Yengeç Burcunda Güneş Tutulması

21 Haziran 2020 saat 09:41 de GÜNEŞ TUTULMASI eşliğinde bir yeniay meydana gelecek. Öncesindeki açılar ve  harekete geçip mücadele etme etkisi veren etkilerinden bolca bahsettiğim geçtiğimiz günlerde. 

Ancak bu başlatan, önemli ve güç katacak adımlar atmaya teşvik eden yeniay aynı zamanda Jüpiter, Satürn, Venüs ve Merkür retrosu eşliğinde gerçekleşecek. 
Sonrasında da bizi bekleyen stresli bir Ay tutulması daha var. 
Yani çok sabrettik biliyorum.
Artık biz dursak bile şartlarımız durma lüksü tanımıyor onu da biliyorum.
Bu kıpırdanmalar pek çoğumuzda kesinlikle sadece şımarıklıktan değil gerçek bir ihtiyaçtan kaynaklanıyor. 
Bunun da farkındayız mutlaka.
Ancak yine de sakin.
Lütfen sakin.
Zira aynı zamanda kontrolü kaybetme lüksümüzün de olmadığı zamanlar geçiriyoruz.
İlerleyen zamanlarda çok daha elverişli zamanlar gelecektir mutlaka ama illa ki Güneş tutulması ile birlikte önümüzdeki hafta harekete geçeceksiniz, her türlü olasılığı, riski hesapladığınızdan, ona rağmen bazıları gerçekleştiyse bile B ve C planlarınızın hazır olduğundan, bazı şeylerin ileride revizyon gerektireceğini kabul edebildiğinizden emin olarak yola çıkın.
Hayat size her ne konuda bir girişim için kadersel fırsatlar çıkarıyor ise…

4 KUZEY SERİSİNDEN OLAN BU TUTULMA DA BİZE ASLINDA AKSİYON ALMADAN HAREKETE GEÇMEDEN ÖNCE HER ŞEYİN BİR MİKTAR GERİDE KALMASINI BEKLE DİYOR. İŞTE TAM DA BU YÜZDEN SANKİ BU TUTULMA BİR ŞEYLERİ GERİDE BIRAKMA, SONLANDIRMA ADINA ÇOK DAHA TETİKLEYİCİ OLACAK.
Hemen arkasından hız kazandıracak hamlelerin heyecanın dizginlemek çok daha önemli olacak 
Kısıtlanma ve engellenme, ayrışma, bloke edilme teması var bu tutulma eşliğinde yaşanacak olaylarda. 
İnsanların bu durduran ve engellenmiş hissettiren durumlara karşı yanılma, yanlış değerlendirmeler yapma ve doğal olarak da hatalı hamleler yapma eğiliminden bahsediyor bu zor serinin tutulmaları.
Bu seriden olan en son tutulmayı 10 Haziran 2002 tarihinde yaşadık. 
Bir fikir vermesi adına o dönemlerde yaşadığınız ve sizi etkisi altına alan hikayelere o dönemlerde attığınız adımlara, yaptığınız başlangıçlara iyi bakmak gerekiyor. 
Bu içinde bulunduğumuz dönem ve Güneş tutulması etkisinde benzer hamleler ve gelişmeler gündeme gelebilir.
Daha önce 0 derece Yengeç burcunda olan son Güneş tutulması ise 21 Haziran 2001 tarihinde gerçekleşti. Velhasıl 2001 ve 2002 yıllarınıza dönüp bakın. Size hangi konuda tıkanıklık ve engellenmiş olma halini yaşattı o günler? 
Sorgulayın… 
Dersler çıkarın… 
Bugünü anlamaya geçmişiniz rehberlik etsin.

