Oğlak Burcunda Yılın Son Tutulması

26 Aralık 2019 Perşembe günü saat 08:12 de 4 derece Oğlak burcunda bir Güneş tutulması meydana gelecek. Yılın son tutulması yeni başlangıçların, uzun vadeli hedeflerin, gelecek planlarının, somut ve hedef odaklı hareket edeceğimiz ilk adımların sinyalini verecek. Tutulma Jüpiter etkisinde gerçekleşecek. Hem beklentilerin yüksek olduğu hem de olumlu ya da olumsuz sonuçlarının çok görünür olacağı tohumlar ortaya saçılacak.
İş ve kariyer odaklı gelişmeler, iş dünyasını ilgilendiren değişimler, para piyasalarını ve bireysel hayatımızda da finansal konularımızı ilgilendiren gelişmeler söz konusu olabilir tutulma ile birlikte.
Uranüs etkisini de göz önünde bulundurduğumuzda beklenmedik fırsatlar ya da plana uymayan gelişmeler, kadersel yön değiştirmeler, hedef revizyonları söz konusu olabilir. Ani ve sarsıcı gelişmeler eşliğinde gelecek kalıcı karar ve adımlar, gelecek planları gündeme gelebilir.
3 Güney serisinden olan bu tutulmanın içerdiği manada da ani gelişen ve dönüştüren durumlar ile bağlantı mevcut. Alınacak bir bilgi ya da bir haber, çıkılacak bir yolculuk bu dönüşümü tetikleyebilir. Duygusal tarafı ağır basan bir Güneş tutulmasından söz ediyoruz burada. Bir ortaklığın, ilişkinin, bağlantının çok hızlı bir şekilde bitmesi ya da şekil değiştirmesi söz konusu olabilir. Alınacak bir eğitim ya da zaten var olan bir bilginin kullanılmaya karar verilmesi v.b. şeyler tetiklenebilir.
İşe dönüştürmeyi düşündüğümüz maddesel veya bilgiye dayalı birikimler gündeme oturabilir.
Somut başarıya sermaye etmeyi düşündüğümüz fırsatlar ve deneyimler karşımıza bambaşka bir şekilde çıkabilir.
Bu arada saros serisi ile bağlantılı olarak bakacak olursak aynı seriden olan en son Güneş tutulmasını 14.12.2001 de yaşadık. Bunun öncesinde 25.12.2000 tarihli Güneş tutulması da aynı Zodyak derecede gerçekleşti.
Velhasıl 2000-2002 tarihleri arasında hayatınızda yaşanan gelişmelere dönüp bakmak bu içinde olduğumuz sürecin etkilerine dair bir miktar fikir verebilir.
Son dönemlere bakacak olursak bu Güneş tutulması, 6 Ocak 2019’dan bu yana yaşanan tutulmalar ile aynı merkezdeki olayları tetikleyecek. Bu aksta gerçekleşen tutulmalar 5 Temmuz 2020 de gerçekleşecek olan Ay tutulması ile sona erecek.
Güneş tutulmaları için beklenen etki süresi 1 yıl kadar olabiliyor. En azından bir sonraki tutulma mevsimine kadar yani 6 ay sonrasına kadar etkili olduğunu söyleyebiliriz. Genel olarak haber niteliğindeki olayları, gözle görünür ve kayda değer geleceğe kanca atan gelişmeleri tetikler Güneş tutulmaları.
Tutulma arifesinde ve sonrasında olan olaylara, karşınıza çıkan kişilere, duyduklarınıza, gelen tekliflere, başlayan ve biten şeylere, olan ve bir türlü olmayan şeylere her zamankinden başka bir gözle bakabilmek önemli.
GÜNEŞ TUTULMASI VE YENİAY BU KEZ OĞLAK BURCUNDA GERÇEKLEŞECEK.
Oğlak burcu iş dünyasını, mesleki hedefleri, iş girişimlerini, resmi kurum ve kuruluşlarla alakalı işleri, yönetim ve organizasyonu ilgilendiren gelişmeleri, finansal konuları, piyasaları ilgilendiren gelişmeleri, başarı ve takdir hedefi olan projeleri, sorumluluk almayı gerektiren karar ve atılımları daha çok tetikliyor. Bunu daha önce dile getirmiştik.
Bunların hem yenileri, hem de bunlara ulaşmak adına gerekli olan revizyon ihtiyaçları gündeme gelebilir bu dönemde.
Başarıya ulaşma isteği mutlaka başarının anahtarı olacaktır. Ama bu isteğin çaba ile desteklenmesi gerekiyor.
Bu Güneş tutulması ve yeniayın tetikleyen etkilerini güzelliklere, bolluk mutluluk ve berekete hizmet edecek şekilde değerlendirebiliriz umarım 😊
Yılın son tutulmasının hem bireysel yaşamlarımızda hem de toplumsal olarak gelecek vaat eden başlangıçlara vesile olmasını gönülden dilerim…

Dr. Samiye Özbaş Soysal


© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.