinizi ortaya koymakta gecikebilirsiniz.

KOVA

Güneş tutulması ile birlikte hayatınızda içsel gelişim ve farkındalık artışına hizmet edecek konular ve bu konuları harekete geçiren durumlar tetiklenecek. Günlük ve sıradan iş yoğunluğunuz içinde farkına varamadığınız gerçek ihtiyaçlarınıza odaklanma şansı doğabilir. Bir miktar izolasyona ve iç sesinizi dinlemeye ihtiyacınız var bu dönemde. Bu tutulma maneviyata yönelik bir şeylere, ruhsal şifaya hizmet eden şeylere niyet etmek, bir terapiye başlamak için, daha sonra atacağınız adımlar adına bazı kalıp ve takıntılarınızdan kurtulmak için, arınma, temizlenme ve hafiflemeye hizmet edecek aktiviteleri hayatınıza katmak için elverişli olabilir. İçsel arınmalara niyet ederken, dışarıya yansıttığınız yüzünüzle tam tersi bir tablo çizmeyin. İçerde biriktirdiğiniz duygu ve düşünceleri dışarıya ne şekilde yansıttığınızı, sizin yaptığınız ya da kontrol edemediğiniz için başınıza gelen olayların perde arkasına bakabilmek, sorunların arkasındaki nedeni görmeye çalışmak idrakinizi genişletecek. Dünyevi kaygıların ve kaotik durumların temizlenmesi çalışma hayatınızı da pozitif etkileyecek.

BALIK

Güneş tutulması ile birlikte insanlarla ortak gayeler edinme ve iş birliği ile her zamankinden daha büyük, daha kapsamlı, daha ciddi ve detaylı projelere imza atma şansı yakalayabilirsiniz. Ortak hedeflere katacağınız katkı, alacağınız sorumluluklar için tetikleyici olacak. Üretkenliğinizi artıracak ve keyif odaklı olmayan ya da sizin o kadar da keyif almadığınız, organizasyonları üstleneceğiniz bazı çalışmalarının içinde bulabilirsiniz kendinizi.  Yeni sosyal çevrenizden, arkadaşlıklardan fayda sağlama teması gündeminizde olacak. Daha olgun, tecrübeli ve rehberlik edecek ancak aradığınız samimiyeti yeteri kadar bulamayacağınız insanlar çevrenizde olabilir. Gruplara dahil olmanız gerekecek ancak sadece izleyici olan değil de elini taşın altına koyan olmanız beklenecek. İdeallerinizi daha gerçekçi bir çerçeveye oturmak, gerçeğe dönüştürmenin planları yapılacak. İşten gelen kazancınızı daha verimli hale getirmek için beklentiniz de artacak.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.