EN ÇOK NE OLABİLİR VE HANGİ KONULAR TETİKLENİR DİYECEK OLURSANIZ:
GENEL OLARAK;
Ailevi ve vatani değerlerin ön plana çıkacağı olaylar söz konusu olabilir. 
Bu konularda yaşanabilecek birtakım başlangıçlar için tetikleyici olabilir bu tutulma. 
Annelik teması ve çocuklarla ilgili konular vurgulanabilir. 
Aile bağları yeniden şekillenebilir. 
Evlilik, evlilik teklifi gibi yeni başlangıçlar söz konusu olabilir. 
Taşınma, ev alım satımı gibi konular gündeme gelebilir.
Ebeveynlerimizi ilgilendiren konularda birtakım gelişmeler yaşanabilir.
Yengeç vurgusu ile birlikte vatan sevgisi de görünür hale geleceğinden özellikle bu konuda baskın görüşü olan kişi ve kurumların, milliyetçi görüşlerin sesi daha gür çıkmaya başlayabilir. 
Buna vesile olacak gelişmeler yaşanabilir.
Ya da bunun olamaması nedeniyle birtakım tepkiler verilebilir. 
Duygusal anlamda dalgalanmaların yaşanabileceği, kendimizi güvende hissetmek adına veya sevdiklerimizin güvenliğini sağlamak adına atılımların yapılacağı bir etki yaratacak bu kez Güneş tutulması.
Temel ihtiyaçlarımız ve korunma iç güdüsünü tehdit eden, buna yönelik adım atma ihtiyacı doğuran, survive etmek adına gücümüzü, duygusal motivasyonlarımızı sonuna kadar kullanma eğilimi veren durumlar yaşanabilir.
Kadersel yol ayrımları ve yeni başlangıçlar, radikal karar ve adımlar, bir şeylerin bitmek ya da şekil değiştirmek zorunda kalmasının yaratacağı etkiler, aile içi düzenler, evimiz, yuvamız ve sevdiklerimizle ilgili gelişmeler, duygusal bağlarımızın olduğu kişilerle olan ilişkiler tutulmanın ana gündem maddeleri olacak. 

Bu tutulmanın yaşamımızda sevdiklerimiz ve ailemiz, yuvamız ile bir bağlantısı var. 
Ya direkt ana konu olarak veya sonuçlarının etkisi direkt buraya yansıyacak.
• Yengeç burcunun ilk derecesi olmasından dolayı, eski yerleşik düzenimizi yenisi ile değiştirmek için yelken açmanın zamanı geldi diye fısıldayacak kulağımıza. 
• Bu da aslında son yılların bize yaşattığı ve bunların neticesinde geldiğimiz nokta ile çok alakalı. 
• Kendimizi “ait” hissetmenin ya da hissedememenin bir sonucu bu hareket ihtiyacı. 
• Eve, işe, çevremize, ailemize, sorumluluklarımıza, değerlerimize… 
• Güvende ve köklenmiş hissettiğimiz yaşam alanlarımız değil de bağımızın gevşediği ya da koptuğu, yeteri kadar emek sarf edemediğimiz, sahiplenemediğimiz alanlar ya da bunlara rağmen emeklerin karşılığını alamadığımız ve bu nedenle de artık vazgeçme gücünü göstermemiz beklenen konular, yeni bir başlangıca daha çok ihtiyaç duyacak. 
• Böyle bir çözülmenin olmadığı konularda da eğer gereken zamanda bir tazelenme yaratmadıysak bir şeyler iniş moduna geçecek. 
• Bazıları için köklü ve rutinlerimizi de değiştirecek adımlar her zamankinden daha cazip gelecek. 
• Bazıları da bu adımlara karşı direnecek…
• Bağlarından kopmamak, duygusal olarak beslendiği şeyleri değiştirmemek adına direnecek…
• Ama olan ya da şahit olduğumuz her ne varsa, bize vahşi ata binen eğersiz bir biniciyi seyrediyor gibi heyecanlandıracak. 
• Yani risk alan ve köklendiği alandan, konfor alanından çıkan, kolaya kaçmak yerine acı verse de korkutsa da hamle yapan kişiler bolca göreceğiz ilerleyen günlerde.
• Ya da düşmemek adına tutunduğu yere başlanıp dengesini bulmaya çalışan…
• (Ki bu şekilde davranmak ancak süre ile ölçülebilir bir uzatmaları oynama hali yaratabilir. Düşmek garantidir.)
• Sizin bırakamadığınız şeylere bir bakın diyelim o zaman. Belki de o sizi çoktan bırakmış ve üzerinden atmaya çalışıyordur. 
• Eğer bu açıdan yaşamımızı ve en çok değişime ihtiyaç duyan ama kendimizi bir o kadar da ait hissettiğimiz yaşam alanlarımızı gözden geçirmeyi becerebilmişsek hareketlilik artacak. 
• Hem de öyle kolay görünmeyen, şaşırtan nitelikte bir hareketlilik.
• İşini, aile yaşamını, ilişkilerini duygusal gerekçelerle ya da duygusal gerekçelere rağmen değiştirme adına adım atanlar bolca olacak.
• 2018 yılından bu yana yaşadığımız Yengeç Oğlak aksı tutulmalarında son demlerdeyiz. 
• Normalde yeniaylar başlatan bir etki yaparlar daha çok. Üstelikte bu kez tam da bunu temsil eden taze başlangıçlara dair tetikleyici olacak şekilde burcun ilk derecesinde gerçekleşiyor.
• Ancak bu açıdan baktığımızda sanki aynı anda bir de sonlanma etkisi söz konusu.
• Kurulu düzenleri belki de hiç değiştirmeyi düşünmediğimiz, hatta tercih etmediğimiz şeyleri, normalde gözümüzde büyüyen, çoook uzun zamandır yarattığımız pek çok şeyi geride bırakmayı ve silip atmayı gerektiren bu sebeple de içimizi acıtan geride bırakmaları, yeni köklenmeler adına bir şeylerden kopuşu da temsil ediyor bu kez Güneş tutulması ve yeniay. 

