Satürn Oğlak Burcunda Son Retro Son Revizyonlar

20 Aralık 2017’den 22 Mart 2020 tarihine kadar Oğlak burcunda seyreden ve Retro sebebiyle Kova burcundan bir kez daha Oğlak burcuna geçen Satürn, aslında yaklaşık 3 yıldır üzerinde uğraştığımız ve belki de bizi yoran hadiselerle ilgili son kez bir düzenleme ve gereken revizyonları yapma imkanı verecek bizlere. (Satürn 29 Eylül 2020 de düz hareketine başlayacak ve sonrasında da 17 Aralık 2020 de Kova burcuna geçecek.)

Satürn’ün Oğlak burcu seyri sırasında tetikleyeceği konulara dair bilgileri daha önce sizlerle birkaç kez paylaşmıştım.  

Geri hareketi sırasında da ana temalar çok daha vurgulu ve daha net bir şekilde DÜZELTİLME ihtiyacı ile gündeme gelecek.
Son kez.
Zira Aralık ayından sonra gündem başka maddelere yerini bırakacak. 

En çok hangi konuda yorgun düştünüz son 3 yıldır?
Hangi konuda somut bir şeyler elde etmekte zorlandınız?
Hangi konularda bir şeyleri yoluna sokamadınız?
Hangi konuda yeteri kadar emek sarf edemediğinizi fark ettiniz?
Size kendinizi başarısız ve verimsiz hissettiren şeyler neler?
Sürekli ötelediğiniz, ihmal ettiğiniz, olacaklardan ya da olmamasından dolayı çekindiğiniz işler neler?
Bir türlü istikrar sağlayamadığınız şeyler ne ile alakalı?
Tam yoluna soktum derken sürekli raydan çıkan ve ölçüyü tutturamadığınızı fark ettiğiniz işler neler?
Revizyon ihtiyaçlarına kulak vermediğiniz aksayan yaşam alanlarınız neler?
Hangi konuda yüzüp de kuyruğuna gelmiş ama daha da ilerleyemiyor hissediyorsunuz?
Test ediliyor gibi hissettiğiniz şeyler neler?
Özsaygı ve öz takdir yaratmak adına hangi konuda öz disiplin ve gayret ihtiyacınız var?
Hangi konuda taşları yeniden düzenlemek ve revizyonlar yapma ihtiyacınız var?
Dünyevi tatmin adına kendinizi tam anlamıyla veremediğiniz, gayret ve dirayet, istikrar sorunu yaşadığınız şeylerde üzerine düşeni yapmak için daha neyi bekliyorsunuz?
Kafamızda deli sorular 😊
Bu sorularla ve cevaplarıyla yüzleşmek için ideal bir dönem başlıyor. 

Ana tema her ne ise orada duran, ilerlemeyen, takılan, aksaklıkları gidermeyi gerektiren nitelikte gelişmeler gündeme gelecek bir kez daha…
Ana tema her ne ise orada gelecek planlarını bir kez daha gözden geçirmek ve daha kalıcı ve sağlam, uzun vadeli olması adına düzenlemeler yapmak gerekecek.
Eksik bilgiler tamamlanacak.
Eksik planlar eklenecek.
Stratejiler yapılandırılacak.
Yol haritalarına göz gezdirilecek.
Yol arkadaşları ve ortak hedefe yürüdüğümüz kişiler de bu planlamanın bir parçası gibi görünecek.
Orada da bazı taşlar yerinden oynayacak.
Ya sabır ha gayret denilecek.

Ne için? 
Sonrasında çok daha güzel yol alabilmek, kolay kolay devrilmeyecek binalar inşa edebilmek için.

• Satürn Retroları hayatın en çok akmasına ihtiyaç duyduğumuz konularında yavaşlama ve vites küçültme zorunluluğunu getirir.
• Amaç ilerleyen zamanlarda gereksiz sorunlarla uğraşmak zorunda kalmayalım ve her şey tıkır tıkır işlesin diye son rötuşları yapmak.
•Tam olarak istenen hızı ve verimi yaratmak adına, Retro süreci boyunca bunlara engel olan pürüzleri gidermek, gereken revizyonları yapmak ve daha sağlam bir şeyler ortaya koyabilmek adına zaman yaratmaktır.
• Her zaman dediğim gibi işin içinde Satürn varsa, yolunda gitmeyen her ne varsa onları yargılamak ya da hatayı-eksiği bizim dışımızda aramak yerine, içinde bulunduğumuz durumu tarafsızca sorgulamak, olmayana değil de olması adına neler yapabileceğimize bakmak, sorumluluk almak önemli oluyor.
• Ancak özellikle iş dünyasına ve finansal konulara dair YENİ GİRİŞİMLER ve inşaat-tadilat-ev-arsa alım satım işleri açısından, Retro eşliğinde gelen ilk adımların, olası aksiliklerle gecikmeli ilerleyeceğini, sürecin tahmin ettiğimizden yorucu olabileceğini, sabır gerektireceğini dikkate almak önemli.
 
*** Satürn aynı zamanda bu dönemde 24 Ağustos ve 29 Eylül’de Mars Satürn karesi etkili olacak.  Bu da zorlanmaları, içsel ve dışsal çatışmaları, çok fazla muhalefeti, zorlamayla bir şeyleri halletmeye çalışmanın yoruculuğunu işaret ediyor. Bu ikili Mart sonunda kavuşum yaptı. Bu nedenle son revizyonların özellikle bu tarihlerde özellikle bu yıl Mart ayında yaşanan gelişmelerle çok ilgisi olacak. 
 
***ÖZETLE DİLE GETİRMEK GEREKİRSA hepimizin hayatında farklı bir konuda ve boyutta bir şeyler yeniden yapılandırılıyor ve bu yapılandırma süreci de pek çok ders ve sınav eşliğinde, sabır gerektiren şekilde gerçekleşiyor. 
Bir şeyler yıkılıp yeniden inşa ediliyor. 
Düzene sokma mecburiyetleri var.
Hesaplaşmalar ve yüzleşmeler yaşanacak.
Geciktirdiğimiz ve kaçındığımız sorumluluklar alınmayı bekliyor.
Ciddiye almadığımız işler kendini ön plana çıkarıyor.
Görelim diye.
Görmezden gelmeyelim diye…
Eğer biz disipline olamadıysak, korkak ve tembel davrandıysak, direndiysek, somut bir planımız ya da hedefimiz yoksa, ayaklarımız yere basmayacak şekilde sorumsuz ve ölçüsüz davrandıysak, hayatın getirdikleri bunları bizim adımıza üstelik de kontrolümüz dışında yapacak.

Bu sürecin, hepimize bireysel ve toplumsal konularda güzel karar ve adımları, geleceği sağlamlaştırma adına kaliteli aksiyon planlarını getirmesi dileğiyle…
Faydaya ve başarılı sonuçlar elde etmeye niyet edelim…
 
❤❤❤

Dr. Samiye Özbaş Soysal


© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiç bir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.