02 Ocak 2023 Haftasına Dair Notlar

Haftaya Merkür Neptün sekstili ile başlıyoruz. Pazartesi günü ayrıca Güneş Kiron karesi ve KAD üçgeni de etkili olacak. Yeni deneyimlere, kararlara ve bunlara vesile olacak konuşma ve fikir alışverişlerine yatkın olacağız. Daha önce düşünmediğimiz açıdan düşünmek, normalde almayacağımız kararlara alıcı gözle bakmak, cesaret gerektiren değişimlerin tetiklenmesine ve karşımızda yeni yolların açılmasına vesile olabilir. Hafta başında ayrıca yaşanan bir durumun içinde kişisel alana saldırı, otoriteyi sarsan bir müdahale, otorite ile ya da hayatımızdaki önemli erkek figürleri ile alakalı olarak yaşanabilecek sorunlar söz konusu olabilir. Cesaret gösteremediğimiz konular karşımıza farklı bir şekilde çıkabilir. Fiziksel olarak zarar görmeye, rahatsızlıklara da yatkınlık var bu etkiler altında iken.

Salı günü Venüs Kova burcuna geçecek. Bu süreçte Venüs  bize her zamankinden daha  yoğun biçimde bir sosyalleşme ihtiyacı verecek. Arkadaşlık, dostluk, geliştirici ilişkiler önem kazanacak. Aşk ve romantizmden ziyade paylaşımlar, yarenlikler ve dostça sohbetler ön plana çıkacak. Mevcut ilişkileri de bireysel özgürlük alanımızın içinde yaşamak isteyeceğiz. Arkadaşlık ile aşkı bir araya getirme ihtiyacı duyacağız. Ya aşkımızın arkadaşlığını talep edeceğiz, ya da zaten kafa dengi olan bir dostluk belki de yeni bir aşmaya geçebilecek. Kafa dengi konusu önemli… İlişkide olduğumuz insanda en çok bunu arayacağız. Finansal açıdan da cebimizdeki parayı işe yarar ve hayatımıza yenilik getirecek şeylere harcama potansiyelimiz olabilir. Yatırım araçları ve para kaynakları açısından da yeni bir alan seçmek, değişim yaratmak ihtiyacı duyabiliriz.

Salı ve Çarşamba günlerinde Venüs Jüpiter sekstili etkili olacak. Olaylara her zamankinden iyimser yaklaşma, fırsatları çoğaltma, etrafta olup bitenin içindeki fırsat alanlarını daha fazla görme eğiliminde olacağız. Eğer sadece bakıp seyredip üzerinden geçmediysek gerçekten de imkanları pozitife çevirme şansımız olabilir bu etkiler altındayken. İlişkiler, finansal konular, bilginin yayılması açısından elverişli olabilecek etkiler söz konusu olacak.

Perşembe günü Güneş Uranüs üçgeni etkili olacak. Değişim ve yenilik, bir şeyin ilk kez uygulanması, denenmesi, aktifleştirilmesi adına tetikleyici. Daha önce görmediğimiz ve bakmadığımız özellikleri keşfetmek adına da. “Rutinin dışına çıkma”, “farklı olanı deneme ve fark yaratma” başlıklarının altını doldurmaya çalışacağız. Planın dışında olan ve beklenmedik olanın şaşırtıcı sonuçları da söz konusu olabilir.

Cumartesi gününe Yengeç burcunda gerçekleşecek bir dolunay ile başlıyoruz. Ailevi konular, memleket meseleleri, güven çemberimizin içinde olmasına alışık olduğumuz ve bunu tercih ettiğimiz konular, kişiler bu dolunayın gündemini oluşturacak. Bilinenin ortaya çıkışı, bilinmeyenin gözler önüne serilmesi, özel ve mahrem olanın dış dünyaya sunulması ve tabi ki de bunların gerginliği söz konusu. Ailevi kararlar, sevdiklerimizi ilgilendiren gelişmeler gündeme gelebilir.

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

Spotify de takip etmek için
https://open.spotify.com/show/3eCkFqH

Apple podcast için
https://podcasts.apple.com/us/podcast

İnstagram 
https://www.instagram.com/astrofm_fel… https://www.instagram.com/astrokarmik/

Twitter
https://twitter.com/astrokarmik

Facebook
https://www.facebook.com/astrokarmik

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.