• Evlilik gibi…
• Ana-baba evinden çıkış gibi, 
• Ya da evladının evden çıkıp kendine yeni bir düzen kurması zamanlarında olanlar gibi bir şeyler var havada bu zamanlarda. 

• Yani yuvadan uçmanın ya da yuvadaki kuşu uçurmanın zamanı gelmiştir bilirsin. 
• Bu sende bir yandan da gurur ve mutluluk yaratır ama artık yuvada hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.  
• Yani yeni bir başlangıç adına bitmesi gereken şeyi bitirebilmenin duygusal gücü gerekir. 

• Duygusal olarak bağlı hissettiğiniz ve kopmanın acı vereceği, bu açıdan sizi besleyen, iğne oyası işler gibi işlediğiniz, büyüttüğünüz, her anında anılarınız olan, bebeğiniz gibi gözünün içine baktığınız her ne varsa bu açıdan daha da büyüyüp serpilmesi adına değişim şart. Bunu görmek gerekiyor bu etkiler altındayken. 
• Bir saksıdaki çiçek gibi. Çok güzel çiçekler açmış ve toprakta yeni filizlenmeler olmuş ve coşmuş olabilir. 
• Ama biz yine de sadece ona bakmaya özenle bakmak yerine yeni fideleri kendi başının çaresine bakacak hale gelinde ayırırız, toprağı ya da saksıyı değiştiririz. Bu onun daha da coşmasına vesile olur. 
• Ama bunu uygun mevsimde, uygun toprakla ve topraktan çıkardığımız ve belki de bir kısmını kestiğimiz kökleri incitmeden yaparız. 
• Salt duyguda kalmayıp işin içine planlama da katabilenler, mantığı ve stratejiyi, sağlam bir yol haritasını da plana ekleyebilenler bu günlerdeki başlangıç kararlının faydalarını elde edecekler.
Güneş tutulmasının hem bireysel hem de toplumsal açıdan yaşamlarımıza güzellikle getirmesini duygusal açıdan güç katacak hamlelere vesile olmasını gönülden dilerim…

Sevgilerimle

Dr.Samiye Özbaş Soysal© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiç bir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.